Tovább tart az olaszok átka, ezúttal a volt újpesti volt a végzetük

2023. szeptember 9., szombat 22:44

Észak-Macedónia ismét megtréfálta az olasz labdarúgó-válogatottat, ezúttal a korábbi újpesti Enisz Bardi remek szabadrúgásgóljának köszönhetően végzett 1–1-re Európa-bajnoki selejtezőn a címvédő ellen.

Bosszúmeccsre készülhettek az Európa-bajnoki címet védő olaszok, hiszen tavasszal hiába játszottak döbbenetes fölényben, gólt csak az északmacedónok szereztek, ezzel eldőlt, hogy a négyszeres világbajnok lemarad a katari tornáról.

Azóta persze sok minden történt, az északmacedónok például kikaptak a portugáloktól, így szintén lemaradtak a vb-ről, legutóbb pedig egy hetest kaptak az Old Traffordon az angoloktól.

A papírformának megfelelően a vendégek kezdték jobban a meccset, és a harmadik percben már be is találtak, de Nicolo Barella már lesen helyezkedett.

Az első negyedóra végén Bryan Cristante fejese szállt kevéssel mellé, majd a túloldalon Bojan Miovszki célzott kissé pontatlanul, mielőtt a játékrész derekán Sandro Tonali lőtt kapufát, de a felpörgött játék hamar leült ezt követően, és hiába nyomtak az olaszok, nem volt benne átütő erő.

A szünetre így gól nélkül mehettek a felek, bennünk pedig kezdhetett felelevenedni a márciusi vb-pótselejtező emléke…

A fordulást követően viszont végre megszerezte a szabályos gólját is Olaszország, nem tudtak menteni a hazaiak, Barella lövése a lécről pont Ciro Immobile elé pattant, ő pedig a kapu hosszú oldalába fejelt (0–1).

Azt nem mondhatnánk, hogy ezzel olasz tűzijáték vette volna kezdetét, erre pedig kis híján rá is fáztak a vendégek a félidő derekán, amikor Eljif Elmasz 20 méteres tekerése alig kerülte el a kapujukat.

A 81. percben viszont már semmi sem akadályozta meg az egyenlítést, ígéretes helyről, a kaputól 19 méterre, kissé balról járt szabadrúgás a hazaiak számára, és ahogyan várható volt, Enisz Bardinak ez ziccer: a korábbi újpesti a kapu bal oldalába tekert (1–1).

Ezt követően már nem változott az állás, így ebben a csoportban ezen a napon csak 1–1-es döntetlen született – leginkább ezt az olaszok bánhatják, az ukránok pedig tovább reménykedhetnek.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ

5. FORDULÓ

C CSOPORT

Ukrajna–Anglia 1–1 (Zincsenko 25., ill. K. Walker 41.)

Észak-Macedónia–Olaszország 1–1 (Bardi 81., ill. Immobile 47.)

A csoport állása: 1. Anglia 13 pont (16–2), 2. Ukrajna 7 (5–5, 4 meccs), 3. Olaszország 4 (4–3, 3), 4. Észak-Macedónia 4 (5–12, 4), 5. Málta 0 (1–9, 4)

F CSOPORT

Azerbajdzsán–Belgium 0–1 (Carrasco 38.)

Észtország–Svédország 0–5 (Gyökeres 18., Kulusevski 24., Isak 39., Quaison 75., Claesson 92.)

A csoport állása: 1. Belgium 10 pont (8–1, 4 meccs), 2. Ausztria 10 (9–3, 4), 3. Svédország 6 (10–5, 4), 4. Észtország 1 (2–11, 4), Azerbajdzsán 1 (2–11, 4)

I CSOPORT

Andorra–Fehéroroszország 0–0

Koszovó–Svájc 2–2 (V. Muriqi 65., 95. ill. Freuler 14., 79.)

Románia–Izrael 1–1 (Alibec 27., ill. Gluh 53.)

Az állás: 1. Svájc 11 pont (14–5), 2. Románia 9 (7–4), 3. Izrael 8 (6–7), 4. Fehéroroszország 4 (4–10), 5. Koszovó 5 (5–6), 6. Andorra 2 (3–7)

(Borítókép: Ognen Teofilovski / Reuters)