Griezmann tört kapura, és eresztett el egy lövést a tizenhatos előteréből, de lapos, erőtlen lövése nem okozott gondot Casteels kapusnak – könnyen ölelte magához a labdát. Ennél viszont már sokkal veszélyesebb volt, amikor Grizemann és Koundé játszott össze a jobb szélen, utóbbi lőtte középre erősen a labdát, de nem érkezett rá csapattárs, így a veszély elhárult. Egyelőre nincs sok támadófutball a mérkőzésen, kivárnak a csapatok.
Franciaország–Belgium 0–0, 15. perc.
Spanyolország a házigazda Németországgal csap össze 2024. július 5-én a labdarúgó-Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A német-válogatott játékosát, Joshua Kimmichet most sajtótájékoztatón kérdezték, először a megváltozott posztjáról.
A játékos úgy véli, a posztja nem sokat változott. „Eddig klasszikus hatosként próbáltam nyerni, most jobbhátvédként is.” Szerinte csak a győzelem számít, nem pedig az, hogy milyen poszton játszik.
Kimmich a spanyolok elleni negyeddöntőről is szót ejtett. Szerinte jó meccset játszanak majd egymással, így a semleges szurkolók is örülhetnek. „Nem tudom, hogy a spanyolok örültek-e annak, hogy bejutottunk a negyeddöntőbe. Várod már az ilyen meccseket.”
Folytassa, Mister! – Szurkolói demonstráció Marco Rossi mellett címmel hirdettek meg egy nyilvános eseményt a Facebookon.
A leírás szerint mindenkit szeretettel várnak pénteken 16:45 és 17:30 között a budapesti Szabadság téren.
Hangsúlyozták, hogy az esemény nem az általuk tisztelt Carpathian Brigade rendezvénye, de őket is szeretettel várják, hogy vezényeljék a szurkolást.
„Ezúton is köszönjük a helyszín biztosítását a Szabadság téri Belvárosi Foci Mozinak! Az eseményen füst használata megengedett, de hanggránát, görögtűz és egyéb pirotechnika nem. Az esemény természetesen ingyenes, és azt mindenki saját felelősségre látogathatja. A helyszínre kitelepült vendéglátóipari egységekben csak bankkártyás fizetés lehetséges” – fűzték hozzá.
Mint ismert, a Nemzeti Sport úgy tudja, a szakember úgy búcsúzott el a csapattól Németországban, hogy nem biztos, hogy szeptemberben közösen folytatják. Az olasz szakember egyelőre nem szólalt meg a jövőjéről.
Mario Balotelli…
…12 évvel ezelőtt, az akkor még csak 21 éves támadó szinte mennybe ment, amikor két góljával döntőbe lőtte az olasz válogatottat az Európa-bajnokságon.
Köztudott volt, hogy az olasz fenegyereknek nincs könnyű természete, és egy idő után senki nem jósolt neki nagyívű pályafutást.
Ugyanakkor arra viszonylag kevesen gondolhattak, hogy a jelenleg klub nélküli 33 éves csatár azon a napon, amikor a címvédő squadra azzurra elbúcsúzik a németországi kontinenstornától, éppen Udinében, ittasan fetreng az utcán…
Balotellinek mindössze 36 meccs jutott az itáliai válogatottban. Egy 2018-as, hárommeccses időszakot leszámítva a 2014-es vb óta nem kapott meghívót a csapatba. És most már nem is fog…
Why always me?!
Az utolsó percekre nagyon betömörültek a franciák, a belga csapat tehetetlen volt ellene. Mindkét oldalról próbálkoztak beadással, hátha szerencsésen pattant számukra a labda, de végül Doku megmozdulása rejtett magában igazán nagy veszélyt. A belgák szélsője kapura tört volna, de az utolsó pillanatban blokkolták, további lehetőség pedig nem alakult ki. Vége!
A francia válogatott végül hivatalosan egy öngóllal győzte le a belga csapatot, és bejutott a legjobb nyolc közé. A mérkőzés részletes összefoglalója alább.
…a svéd játékvezető, Nyberg pedig három perc hosszabbítást jelzett. Ennyi ideje van még a belgáknak, hogy kiegyenlítsenek.
