Nagy ajándékot kapott Debrecenből a Ferencváros

2024. március 10., vasárnap 15:16

A labdarúgó NB I 24. fordulójának első vasárnapi felvonásán a Paks hazai pályán nem bírt a Debrecennel.

Az összecsapást éllovasként várta a tolnai csapat, amely viszont már a harmadik percben hátrányba került, Dzsudzsák Balázs 11 méteres lövésének köszönhetően.

A második félidőben aktívabb volt a házigazda, a vendégek pedig sehogy sem tudták megszerezni a biztonságot jelentő második találatot.

Ezt a végén aztán büntette is a Paks, Böde Dániel és Papp Kristóf közös erőfeszítésének köszönhetően utóbbiról került a hálóba a labda (1–1).

A Paks ezzel egy pontot megmentett, de csak két pont maradt az előnye a Ferencvárossal szemben, amely fehérvári győzelmével átvette a vezetést a tabellán.

A forduló záró mérkőzésén az MTK az első félidőben Bognár István duplájával kétgólos előnybe került Zalaegerszegen, de a fordulást követően a házigazda percek alatt egyenlíteni tudott (2–2).

OTP Bank Liga, 24. forduló:

szombaton játszották:

pénteken játszották:

Az állás: 1. Ferencváros 51 pont/23 meccs, Paks 50, 3. Fehérvár 39, 4. Puskás Akadémia 35, 5. Kecskemét 33, 6. DVSC 33, 7. DVTK 32/23, 8. MTK 32, 9. Újpest 30, 10. ZTE 29, 11. Kisvárda 20, 12. Mezőkövesd 19

(Borítókép: MTI/Czeglédi Zsolt)