Csaknem hetvenezer bőrig ázott szurkoló indult hazafelé Németország Dánia elleni 2–0-s győzelme után a Signal Iduna Parkól, illetve több tízezren érkeztek a vihar miatt elmaradt közvetítői zónákból is a dortmundi főpályaudvarra.
Az állomáson időnként semmi sem úgy működött, ahogyan kellett volna, így a rendőrségnek többször le kellett zárnia a területet – leginkább az elképesztő túlzsúfoltság miatt. A szóvivő elmondta, hogy az utazók védelme érdekében volt a lezárásra szükség.
Többek közt Gelsenkirchenben is elmaradt a közös meccsnézés, a város közlése szerint 21.00 óra körül hatalmas vihar tombolt, kilences szélerősségű széllökést is mértek. A jelentések szerint kerítések rongálódtak meg, és plakátok is repültek a levegőben.
Rákanyarodva a rendes játékidő utolsóm félórájához, amikor megint sokkal nyomasztóbb lett az angolok mezőnybeli fölénye, egymás után jöttek a veszélyes beadások, de komolyabb gólhelyzet még mindig nem alakult ki. Aztán Mainoo próbált betörni a szlovák tizenhatoson belülre, éppen még a tizenhatos vonalán felrúgták, az ebből következő pontrúgást viszont Foden reménytelenül a sorfalba vágta.
Egyre jobban fogy az angolok ideje, Anglia–Szlovákia 0–1, 60. perc.
Teljesen kihagyott az angolok védelme, egy rossz passzra a felezővonal közelében lecsapott Strelec, meglátta, hogy Pickford kapus messze kint áll kapujától, és azonnal kapura rúgta a labdát, de próbálkozása kicsivel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Hatalmas szerencsével megúszták ezt az angolok.
Anglia–Szlovákia 0–1, 56. perc.
Hasonló tempóban, angol kilátástalan passzolgatással kezdődött a második félidő, aztán Kane remekül fordított a bal szélen teljesen tisztán érkező Trippiernek, aki betört a tizenhatoson belülre, és rendkívül higgadtan passzolt Fodennek, aki az üres kapuba passzolt. Igen ám, de Trippier passza pillanatában Foden lesen helyezkedett, így érvénytelen a gól, marad a szlovák vezetés.
Ezt követően még Kane próbálkozott egy lövéssel, de a kapura csavaródó labdába beleért Vavro, és szögletre pattant. A sarokrúgásból nem alakult ki veszélyes lehetőség.
Anglia–Szlovákia 0–1, 51. perc.
Elkezdődött a második félidő Gelsenkirchenben, az Anglia–Szlovákia Európa-bajnoki nyolcaddöntőn. Nézzük, a hátrányban lévő angol válogatott fel tudja-e törni a szlovákok védelmét. Vagy különben az Európa-bajnokság eddigi legnagyobb meglepetésére búcsúznak a tornától.
Gareth Southgate egyelőre nem cserélt, ugyanaz az angol csapat kezdi a játékot, amely az első félidő kezdetekor. Ez, mondjuk, kicsit érdekes, látva az eddigi teljesítményét az angoloknak.
Anglia–Szlovákia 0–1, 46. perc.
Nagyon kevés a labda nélküli mozgás az angoloknál, így nem lehet egyszerűen játszani, a szlovákok stabil védekezésükkel magabiztosan tartják egygólos vezetésüket. Néha-néha a tanácstalan passzolgatást megunják az angolok, ekkor felívelnek, de rendre pontatlanul.
Az utolsó percekben nyomás alá helyezte ellenfelét az angol csapat, több szögletet is elvégzett, de védenie nem kellett Dubravka kapusnak. Fütyül is az angol közönség, ennél sokkal több kell Gareth Southgate válogatottjától a második félidőben. A szlovákok megérdemelten vezetnek, innen folytatjuk 15 perc múlva.
Anglia–Szlovákia a félidőben 0–1.
A szlovákok vezető góljuk után rendkívül fegyelmezetten álltak vissza védekezni, a labda ugyan az angoloknál, de szinte egy helyben áll az összes játékos, és tanácstalanul passzolgatnak, próbálják keresni a rést. Eljutottak egy szögletig, Trippier adta középre, Kane fejelt volna, de két szlovák védő szorításában erre nem volt lehetősége – mi több, szabálytalankodott, kifelé szabadrúgás.
Anglia–Szlovákia 0–1, 36. perc.