Az egész abból indult, hogy Lukaku elvesztette a labdát, Griezmann egyből továbbjátszotta Koundénak, ő a tizenhatoson belül helyezkedő Kolo Muaninak, aki háttal a kapuval kapta a labdát, majd ráfordult és lőtt. Lövése megpattant Vertonghenen így Casteels kapus tehetetlen volt,
vezetnek a franciák 5 perccel a vége előtt!
Franciaország–Belgium 1–0, 85. perc.
Nem járnak sokszor francia térfélen a belgák, de amikor támadást vezetnek, rendre van benne veszély. Ezúttal De Bruyne előtt adódott lehetőség, 17 méterről félmagasan lőtt, de Maignan kiütötte a labdát.
A franciák védője, Saliba került helyzetbe, 12 méterre a kaputól megcsinált egy remek cselt Doku mellett, bal lábbal pedig lőtt, de kissé jobbról, ígéretes helyzetből nem találta el a kaput, a bal oldalháló mellé lőtt. Ebben azért sokkal több volt. Az az érzése az embernek, a franciák nem akarnak hosszabbítást, a belgák pedig leginkább a kontrákban bízhatnak.
Franciaország–Belgium 0–0, 76. perc.
Harmadik lövése is bőven kapu fölé száll Tchouaméninek, akinek most Griezmann készítette le a labdát, és középről, 22 méterről lőhetett, de nem találta el a célterületet. A másik oldalon Lukaku ennél pontosabb volt, kissé balról, 10 méterről nagy erejű lövést küldött kapura, de Maignan kapus a helyén volt.
Ráfordulunk a mérkőzés utolsó 20 percére, még mindig gól nélkül, lehet, hogy újabb hosszabbítás következik az Európa-bajnokságon.
Franciaország–Belgium 0–0, 70. perc.
Gyakorlatilag az első értékelhető megmozdulásukból a második játékrészben majdnem gólt szereztek a belgák. A francia csapat a félpályájánál elszórta a labdát, De Bruyne szokásához híven remekül ismerte fel a helyzetet, indította a jobb szélen sprintelő Carrascót, aki cipelte egy ideig a labdát, majd pont akkor lőtt volna, amikor Hernández utolérte őt, a francia védő belevetődött a lövésbe és blokkolt. Nagy helyzet volt.
Franciaország–Belgium 0–0, 62. perc.
Három védőt cselezett ki Mbappé a bal szélen, befelé tört, és jobb lábbal lőtt nem sokkal léc fölé! Casteels kapusnak ezúttal sem akadt dolga, de ebben már sokkal nagyobb veszély volt, mint a korábbi francia próbálkozásokban. Az 55. percben újra Mbappé volt a főszereplő, Koundé beadását kapta a tizenhatoson belül, de eltörte a labdát, így az nem volt veszélyes a belga kapura.
Franciaország–Belgium 0–0, 56. perc.
És az első komoly védés a meccsen. Theo Hernández szerzett labdát saját térfelén, Mbappét indította a bal szélen, aki átjátszott a másik oldalra Kanténak, ő lekészített Tchouaméninek, aki középről, 20 méterről egyből csavart – Casteels pedig szépen szögletre tolta a labdát. A sarokrúgás után nem alakult ki veszélyes helyzet, marad a döntetlen. A franciák kezdték jobban a játékrészt.
Franciaország–Belgium 0–0, 51. perc.
Elkezdődött a Franciaország–Belgium-nyolcaddöntő második félideje. Az első játékrész nem hozott gólt, sőt nem is tartogatott magában sok izgalmat, Nézzük a folytatást! Egyik oldalon sem volt csere a félidőben.
Az utolsó 10 percben egyre többet volt a labda újra a franciáknál, a belgák pedig betömörültek kapujuk elé. Kanté és Mbappé is próbálkozott a tizenhatoson belül, egyikük sem járt sikerrel, majd Tchouaméni unta meg a passzolgatást, és lőtt kapura jó 25 méterről, de legalább másfél métert tévedett.
A ráadás egyetlen percében megint Tchouaméni előtt alakult ki lehetőség: Mbappé tartotta meg szépen a labdát közel az alapvonalhoz, majd a francia középpályáshoz pattant, aki egyből lőtt 15 méterről, de megint nem tudta leszorítani, fölé. Így gól nélküli döntetlennel és közönségszórakoztatónak távolról sem nevezhető játékkal vonulnak pihenőre a felek. Innen folytatjuk 15 perc múlva.
