Óriási győzelemmel hangolt a Ferencvárosra a nemzetközi kupaellenfele

2024. február 18., vasárnap 21:47

Hatalmas sikerrel hangolt a Ferencváros elleni Európa-konferencialiga-visszavágóra az Olympiakosz.

A görög Szuperliga 23. fordulójában a kör előtt még listavezető PAOK otthonában lépett pályára a rekordbajnok, amely az első fél óra végéhez érve Fran Navarro lövésével szerezte meg a vezetést.

A szünet előtt felelt a házigazda, a magyar válogatott ellen Szófiában gólt és gólpasszt jegyző Kiril Deszpodov volt eredményes.

A fordulást követően viszont Daniel Podence révén visszavette az előnyt a 47-szeres aranyérmes, Deszpodov az újabb lehetőségével nem élt, Ajub el-Kabi pedig az utolsó percekben kiütésessé növelte a differenciát (1–4).

A bajnokságot így immár az AEK Athén vezeti 52 ponttal, a PAOK és a Panathinaikosz is 51 pontos, ráadásul mindkettőnek plusz 39-es a gólkülönbsége. Az Olympiakosztól egy pontot levontak, így 15 győzelem és három döntetlen mellett 47 ponttal áll a negyedik helyen.

A Ferencváros csütörtökön 21 órakor fogadja a görögországi mérkőzésen a hajrában 1–0-ra nyerő riválisát.

(Borítókép: Valerio Pennicino - UEFA/UEFA via Getty Images)