És nem mondhatjuk azt, hogy ne érett volna! Egy távoli lövés után Strelec adott remek passzt a kiugró Schranznak, aki 6 méterről, higgadtan jobb lábbal a kimozduló kapus mellett a kapu közepébe lőtt,
0–1!
Ez volt Schranz harmadik gólja az Európa-bajnokságon. Anglia–Szlovákia 0–1, 27. perc.
Ez már sokkal veszélyesebb angol támadás volt: Bellingham kapott labdát a szlovák tizenhatoson belül, és miután kicselezett két védőt, Fodent próbálta játékba hozni, de őt fellökték, pont annyira, hogy ne érjen büntetőt. Végül a beadást Kane fejelte volna kapura, de blokkolták a védőt, szögletre mentettek. Ezután Mainoo lőtt kapura 19 méterről, de nem talált kaput.
Anglia–Szlovákia 0–0, 23. perc.
A 9. percben Tripper kapott remek keresztlabdát Bellinghamtól, majd 15 méterről lőtt, leszorítani viszont nem tudta, így labdája bőven kapu fölé szállt – talán a stadionból is kirepült. A másik oldalon ennél sokkal veszélyesebb lehetőség alakult ki a szlovákok előtt: megint Haraslín volt a fő szereplő, jó indítást kapott a bal szélen, lemaradtak róla a védők, betört a tizenhatoson belülre, és 11 méterről lőtt, de Guéhi blokkolta a próbálkozást.
És közben röpködnek a sárga lapok, már ami az angolokat illeti, Guéhi után rövid időn belül Mainoo és Bellingham is besárgult. Egyelőre feszültnek tűnnek az angolok. A másik oldalon Kucka sárgult be egyedül, és ugyan még nem láttunk kapura tartó lövést, már négy alkalommal villant a figyelmeztetés.
Anglia–Szlovákia 0–0, 16. perc.
Óvatos játékkal nyitott mindkét csapat, a harmadik percben Trippier volt figyelmetlen, röviden tette hátra a labdát Guéhinek, aki csak úgy tudta megállítani a labdára lecsapó Strelecet, hogy csúnyán felvágta.
Rögtön villant a sárga lap.
Egyre bátrabb lett a szlovák csapat, szép akciót vezetett a bal szélen, Haraslín kapta a kiugratást, majd centerezett volna a középen érkező társaknak, de labdája hosszú volt, Pickford kapus kezei mellett az alapvonalon hagyta el a játékteret. Annyi egyelőre biztos, nem ijedt meg a szlovák csapat a világsztárokkal tűzdelt angoloktól.
Anglia–Szlovákia 0–0, 6. perc.
Útjára indult a labda Gelsenkirchenben, az Európa-bajnokság harmadik nyolcaddöntőjén. Az Anglia–Szlovákia-találkozó győztese majd a címvédő olasz válogatottat búcsúztató Svájccal meccselhet a legjobb nyolc között. A hangulat remek Gelsenkirchenben, Harry Kane és az angol válogatott pedig magabiztos győzelemre készül Szlovákia ellen. Nézzük, mire mennek egymással a csapatok!
A mérkőzés előtt angol szurkolók tömege gyűlt össze Gelsenkirchen központjában, és a két templom közötti keskeny főtéren végig zászlókat lengetve énekeltek. A nagyszínpadról hatalmas hangerővel üvöltött a Three Lions, a World in Motion és a Vindaloo, nem pedig a Ten German Bombers, amely Kölnben megállás nélkül szólt a legutóbbi mérkőzés előtt – számolt be a BBC.
A szurkolók bizakodóak, annak ellenére, hogy a szakírók szerint a csapat eléggé langyosan futballozott az előző mérkőzéseken. Ahogy egy leedsi szurkoló fogalmazott, „most Anglia leveheti a fékről a lábát”. Egy másik arról beszélt, hogy a kieséses szakaszban kezdődik minden: „Anglia számára az egyetlen út felfelé vezet”.
Tegnap viszont még az olaszoknak énekeltek, és nem éppen ennyire kedves és biztató szavakat...
A szlovák szurkolókat sem kell félteni:
Utoljára a 2018-as világbajnokság selejtezősorozatában találkozott egymással Anglia és Szlovákia válogatottja, akkor mindkét mérkőzés angol sikerrel zárult. Ezúttal is Gareth Southgate szövetségi kapitány csapata az esélyesebb, de Szlovákia már megmutatta Belgium legyőzésével a csoportkörben, hogy senki sem veheti félvállról.