Franciaország–Belgium 0–0, 45. perc.
És akkor finoman fogalmaztunk. Hosszú percekig megint nem történt semmi említésre méltó a pályán, majd Theo Hernández bal szélről érkező beadása jelentett veszélyt, de mivel végül mindenkinek magas lett a labda, így az érintetlenül hagyta el a játékteret az alapvonalon. Nyberg bíró eddig előszeretettel osztja a lapokat, imént Rabiot is kapott egy figyelmeztetést – miután rácsúszott Doku lábára.
Thuram már közelebb járt a gólhoz, Koundé jobb szélről érkező beadását fejelte kapu mellé, és ugyan most sem volt szükség Casteels kapusra, ebben legalább már volt némi veszélyforrás.
Franciaország–Belgium 0–0, 35. perc.
Griezmann vágta fel felelőtlenül Dokut a tizenhatos bal csücskénél, az ezért járó veszélyes szabadrúgást küldte kapura De Bruyne, Maignan pedig igen érdekes módját választotta a védésnek, lábbal rúgta ki a labdát – de a lényeg, hogy hatástalanította a próbálkozást. Maradtak lendületben a belgák, Carrasco lódult meg a jobb szélen, majd 13 méterről lőtt, egyenesen Hernándezbe – kezezést reklamáltak, de nincs büntető.
Franciaország–Belgium 0–0, 28. perc.
A 15. percben Mbappé 14 méterről lőtt fölé, kissé balról, de a labda egyértelműen megpattant Onanán, a svéd játékvezető mégis kirúgást ítélt. Az eset kapcsán Tchouaméni igen vehemensen reklamált, Nyberg pedig emiatt sárga lapot mutatott fel neki. Érdekes ítélet volt, az egyszer biztos. Néhány perccel később Griezmann jobb oldali szöglete után Thuram fejelt a rövidnél, de nem volt veszélyes.
Franciaország–Belgium 0–0, 20. perc.
Griezmann tört kapura, és eresztett el egy lövést a tizenhatos előteréből, de lapos, erőtlen lövése nem okozott gondot Casteels kapusnak – könnyen ölelte magához a labdát. Ennél viszont már sokkal veszélyesebb volt, amikor Grizemann és Koundé játszott össze a jobb szélen, utóbbi lőtte középre erősen a labdát, de nem érkezett rá csapattárs, így a veszély elhárult. Egyelőre nincs sok támadófutball a mérkőzésen, kivárnak a csapatok.
Franciaország–Belgium 0–0, 15. perc.
Francia mezőnyfölénnyel kezdődött az összecsapás, a franciák alakították ki az első lehetőséget: a 2. percben Tchouaméni bal oldali beadása után Rabiot lőtt méterekkel mellé, ebben semmilyen veszély nem volt. Ezután a belgák inkább a labdatartásra koncentráltak, rövid passzokkal építették a támadást, de hibáztak és elszórták a játékszert. Mbappé csapott le rá a bal szélen, kijátszotta a jobb oldalra, ahol Thuram kapta azt, majd befelé tört volna, de útját állták a védők – a játékvezető szerint szabályosan.
Belgium–Franciaország 0–0, 8. perc.
Elkezdődött a nap első mérkőzése, a Franciaország–Belgium-nyolcaddöntő Düsseldorfban. Mindkét válogatott legerősebb kezdőtizenegyével lépett pályára. Nézzük, mit hoz az Eb első igazi csúcsmeccse! Belgium legutóbb tétmérkőzésen 1981-ben győzte le a francia csapatot, akkor világbajnoki selejtezőn, így van miért törlesztenie a belgáknak.
A franciák fehér, a belgák pedig bordó dresszben játszanak.
Nézzünk még egy kis érdekességet a francia–belga nyolcaddöntő elé: mint említettük korábban, ez már a felek 75. meccse lesz egymás ellen,
ezzel mindkét válogatott számára ez a leggyakoribb párosítás a történetük során.
Talán az sem jelent meglepetést, hogy a szomszédok egymás ellen debütáltak, az 1904. május 1-jei 3–3 (Uccle, Belgium) mindkét nemzet első nemzetközi összecsapását jelentette.
