Tízszer sem tudtunk kapura lőni a meccsen, viszont az első harmad után az amerikaiak sem erőltették már annyira a lövöldözést. Így alakult a kapura lövések száma:
37:8 (15:1, 10:3, 12:4)
Az Islandersszes Nelson Brock lépett ki, és még az NHL playoffjában ennél nehezebb helyzeteket is megoldott, most elcsúszott a korongja
szintén délután negyed négykor, tartsanak akkor is velünk. Köszönjük a figyelmet, viszontlátásra!
Tízszer sem tudtunk kapura lőni a meccsen, viszont az első harmad után az amerikaiak sem erőltették már annyira a lövöldözést. Így alakult a kapura lövések száma:
37:8 (15:1, 10:3, 12:4)
A legjobb amerikai pedig a két gólt szerző Nick Foligno.
A magyar csapat az első harmadban jól játszott (ez ismét elég volt egy döntetlenre, ahogy a finnek ellen is), a másodikban csapnivaló játékot mutatott és több gólt is kapott (Kanada ellen 0-4, most 0-3 volt ez a játékrész), a harmadik harmadban visszajött a középső játékrészben látható mélypontról. Annyiban volt most más a helyzet, hogy ezúttal a meccs végére a mieink nem készültek el az erejükkel, részben azért, mert az amerikaiak 5-0 után kiengedtek.
Ma a játék is nagyon döcögött, de majd holnap
Igaz, ez csak a második meccsünk. Az elsőt 1939-ben játszottuk, akkor 0:3 volt a végeredmény.
És van egy gólpassza is, így 3 pontja van a kanadai ponttáblázaton. Az amerikaiaknak ez volt 23. emberhátránya a vébén, ebből a negyedik gólt kapták.
Emberelőnyben Sofron Bartalis szép passzát ütötte be közelről.
Három perc van hátra, kétperces előnybe kerültünk Wood kiállítása miatt, ez a negyedik amerikai emberhátrány.
Az Arizona Coyotes bekkje ráadásul ezt 4 lövésből hozta össze.
Murphy távoli bombája átcsorgott Vay lábai között, a védő sem tudott segíteni, a korong már bent volt.
A saját harmadunknál adtuk el a korongot, Nick Foligno, az NHL-es Columbus Blue Jackets csatára második gólját szerezte – nemcsak ma, hanem a vébén is. Van egy gólpassza is, így már 3 ponttal áll a vb kanadai táblázatán.
Foligno lopott korongot és ahogy Columbusban szokta, a kapuvasra vágta, onnan az a hálóba pattant. Hát ez a meccs is elment.
Az Islandersszes Nelson Brock lépett ki, és még az NHL playoffjában ennél nehezebb helyzeteket is megoldott, most elcsúszott a korongja
A harmad 11. percében. Ha pozitívumot akarunk látni, akkor mondjuk azt, hogy a franciák ellen a kettős előny lement lövés nélkül, annál ez azért mégis csak jobb.
A bekkek többször is megpróbálkoztak a kék vonalról lőni, ez kis időn belül kétszer is blokkba fulladt, és ebből amerikai ellentámadás épült. Most viszont jön a harmadik magyar előny, és sikerült is felállni.
Jó lenne szépíten
Lement a harmadik harmadból 7 perc, és még nem lőttünk kapura. És az egész meccsen is csak
kapura lövésünk volt.
Fölényben az ellenfél most is, de nem olyan nyomasztó, mint a finnek ellen, de helyzetünk sajnos most sincs
Ez most, amikor még frissek a játékosok, nem sokkal szünet után, nem jelent problémát, komoly energiák vannak még a lábakban, de így megvan a veszélye, hogy a harmad (és egyben a meccs) végére nagyon el fog fáradni a csapat.
is volt, össze-vissza pattogott a korong, végül sikerült menteni.
De rátenyerelt az amerikai Kinkaid
A második harmad második felében sokkal tompább volt a mieink játéka, mint az eddigi mérkőzéseken, mintha a sorozatterhelés mostanra éreztetné meg a hatását. A 25:4-es kapuralövési mutató fényében még jónak is mondható – és főleg Vay első harmadbeli nagy bravúrjainak köszönhető –, hogy csak háromgólos az amerikai előny.
Maroon kislese miatt kivitték a bedobást, az amerikai kicsit hisztizett, vége is a játékrészne
Az idei világbajnokságon nagyon látványos volt, hogy a második játékrészben sokkal gyengébb a magyar csapat, mint az elsőben, vagy akár a harmadikban (bár például a szerdai, finnek elleni meccsen az utolsó 6-8 percre teljesen elkészült az erejével a válogatott). Néha az eredményen is látszott ez (például a kanadaiak elleni 7 gólból 4-et akkor kaptunk), de a mutatott játékon mindig.
Hogy mi ennek az oka? Elsősorban az, hogy a második harmadban a cserepadok az ellentétes oldalon vannak, vagyis a saját harmadunkból át kell korcsolyázni, a másik térfélre, sőt, az ellenfél harmadába, ha cserélni akarunk. A magyar csapat alapvetően védekezni kényszerül a mérkőzéseken, így ha nincs játékmegszakítás, akkor saját harmadából kellene átmenetileg nélkülöznie játékosokat a cserék idejére.
Elfáradtunk a harmad végér
most Vay Ádám, rövid sarokra ilyet csak kispályás fociban szoktak beengedni erősen kezdő kapusok.
De kapura lövés nélkül nem lesz gól.