A harmadik nyolcaddöntő, az Anglia–Szlovákia-találkozó 18 órakor kezdődik Gelsenkirchenben, alább az összeállítások.
Southgate angol szövetségi kapitány egy helyen változtatott alapkezdőcsapatán, Trent Alexander-Arnold helyére a Manchester United fiatal középpályása, Kobbie Mainoo került be – sokak nagy örömére. A szlovákoknál nincs meglepetés a kezdő tizenegyben.
Európa-bajnoki labdarúgó-mérkőzést harmadszor szakított félbe a mostoha időjárás – írta a sportág történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) a németországi kontinensviadal szombat esti, német–dán (2–0) nyolcaddöntős meccséről, amelyen 25 percig szünetelt a játék a villámlás kísérte hatalmas zivatar miatt.
Korábban 2012-ben a donyecki Ukrajna–Franciaország-találkozón 55 percig, a 2016-os lyoni Ukrajna–Észak-Írország-összecsapáson pedig öt percig tartott a kényszerszünet, amelyet a nagy eső váltott ki.
Az IFFHS összefoglalójában magáról a szombati mérkőzésről azt emelte ki, hogy a németek sorozatban három világtorna sikertelenségét követően először vették jól a nyolcaddöntő jelentette akadályt, ugyanis a legutóbbi két világbajnokságon nem jutottak tovább a csoportkörből, az azt megelőző Európa-bajnokságon pedig a 16 között búcsúztak.
Manuel Neuer, a hazaiak kapusa 19. Eb-meccsét játszotta, ezzel megdöntötte Bastian Schweinsteiger 18 találkozó alkotta német rekordját. A vendéglátók második találatát jegyző Jamal Musiala lett a mostani Európa-bajnokság második játékosa, aki harmadik gólját szerezte a georgiai Georges Mikutadze után. Musiala 21 évesen és 124 naposan volt eredményes, az Eb történetében csak az angol Wayne Rooney jutott el három gólig fiatalabb korban (18 évesen és 241 naposan a 2004-es tornán).
Gareth Southgate, az angol válogatott szövetségi kapitánya megtartotta a Szlovákia elleni nyolcaddöntőt megelőző sajtótájékoztatóját. Az angolok mestere elismerte, a javulás érdekében tett eddigi változtatások kudarcot vallottak, ezért elképzelhető, hogy újabb cseréket fog eszközölni a nyolcaddöntős mérkőzésen. Ugyan sok kritikát kapott a Saka, Bellingham, Foden, Kane támadónégyes, de minden bizonnyal ezt az alakzatot nem fogja megbontani.
A keret nagyon együtt van, a játékosok is jól edzenek, és mindenkinek készen kell állnia. Lehet, hogy vasárnap öt-hat cserére is szükség lesz, de a játékosok önbizalma már növekszik, és tudják, hogy a Szlovénia elleni teljesítmény egy nagy lépés volt a jó irányba. A pálya utolsó harmadában élesebbnek és kreatívabbnak kell lennünk, de ehhez megvannak a megfelelő minőségi játékosaink
– taglalta Southgate, majd elmondta, igazából élvezi az Európa-bajnokságot, és nincs miért hazarohanni, szeretne még néhány napig Németországban lenni.
Az Anglia–Szlovákia-nyolcaddöntő vasárnap 18 órakor kezdődik Gelsenkirchenben.
Az Európa-bajnokság alatt érte a hír a holland szupersztárt, Memphis Depayt, hogy nem kap új szerződést az Atletico Madridtól – ezt vasárnap jelentette a klub. Depay hétfőtől gyakorlatilag munkanélkülivé válik, kedden pedig Románia ellen játszik a nyolc közé jutásért – írta meg a Bild.
A fejpántos futballista Spanyolországban és hazájában is vitatott népszerűségnek örvend, sokan kritizálják. Ennek ellenére Ronald Koeman, a hollandok edzője kitart sztárja mellett, aki a narancsok törzstagjának számít.
Jól kezelem a kritikákat. Hozzá vagyok szokva. Az edző bizalma fontos számomra. Érzem, és szeretném meghálálni neki
– mondta a játékos. Depaynek még négy gól hiányzik ahhoz, hogy a holland válogatott góllövőrekordere legyen 50 góllal, és beérje Robin van Persie-t az élen. Ha esetleg még az Eb-n összejönne a négyes, ezzel a státusszal azért nem lenne olyan nehéz új otthont találnia. Depay a pletykák szerint olasz, angol, szaúd-arábiai és katari klubok átigazolási listáján szerepel.
