Az amerikai születésű, mindössze 178 centis bekknek ez az első kiállítása a vébén, a szlovák meccsen volt egy gólpassza.
Az amerikai születésű, mindössze 178 centis bekknek ez az első kiállítása a vébén, a szlovák meccsen volt egy gólpassza.
Bátran támadunk, így is kell. Pickard védett.
Az első percben volt egy magyar helyzet, aztán bő két percre letelepedtek a csapatok Hetényi kapuja előtt, mintha emberelőnyben lenne Kanada. A magyar csapat zártan védekezik, de ahogy a szlovák meccsen, most is hatalmas nyomás alá került az első percekben.
Azért már most látszik a különbség. Óriási forgalom a kapunk előtt.
A szlovákok ellen Rajna védett, a mai meccsen viszont csapattársa, a szintén fehérvári Hetényi Zoltán kezd.
A miénk, Szép volt a korongszerzés
Nem, nem úgy értettem, hogy az egy főre jutó bulituristák száma például, hanem hogy most a vébén.
Hanem az emberhátrányos helyzetek kivédekezése. A mieink ebben az első helyen állnak a tornán 100 százalékkal (vagyis emberhátrányban egy gólt sem kaptunk), a kanadaiak viszont csak a 14. helyezettek.
És kicsivel emberelőnyben is jobbak vagyunk (mi a 8., ők a 10. helyen). A lövések hatékonyságában azonban mi csak a 12. helyen vagyunk, a kanadaiak a 2.-on, a kapusok védési százalékában ők a 3., mi a 11. helyen állunk (96% és 88%).
Reméljük valóban az lesz
Magyarország: Hetényi, Vay - Wehrs, Dudás, Sofron, Bartalis, Sebők - Szirányi, Mestyán, Galló, Erdély, Sarauer - Stipsicz, Vas M., Kovács Cs., Nagy G., Vas J. - Garát, Benk, Nagy, Magosi, Banham. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz.
Kanada: Pickard, Talbot - Tanev, Rielly, Hall, Brassard, Perry - Ceci, Murray, Domi, Scheifele, Stone - Matheson, Dumba, Gallagher, Jenner, O'Reilly - Hutton, Duchene, Reinhart, Marchand, McDavid. Szövetségi kapitány: Bill Peters.
Vas Márton és Vas János, a kapuba a mai meccsre bekerülő Hetényi Zoltán, továbbá Benk András és Kovács Csaba volt tagja a 2009-es világbajnoki keretnek.
A magyar keretben négy honosított kanadai (az első meccsen gólt lőtt Frank Banham, továbbá Andrew Sarauer, Jesse Dudas és Kalvin Sagert) van, de szintén honosított az amerikai születésű Kevin Wehrs (közülük talán ő játszott legjobban a szlovák meccsen).
Az 1930-as években hat kanadai-magyar hokimeccs volt, 2004 óta további öt. Az 1933-1938 közöttiek négy kanadai győzelmet és két döntetlent hoztak, 1934-ben jött össze egy 0:0, majd 1938-ban egy 1:1; azon kívül 1-3, 0-1, 0-7 és 0-15 volt a listán.
Aztán kimaradt majdnem hetven év, mígnem 2004-ben ismét volt Kanada-Magyarország, azt 5-4-re veszítettük el. Ezt két hétgólos vereség követte (0-7 és 2-9), majd 2006-ben egy erősen tartalékos csapat, egy ligaválogatott ellen 6-4-re nyertünk a káposztásmegyeri jégcsarnokban. Aztán jött a 2009-es svájci vébé, ahol nemcsak a szlovákokkal, hanem Kanadával is játszottunk, vagyis inkább ők velünk. A vége 0-9 lett, így:
Videónk a tegnapi szlovák-magyar meccsen készült.
Szentpétervári csoport: Magyarország-Kanada 11:15, Finnország-Németország 15:15, Franciaország-Szlovákia 19:15
Moszkvai csoport: Kazahsztán-Oroszország 11:15, Norvégia-Svájc 15:15, Svédország-Dánia 19:15
Az NHL idei alapszakaszában Taylor Hall 65, Corey Perry 62, Mark Scheifele 61, Ryan O'Reilly 60 pontot szerzett. Mind itt vannak Szentpéterváron és jégre lépnek a magyarok ellen. És akkor Connor McDavidről nem is beszéltünk, aki a tavaly draft 1/1-ese volt, maga Wayne Gretzky minden idők egyik legnagyobb hokisa is saját utódját látja benne.
A kanadai játékosok közül kiemelkedik az évi 10 millió dollárt kereső, Anaheim-csatár, Corey Perry, aki nyert már NHL-t, olimpiát, egyedül a vb-arany hiányzik neki. Ha ez is összejönne, ő lenne a világon a 27. olyan hokis, amely mindhárom címet elnyerte, azaz a Triple Gold Club tagja.
A kanadai válogatott 25-ször nyert vb-t, kilencszer olimpiát. A magyarok kétszer tudtak döntetlent játszani ellenük, 1934-ben és 1938-ban. A 2009-es vb-n simán, 9-0-ra nyert Kanada.
Magyarország egy nagyon kemény meccsen, sokáig méltó ellenfélként 4-1-re kapott ki Szlovákiától az első fordulóban. A mieinknek 1-3-nál komoly esélyei voltak a szépítésre, végül egy üreskapus gól döntött.
Kanadáról csak legyen annyi elég, hogy 2600 fedettpályája van, majdnem annyi, mint nálunk. Igaz az elmőlt évben alaposan megugrott a jégkorongozók száma, most olyan 4600-an hokiznak versenyszerűen, ebből viszont mintegy 600 a felnőttek száma.
Ma a világ egyik legjobb válogatottjával játszik a magyar jégkorong-válogatott. Ez még akkor is igaz, hogy ennél a kanadai válogatottnál egy lényegesen erősebbet is ki lehetett volna állítani. Nem is egyet. Ezzel együtt Kanada az első körben 5-1-re elsöpörte a szintén fiatal kerettel érkező Egyesült Államokat.