A megbízott vezetőedző sem segített, a Budapest Honvéd búcsúzott az MK-ban

2023. november 3., péntek 07:13

Utolsóként a Paks biztosította a helyét a labdarúgó Mol Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, miután csütörtökön tizenegyespárbajban vendéglátója, az előző idényben még élvonalbeli, ezúttal viszont másodosztályú Budapest Honvéd fölé kerekedett.

Az élvonalban második helyen álló tolnai együttes csütörtökön a másodosztályú Budapest Honvéd otthonában lépett pályára, s bár az 11-es első félidő után úgy tűnt, Hahn János 88. percben szerzett gólja eldönti a találkozót, a hazaiak Bobál Gergely utolsó pillanatban eleresztett távoli lövésével hosszabbításra mentették a párharcot.

A ráadás nem hozott újabb találatot, így következtek a 11-esek, amelyben 5–4-es Paks-vezetésig senki nem hibázott, az ötödik hazai játékos, Kocsis Gergely lövését azonban Szappanos Péter hárította, így a Paks jutott tovább.

A kispestieket megbízott vezetőedzőként Djordje Kamber irányította.

Három NB I-es párosítás a nyolcaddöntőben

Az esti sorsoláson – amelyen az M4 Sport stúdiójában Gellei Imre korábbi magyar szövetségi kapitány segédkezett – eldőlt, hogy a nyolcaddöntő slágerpárosításaként a Ferencváros majd a Debreceni VSC vendége lesz.

A legjobb 16 között további két élvonalbeli párosítás jött össze: a címvédő Zalaegerszeg a Diósgyőrhöz utazik, a Paks pedig az Újpest vendége lesz.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, és a szabályok értelmében minden párharcban az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó, vagy az, amelyik eddig kevesebb összecsapást játszott otthon. A nyolcaddöntők hivatalos játéknapja 2024. február 28.

(MTI)

MAGYAR KUPA, 4. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Budapest Honvéd (NB II)–Paksi FC 2–2 (1-1, 2-2, 2-2) – 11-esekkel 4–5
Szerdán játszották:
Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 4–3 (2–1, 2–2, 2–2) – hosszabbítás után
Opus-Tigáz Tatabánya–Újpest FC 0–2 (Jürgens 55., Simon K. 62.)
Unione FC (Budapest I.)–Kisvárda Master Good 0–6 (0–3)
FC Dunaföldvár (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0–1 (0–0)
ESMTK (NB III)–MTK Budapest 0–4 (0–2)
Mezőörs KSE (megyei I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 5–3
Szentlőrinc SE (NB III)–Kelen SC (NB III) 3–0 (0–0)
VLS Veszprém (NB III)–Budafoki MTE (NB II) 3–2 (0–1)
HR-Rent Kozármisleny (NB II)–Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 4–2 (1–0)
BFC Siófok (NB II)–Diósgyőri VTK 1–3 (0–2)
Vasas FC (NB II)–Gyirmót FC Győr (NB II) 3–1 (0–0)
Tiszakécskei LC (NB II)–FC Ajka (NB II) 1–0 (1–0)
Haladás (NB II)–Zalaegerszegi TE 1–2 (1–2)
Szeged-Csanád GA (NB II)–Kecskeméti TE 0–1 (0–1)