Viszont nem Depay az egyetlen Oranje-csatár, akinek gondjai lehetnek a jövőben. Ugyanis Hollandia kedvence, Wout Weghorst hétfőtől hivatalosan is másodosztályú játékos, a TSG Hoffenheimnél töltött kölcsönadása június 30-án ér véget. Ezt követően ismét a Burnley FC alkalmazottja lesz, ahol a szerződése 2025 nyaráig szól, a klub pedig kiesett a Premier League-ből. A Hoffenheimhez való visszatérés pedig nem jöhet szóba.
Vajon Anglia végre beindul, vagy folytatódik a vergődés? – tette fel a kérdést a Bild újságírója, miközben azon merengett, hogy Gareth Southgate eljut-e odáig, hogy századszorra is pályára vezesse az angol válogatottat.
Anglia hatalmas nyomás alatt áll a ma esti, Szlovákia elleni Európa-bajnoki nyolcaddöntőben, hiszen Gareth Southgate edzőnek teljesítenie kell, mert a jövője a tét. A Szlovákia elleni mérkőzés a 99. lesz számára Anglia edzőjeként, ami azt jelenti, hogy csak akkor érheti el a 100-at, ha megnyerik a mai mérkőzést, és eljutnak a Svájc elleni negyeddöntőig. Ha viszont az angolok kiesnek, akkor nagy valószínűséggel Southgate is kiesik az edzői székből, és az évfordulója is elúszik!
De a brit tréner erről hallani sem akar. Southgate a lapnak nyilatkozva elmondta, hogy
nem tudom, miért kellene egy meccs előtt arra gondolni, hogy ez rosszul sülhet el. Tudjuk, hogy a szlovákok kemény ellenfél. Szóval kihozzuk magunkból a legjobbat, hogy megnyerjük a meccset, ez ilyen egyszerű.
Az edző a hatalmas elvárásokról így folytatja: „Nem szabad félnünk a vereségtől. Ez a lehetőségről szól. Megpróbálsz elérni valamit, ami kihívást jelent. Sok futballmeccset vesztettünk már el, és amikor másnap reggel felébredsz, elég rosszul érzed magad, de az élet megy tovább. Amikor eljutsz arra a pontra, hogy megbirkózol a legrosszabbal, ami történhet, akkor megpróbálhatod megnyerni a meccset. A játékosainknak sok tapasztalatuk van a kieséses meccsekről. Azt hiszem, ez nagyon hasznos lesz” – mondta Southgate.
Továbbra is Luciano Spalletti marad az olasz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya – erősítette meg az olasz szövetség elnöke, Gabriele Gravina. Minden további részlet itt!
Szoboszlai Dominik, a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya csütörtökön repült haza Németországból a magyar delegáció többi tagjával együtt, miután kiesett a 2024-es Eb-ről a csoportkör végén. A Liverpool játékosa szombat este egy budapesti szórakozóhelyen tűnt fel, hogy kieressze a fáradt gőzt.
Hétfőn Düsseldorfban Franciaország–Belgium nyolcaddöntős párharcot rendeznek, a mérkőzés előtt pedig az ismert humorista, Pablo Andres és a belga válogatott játékosa, Amadou Onana közös videóval jelentkezett, amiben a futballista többek között azt mondta, hogy megrúgja majd a mérkőzésen Kylian Mbappét, a belga szövetség aztán törölte a videót, és bocsánatot kért.
„Ki rúgja meg Mbappé sípcsontját?” A középpályás pedig saját nevét skandálva válaszolta: „Amadou Onana”.
A videót a szövetség aztán eltávolította oldaláról – az internet azonban nem felejt.
Stefan van Loock, a belgák szóvivője a csapat szombati sajtótájékoztatóján pedig elnézést kért a franciák csapatkapitányától.
Már többször dolgoztunk együtt Pablo Andres komikussal. Eddig minden alkalommal jól sült el a dolog, ezúttal azonban nem, ezért eltávolítottuk a videót. Szeretnénk bocsánatot kérni azoktól, akiket megsértettünk, és a magunk részéről az ügyet lezártuk
– zárta rövidre az esetet a stábtag.
A dán labdarúgó-válogatott tagjai amilyen gyorsan csak tudtak, levonultak a pályáról, miután vihar csapott le Dortmundra szombat este a 2024-es Eb nyolcaddöntőjében. A játékosoknak eszükbe jutott egy 2009-es szörnyű eset, ami örökre megváltoztatta egy társuk életét.
Bővebben ide kattintva olvashat a tragikus esetről.
A szombat esti Németország–Dánia (2–0) labdarúgó-Európa-bajnoki nyolcaddöntőnek kevesebb nézője volt a német televízióban, mint múlt szerdán a Németország–Magyarország-csoportmérkőzésnek (2–0).
Az AGF felmérése szerint a ZDF-en 23,641 millióan nézték a házigazdák válogatottjának győztes nyolcaddöntőjét – a közszolgálati televízió ezzel 76,8 százalékos piaci részesedést ért el –, de ebbe nem számítanak bele azok, akik nyilvános helyen vagy a világhálón, illetve a Telekom felületein kísérték figyelemmel a találkozót.
A csoportkör harmadik fordulójában a Németország–Svájc-meccs (1–1) nézettsége 25,566 millió fő volt az ARD-n.
A német–magyart 23,89 millióan, a német–skótot (5–1) 22,49 millióan látták a televízióban a rendező országban.
A három csoportmeccs ilyen szempontból jelentősen meghaladta a csalódást keltő katari világbajnokság adatait.
Az Európa-bajnoki címvédő Olaszország elleni győzelmet követően különlegességgel lepték meg a svájciakat. Az összecsapás utáni vacsoránál hosszú sor alakult ki a kebabos pult előtt. Murat Yakin kiemelte, hogy bulizásról még szó sem lehet, de azért egy kis szokatlan ünneplés belefért.
Ők ízig-vérig profik. Tudják, miért vagyunk itt, az Európa-bajnokság után ünnepelhetnek, de most még nem. De azt el kell mondanom, ahogyan futballoztunk, elégedettséggel tölt el. Jó úton járunk.
A svájciak kezdik élvezni a siker ízét, a válogatott középpályása, Steven Zuber azt mondta: „Már nem vagyunk kis Svájc”.
Nem csitulnak a kedélyek a szombat esti Németország–Dánia-mérkőzés után, amely a német csapat győzelmével ért véget a 2024-es Eb nyolcaddöntőjében. A lefújás után két német futball-legenda, Michael Ballack és Dietmar Hamann is élesen kritizálta a VAR-szobában meghozott döntéseket.
Ballack szerint nem kellett volna büntetőt ítélni Németországnak, miután a labda rápattant Joachim Andersen kezére. „Mit kellett volna tennie a védőnek? Esélye sem volt reagálni a helyzetre. Továbbra is a józan ész alapján kellene döntéseket hozniuk a bíróknak” – mondta a világbajnoki és Európa-bajnoki ezüstérmes egykori középpályás a MagentaTV-ben, vette észre a Bild.
Dietmar Hamann, aki 2005-ben Bajnokok Ligáját nyert a Liverpoollal, azt írta az X-oldalán, hogy szombat este először érzett komoly aggodalmat szeretett sportága iránt. Ezt azután gépelte le, hogy megdöbbenésére elvették a dánok gólját.
„Soha nem hittem, hogy a VAR beválhat a futballban. A technológia más sportágakra, mint például a tenisz, jó hatást gyakorol, de a futballt tönkreteszi” – írta Hamann a közösségi oldalán.
Jürgen Klopp, a Liverpool korábbi vezetőedzője habár nem a helyszínen kíséri figyelemmel a labdarúgó-Európa-bajnokság mérkőzéseit, nem feledkezik meg hazája, Németország buzdításáról.
Az 57 éves szakember éppen Mallorcán piheni ki az elmúlt évek fáradalmait, ahol egy teniszmérkőzésen kapták lencsevégre – a német válogatott fehér mezében, valamint baseballsapkájában fülig érő mosollyal.
Ralf Rangnick, az osztrák válogatott szövetségi kapitánya szombaton ünnepelte 66. születésnapját, amiről csapata sem feledkezett meg.
„Ma reggel a videóelemzés előtt szerenádot adtunk neki, és tortával leptük meg” – mondta a sérült csapatkapitány, David Alaba szombaton Berlinben.
Aztán ő is szólt hozzánk néhány szót, jó kis ünneplés volt. Azt hiszem, még egy kicsit meg is hatódott.
