Öt perc alatt háromszor tudtuk Bánhidinek bejátszani a labdát, sok múlik tehát a hatékonyságán (eddig 1 gól, 1 hetes, 1 kihagyott helyzet). És persze majd ha pihen, Rostán is sok múlik.
Már csak 5 perc a meccsből, mi támadhatunk.
Öt perc alatt háromszor tudtuk Bánhidinek bejátszani a labdát, sok múlik tehát a hatékonyságán (eddig 1 gól, 1 hetes, 1 kihagyott helyzet). És persze majd ha pihen, Rostán is sok múlik.
Hat perc után lőtték első góljukat az izlandiak.
Eddig 3-ból 3-at védett.
Az ellentámadásból viszont nem tudtunk gólt szerezni.
A támadósorunk egyértelműen gyengébb papíron, mint az izlandi, védekezésben viszont a Sipos–Bánhidi kettős nagyon jól összeállt, Mikler Roland pedig bravúros formában van, előbb egy hetest is megfogott.
Néhány statisztika a két csapat eddigi teljesítményéről: jobb hatékonysággal lőttek az izlandiak, a kapusok teljesítménye hasonlóan alakult, a heteseket viszont a magyarok lőtték jobb százalékkal.
Úgy gondolták ugyanis hétfőn, hogy a dánok hat góllal lesznek jobbak, ott húzták meg a határt. Most azt látják, hogy Izland három góllal jobb a magyar csapatnál. Egy újabb döntetlennel mindkét ország továbbjut. A magyar győzelem 4,5-szeres pénzt ér, míg az izlandi siker 1,18-szoros pénzt hoz.
A dánok elleni 24-24-es meccsen a dánok 42 lövésből értek el 24 gólt, míg nekünk 52 lövésből lett ugyanannyi találatunk. Ennél sokkal érdekesebb a következő három adat:
Ehhez képest az oroszok elleni meccs képe ilyen volt a hivatalos honlap tanúsága szerint.
A 26 gólunkat 41 kapura lövésből értük el, míg az oroszok 44-ből 25-öt.
A futásmennyiségben 500 méter volt a különbség a javunkra, mindkét csapat 30 kilométer fölé jutott. A mieink kereken 31 kilométert tettek meg.
A labdabirtoklás: 50-50
Az egykori világklasszis játékos, a válogatottnál csapatmenedzserként dolgozó Nagy László arról beszélt a meccs előtt, hogy a korábbi világversenyeken vagy selejtezőkön nem sokszor fordult elő, hogy a magyar csapat kettőnél több meccsen jó teljesítményt tudott nyújtani, és győzelemre állt. Örül annak, hogy támadásban és védekezésben viszontlátja a munkát, amit a rövid felkészülés alatt elvégeztek.
Van a fejünkben egy forgatókönyv a szerdai meccsről. Az a kérdés, mennyit vett ki a játékosainkból az eddigi két mérkőzés. Meg fogunk birkózni a feladattal.
A magyar kapitány, Gulyás István szerint nagyon sok múlik azon, hogy a legjobb izlandi, Aron Palmarsson milyen lövőnapot fog ki a szerdai meccsen.
Biztosan fel lesznek készítve a védekezésünkre, mert látták ők is a meccsünket. Izlandot amúgy sem érte meglepetésként a múltban, ha a legjobbját ki akarják venni a játékból. Láttunk már olyat is, hogy Palmarsson beállónak fut be, és onnan jön ki. Sok tervünk van. Mert akárhogy nézzük, bravúr, amit a dánok ellen elértünk, de nem sokat ér, ha pont nélkül maradunk Izland ellen.
Gulyás szerint abban nem reménykedhetnek, hogy az oroszok pontot csennek a dánoktól. Nem félti játékosait, mert fegyelmezettek, tele vannak ambícióval.
Akkor jó eséllyel kiesik a magyar válogatott. Vereség esetén abban bízhat, hogy a csoport másik meccsén az oroszok pontot rabolnak az életükért küzdő dánoktól.
De erre azért kevés esély van, tekintve, hogy az oroszok eddig minden meccsüket elvesztették, Izlandtól 11 góllal kaptak ki.
Az orosz–dán meccset 20.30-kor rendezik.
A dánok elleni meccs előtt Bartók Donát került be a 16 fős keretbe Fekete Bálint helyett. A húzás nem vált be, beállása után néhány másodperccel Bartók elveszítette a labdát, majd kiállították.
Alapvetően taktikai okokból változtatunk, Fekete Bálint segíthet a védekezésben Izland ellen, támadásban pedig szükség esetén két poszton is bevethető
– indokolta Fekete visszacserélését Gulyás István szövetségi kapitány.
A világbajnok dánokat 31-30-ra, az oroszokat pedig 34-23-ra győzték le az izlandiak. A továbbjutás már megvan számukra, ennek ellenére nem fogják félvállról venni a magyarok elleni meccset, mivel az még számít, hogy mennyi pontot visznek tovább a középdöntőbe.
A két válogatott eddig 41-szer játszott egymással, három döntetlen mellett a magyarok 23-szor, az izlandiak 15-ször győztek. Tétmérkőzésen legutóbb egy 2014-es Eb-csoportmérkőzésen találkoztak, akkor 27-27-es döntetlen lett a vége. Most is elfogadnánk ezt az eredményt.
A 2012-es londoni olimpián emlékezetes, drámai meccset játszottak: kétszeri hosszabbítás után 34-33-ra nyert a magyar válogatott, és bejutott az elődöntőbe.
Ugyanakkor voltak fájó vereségek is a közelmúltban: