A finneknél senki nem jobb emberfórban: eddig 13 előnyös helyzetük volt, ebből 6-ot beütöttek. Igaz, mi pedig emberhátrányos védekezésben vagyunk legjobbak, 14 hátrányból 3 gólt kaptunk.
de elcsúszik a korong a finn kapu előtt. Érdekes, de ha nincs rajtunk a nyomás, akkor sokkal jobban korongozunk. Aztán Vay Ádám újabb bravúrja kellett a 0-0-hoz.
kiütjük
De kiállítást fújnak, sajnos megint nálunk, Bartalis megy ki.
A finneknél senki nem jobb emberfórban: eddig 13 előnyös helyzetük volt, ebből 6-ot beütöttek. Igaz, mi pedig emberhátrányos védekezésben vagyunk legjobbak, 14 hátrányból 3 gólt kaptunk.
A kapuvasra ment a finnek lövése, aztán a gólvonal előtt csúszott keresztbe. Elképesztő szerencse, de legutóbb nekünk nem volt.
Az megy most: egyfelől a szélső passzsávok lezárása, másfelől az agresszív, már középső harmadban kezdődő védekezés. A francia meccsen a legbosszantóbb az volt, hogy kevés lövésből kaptunk sok gólt, mert nem tudtuk a francia támadókat kiszorítani, kényelmes helyzetekből lőhettek kapura.
Most viszont – Laine két közeli lövését leszámítva – sokkal rosszabb pozíciókból kell próbálkozniuk. Nem csoda, hogy 12 perc elteltével még nincs gól; a vébé eddigi meccsein ilyenkor már mindig hátrányban voltunk.
hagyta ki az eddigi legnagyobb finn helyzetet, egyedül mehetett Vay kapujára, de célt tévesztett.
Továbbra is kifogástalanul véd.
A magyar csapat legeredményesebb játékosa a 3 pontos Bartalis István (1 gól, 2 gólpassz).
a kapura lövések száma eddig. Ide.
Bár a csapatok egy része már négy meccset játszott, a kanadai táblázat élén két 3 meccses finn áll. Patrik Laine, aki csak 18 éves volt áprilisban, 4 gólt lőtt és 2 gólpassza van, de 6 pontos Mikael Granlund is, csak 2+4-es mutatóval.
11 perc úgy telt el, mintha nem is lett volna.
de bírjuk, Benk az előbb olyan gyönyörűen korcsolyázott el, hogy a finnek csak néztek, sajnos mi is, lemaradtak a támadók.
hatalmas bravúrral véd, eddig nagyon klassz, amit látunk.
És eddig teljesen kiegyenlített a mérkőzés, sokkal egyenrangúbb partnere a magyar csapat a világranglistán 4., 14-5-ös gólkülönbséggel 100%-os finn csapatnak, mint tegnap a franciának volt. A kapura lövések száma is ezt jelzi: 6 perc után 3:3-ra állnak a csapatok.
sem tudott Vay Ádám eszén túljárni.
Juuse Saros lepkésében a korong.
de elcsúszik a korong a finn kapu előtt. Érdekes, de ha nincs rajtunk a nyomás, akkor sokkal jobban korongozunk. Aztán Vay Ádám újabb bravúrja kellett a 0-0-hoz.
Illetve volt egy meccsünk a finn B válogatott ellen is. Ez utóbbit 2001-ben rendezték, 3-0-ra kaptunk ki, aztán 2009 áprilisában két napon belül két tét nélküli mérkőzésen találkoztunk velük. Előbb a sportarénában nyertünk büntetőkkel 4-3-ra, másnap Miskolcon viszont 6-0-s győzelemmel vágtak vissza. A 2009-es meccsek magyar csapatából Benk, Sofron, Nagy Gergő, Vas János és Hetényi most is ott van a világbajnoki keretben.
nagyon jól
A védekezésünk is. Agresszívak vagyunk, csak erővel bírjuk végig.
A világbajnokság legjobb lövéshatékonyságú és emberhátrányban legjobban védekező csapata a finn válogatott. Emellett a második leghatékonyabb az emberelőnyök kihasználásában, míg a kapusok rangsorában a nyolcadik. A magyarok legjobb statisztikai mutatója az emberhátrányos védekezés, ebben 7. helyen állunk a vébén, lövéspontosságban és kapusteljesítményben viszont utolsók vagyunk.
a meccsen, megint bátran kezdünk.
Cél a jó és lelkes játék, mint Kanada ellen.
Vay Ádámmal kezdjük a meccset. Nálunk Kovács Csaba és Frank Banham sem öltözött át.
A délutáni meccsen a mi csoportunkban Szlovákia megint úgy kapott ki, hogy vezetett. Ezúttal attól a fehérorosz csapattól, amelynek ez volt az első három pontja, így már csak mi állunk pont nélkül a világbajnokságon. A másik csoportban Svájc 3-0-ra is vezetett, majd a lettek 3-3-ra egyenlítettek. Végül Svájc 5-4-re nyert. Velünk egyidőben kezdődik Moszkvában a svéd-kazah találkozó.
Nem a mi esélyeinket, hogy a finnek eddig hibátlanok, mi pedig nyeretlenek vagyunk. Az északiak eddig a fehéroroszokat 6-2-re, a németeket 5-1-re, az Egyesült Államokat 3-2-re győzték le. Mi kikaptunk Szlovákiától 4-1-re, Kanadától 7-1-re, majd a franciáktól 6-2-re.
Fel kell hívni a figyelmet a finnek szupertehetségére, a még csak 18 éves Patrik Lainéra. Laine az eddigi három meccsén négy gólt ütött és két gólpasszt adott. A 194 centis, 95 kilós finn már tavaly a Tappara felnőtt csapatában is jégre lépett. Óriási esélye van, hogy idén az első három draftos között lesz. Hazája bajnokságában idén a playoff legjobbjának választották, U18-as vb-gólkirályi és nacíme van már. Laine és honfitársa, Mikael Granlund vezetik eddig 6-6 ponttal a pontlistát.
Az említett NHL-esek mellett még hárman játszanak a tengerentúlon, gyakorlatilag a második vonalnak megfelelő AHL-ben. Öt KHL-es (orosz bajnokság) és két svéd légiós mellett hatan a a hazai ligából érkeztek.
Hét NHL-játékosa van, közülük is kiemelkedik Mikko Koivu, a Minnesota hokisa, akinek már olimapiai ezüstje és bronza is van, 2011-ben pedig a világbajnok csapat tagja volt, 763 meccse és 556 pontja van a világ legerősebb ligájában. Hasonló nagy név Jussi Jokinen, aki a cseh Jaromir Jágr csapattársa a Florida Panthersben, amely idén franchise rekordot döntött, korábban sosem szerzett ennyi pontot az alapszakaszban, mint idén.