15 perc múlva kezdés Düsseldorfban.
18 órától Düsseldorfban rendezik az ötödik nyolcaddöntőt, az Európa-bajnokság első igazi csúcsmeccsét a francia és belga válogatott részvételével. Didier Deschamps és Domenico Tedesco szövetségi kapitányok kijelölték a kezdőcsapatokat.
A Franciaország–Belgium-nyolcaddöntő előtt a franciák klasszisa, Kylian Mbappé nyilatkozott.
Reméljük, hogy végre felébredünk. Nem hiszem, hogy kifogásokat kellene keresnünk. Nem játszottunk magas szinten a csoportkörben, de sikerült kvalifikálnunk magunkat, most pedig szeretnénk a negyeddöntőbe továbbjutni. Remek csapat ellen játszunk, és ha nem nyerünk, mehetünk haza
– mondta Mbappé, aki hozzátette, amikor még arcon ütötték az Ausztria elleni mérkőzésen, és eltört az orra, azt gondolta, nem léphet többet pályára az Európa-bajnokságon.
Azt hittem, haza kell mennem, úgyhogy boldog vagyok, hogy itt lehetek. Rengeteg találkozóm volt, két napig nem tudtam aludni
– tette hozzá.
A Franciaország–Belgium-nyolcaddöntőt 18 órától rendezik Düsseldorfban.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szám szerint 4656 sértő, rasszista vagy homofób tartalmú bejegyzést talált és ellenőrzött a közösségi médiában az Európa-bajnokság csoportköre alatt – írja a német Bild.
A játékosok, edzők, tisztségviselők ellen irányuló bejegyzések olyan platformokon jelentek meg, mint az X, az Instagram és a Tiktok.
A megjelölt bejegyzések körülbelül 94 százaléka általános sértegetéseket tartalmazott. Továbbá az ellenőrzött hozzászólások 4,5 százaléka rasszista, 1,5 százaléka pedig homofób sértés volt.
Az UEFA egy mérkőzésre eltilthatja Jude Bellinghamet, miután az angol labdarúgó-válogatott középpályása a gólja után furcsa gesztust tett a 2024-es Eb nyolcaddöntőjében.
Anglia története egyik legkínosabb veresége felé tartott vasárnap este, amikor a Real Madrid sztárja a 95. percben egy varázslatos megmozdulással kiegyenlített Szlovákia ellen.
A Real Madrid játékosa gólöröm közben azt kiabálta a nézők irányába, hogy Who else?, magyarul azt kérdezte, ki más mentette volna meg Gareth Southgate együttesét, ha nem ő.
A mérkőzés után pedig azzal vádolták a kiváló középpályást, hogy a kezével obszcén gesztust tett a szlovák csapat kispadja felé. A kérdéses pillanat feltehetően nem sokkal azután következett be, hogy megünnepeltette magát a társaival.
Ez egy tréfás gesztus volt a részemről néhány közeli barátom felé, akik ott ültek a lelátón, ők pontosan értették ezt a belsős poént. A szlovák csapat irányába semmi mást nem érzek a tiszteleten kívül, fantasztikusan teljesítettek a pályán
– írta a BL-győztes játékos az X-oldalán.
Az Európa-bajnokságon három gólt szerző George Mikautadze végleg visszatér az Ajax Amsterdamhoz – tudatta a holland klub hivatalos közleményben. A grúz támadó a kontinenstornán betalált Csehország, Törökország és Portugália ellen is – így három góljával jelenleg megosztottan vezeti a góllövőlistát.
Mikautadze az elmúlt fél évet a francia élvonalbeli Metz csapatában töltötte, 18 bajnokin 13 gólt és négy asszisztot jegyzett, de így sem tudta megmenteni csapatát a kieséstől. A 23 éves támadó még tavaly nyáron igazolt a Metztől az Ajaxhoz, most viszont végleg visszatér a holland csapathoz. Az Ajax 13 millió eurós átigazolási díjban állapodott meg a francia klubbal.
A svájci lapok azt írják, hogy a Murat Yakin irányította svájci labdarúgó-válogatottnak egyáltalán nem kell tartania Angliától a 2024-es Európa-bajnokság negyeddöntőjében, vette észre a Daily Mail.