Ausztria kedden 21 órakor Törökországgal mérkőzik meg a nyolc közé jutásért.
A Real Madrid olasz vezetőedzője a labdarúgó-Európa-bajnokság előtt egy interjúban elmondta, hogy hiányoznak hazája válogatottjából az igazi világszínvonalú tehetségek, illetve megemlítette azt is, hogy több időre van szüksége a csapatnak egy esetleges éremszerzéshez.
„Nem látok első osztályú játékosokat Donnarummán kívül” – mondta a La Repubblicának Ancelotti. Maj hozzátette: „Én olyan generációra gondolok mint Pirlo, Totti és Del Piero. Több idő kell a csapatnak a sikerekhez”.
Ancelotti hozzátette, hogy vannak minőségi játékosok a sorokban, és azt is kiemelte, hogy ezzel a kerettel a csapat jobban is teljesíthetett volna.
Gianluigi Donnarumma fantasztikusan teljesített, de ez sem volt elég az olaszoknak a győzelemhez. A vereség után a Paris Saint-Germain kapusa bocsánatot is kért a szurkolóktól.
Elnézést kérünk, elfogadhatatlanul gyengén teljesítettünk. Megérdemelten estünk ki, de ezt nagyon nehezen tudjuk majd megemészteni. Az első félidő borzasztóan sikerült, amire a másodikban reagálnunk kellett volna, ehelyett azonnal kaptuk a második gólt. Minden hiányzott: a minőség, a bátorság...
A mérkőzés utáni interjúkról ide kattintva olvashat bővebben!
A 2024-es labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében egy maszkos férfi felmászott a dortmundi stadion tetejére a Németország–Dánia-mérkőzés közben.
A 21 éves férfit a német rendőrség különleges kommandós alakulata (SEK) kapta el a lefújás után.
A férfi indítéka egyelőre nem ismert, ahogy az sem, hogyan jutott fel a tetőre.
Nem bánt kesztyűskézzel az olasz sajtó saját nemzeti csapatával a szombat esti Svájc ellen elszenvedett 2–0-s vereséget követően.
A Corriere dello Sport főszerkesztője, Ivan Zazzaroni egyenesen katasztrófának nevezte a kiesést: „Olaszország, mindent újra kell kezdenünk ez után a katasztrófa után.”
A La Gazzetta dello Sport inkább gúnyolódott Spaletti együttesén, szerinte „csapata” legjobbja a svájci hátvéd, Fabian Schär volt.
Olyan, mintha megint a spanyol–olaszt néztük volna, csak most a svájciak voltak piros mezben, akik, legyünk őszinték, nem épp marslakók. Az olasz csapat az egész meccsen nem csinált semmit, mintha a játékosok féltek volna a pályán, semmi ötletet vagy sémát nem lehetett felfedezni a játékukban. Négyből négy meccsen kerültünk hátrányba és megint nem reagáltunk sehogy. A kaput eltaláló lövéseink száma mennyi volt az első félidő után? Nulla. Egy szóval: lapítottunk. A második félidőben labdát vesztettünk, és azonnal gólt kaptunk. A legveszélyesebb játékosunk pedig Schär volt, aki majdnem öngólt lőtt. A végén Svájc simán nyerni tudott, így készülhet az angol–szlovák győztesére a negyeddöntőben, az olasz játékosok pedig mehetnek vakációzni ezután a horrorfilm után.
A Football Italia visszafogottabban kritizálta a szövetségi kapitányt, a lap kiemelte, hogy bár ez volt az első nemzetközi tornája a szakembernek a csapattal, nem használta ki a keret adta lehetőségeket.
Lehet, hogy kigúnyoljuk Southgate-et, amiért teljesen elpazarolta Phil Fodent és Jude Bellinghamet azzal, hogy pozíción kívül játszatta őket, de Spalletti sem csinálta jobban.
A továbbjutáshoz Georgia ellen is tökéletes teljesítményre van szüksége a spanyol válogatottnak az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében – véli a szövetségi kapitány, Luis de la Fuente.
Mindannyian tudjuk, hogy a futballban gyakoriak a meglepetések. Georgia legyőzte Portugáliát, és ismét boríthatja a papírformát, hiszen egy mérkőzésen bármi megtörténhet. A lehető legjobb arcunkat kell mutatnunk, hogy esélyünk legyen a továbbjutásra. Izgatottan várjuk a mérkőzést
– mondta a 63 éves szakember.
Mai program