A legismertebb svájci lap, a Blick újságírói egyenesen úgy vélik, hogy Gareth Southgate csapata nem jelent majd komoly veszélyt a svájciak kapujára. Hozzátették, ezt arra alapozzák, hogy az angolok formája ingadozó, nincs átütő erő a támadásaikban.
Ezen a ponton megjegyezték, hogy az angolok mindössze négy gólt tudtak szerezni ugyanennyi mérkőzésen.
Az optimizmus valahol érthető, hiszen Svájc a csoportkörben majdnem legyőzte a házigazda németeket, majd a nyolcaddöntőben simán megverte a címvédő olaszokat 2–0-ra.
Eközben Anglia szinte minden meccsén szenvedett, de bejutott a negyeddöntőbe, miután hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Szlovákiát.
Az angol Harry Kane az első játékos, aki két különböző Eb-meccsen is hosszabbításban szerzett gólt, miután a dánok elleni 2021-es elődöntő után most vasárnap a szlovákok kapujába is betalált – írta a németországi kontinensviadal vasárnapi Anglia–Szlovákia (2–1) nyolcaddöntős mérkőzéséről hétfői összefoglalójában az IFFHS.
A sportág történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet anyagában megemlítette, hogy az ily módon duplázó Kane előtt ketten tudtak két gólt is elérni hosszabbításban, de ők egyetlen Eb-meccsükön tették ezt: a magyar Novák Dezső és a német Dieter Müller.
Utóbbi 1976-ban Jugoszlávia ellen volt kétszer is eredményes, míg Novák az 1964-es Európa-bajnokság bronzmeccsén a dánok kapuját vette be egymás után két ízben is: az 1–1-et követő „túlórában” előbb a 107. percben 11-esből, majd a 110.-ben szabadrúgásból szerzett gólt, s alakította ki a 3–1-es végeredményt, írja az MTI.
A Német Labdarúgó-szövetség először fizet prémiumot a játékosoknak a 2017-es konföderációs kupa óta. No nem azért, mert eddig nem akart, hanem mert az utóbbi tornákon a válogatott adós maradt a jó teljesítménnyel.
A csoportgyőzelemmel a keret 26 játékosa egyenként 50 ezer euróval (körülbelül 20 millió forint) lett gazdagabb, a dánok kiejtése után ez az összeg már 100 ezer euróra emelkedett.
Ha a Nationalelf pénteken az eddig hibátlan spanyolokat is legyőzi, úgy további 50 ezer euró üti a játékosok markát. Amennyiben az együttes megnyeri a kontinenstornát, a DFB rekordösszeget, 400 ezer eurót kínál minden játékosnak, a második helyezés 250 ezer eurót ér.
Nem csak a futballisták, a német szövetség is profitál abból, hogy a válogatott 2016 után ismét meccset tudott nyerni nagy torna kieséses szakaszában, ugyanis a csoportból való továbbjutás 13,25 millió eurót ért. Ehhez jön most 2,5 millió euró, és ha az elődöntőbe is bejut a csapat, további négymilliót kap az UEFA-tól, végső győztesként pedig plusz nyolcat.
Elméletileg tehát 27,75 millió euró is érkezhet a torna végén a német szövetség számlájára, amennyiben a válogatott megnyeri az Európa-bajnokságot.
A DFB egyébként 4,9 millió euró adózott nyereséggel zárta az utóbbi évet, egy évvel korábban azonban majdnem ekkora veszteséget könyvelt el.
A kétszeres aranyérmes franciák a nyolcadik alkalommal jutottak tovább a csoportkörből, a legutóbbi nyolc viadalukból hetedszer jött össze ez – viszont legutóbb a nyolcaddöntő a végállomást is jelentette az egy győzelem mellett három döntetlennel, veretlenül búcsúzó együttes számára.
A belgák 1980-ban Olaszországot, Angliát és Spanyolországot megelőzve jutottak döntőbe a 2-es csoportból, hogy ott 2–1-re kikapjanak az NSZK-tól.
Ezt követően két csoportkörös búcsú után most zsinórban harmadszor jutottak tovább, és mindkét nyolcaddöntőjüket megnyerték, 2016-ban Magyarországot 4–0-ra, 2021-ben pedig Portugáliát 1–0-ra verték meg.