Sima volt! Női kéziseink kint vannak a tokiói olimpián

2021. március 20., szombat 19:03

Kijutott a tokiói olimpiára a magyar női kézilabda-válogatott, mivel a győri selejtezőcsoport 2. fordulójában 31–23-ra legyőzte Szerbiát, az orosz csapat pedig megverte Kazahsztánt.

Az első napon a papírformának megfelelő eredmények születtek, a mieink fölényesen, 46–19-re legyőzték Kazahsztánt, míg az orosz csapat 29–24-re legyőzte Szerbiát, így a magyar csapat úgy léphetett pályára, hogy egy sikerrel gyakorlatilag biztosan kiharcolja az olimpiai részvételt.

Ehhez illően remekül kezdett a magyar csapat, Kovacsics Anikó és Szöllősi-Zácsik Szandra vezérletével gyorsan ellépett 5–2-re, és támadhattunk a közte négyért is – ehhez képest a szerbek gyorsan visszajöttek egyre, és a 13. percben is csak 7–6 volt ide.

Ekkor újítani tudott támadásban a magyar csapat, Bíró Blanka pedig többször is védett – miközben az amúgy biztos kezű Katarina Krpezs-Slezák is ziccereket rontott, így pedig hamar elhúztunk négy (10–6), majd öt góllal is (13–8).

A fordulást követően hiába jöttek fel mínusz háromra a vendégek (17–14), a 37. percben megakadt a gépezet és a közel hatperces gólcsendet kihasználva 23–16-ra elléptek a mieink.

Negyedórával a vége előtt még egy időkéréssel próbáltak 25–17-nél harci kedvet hozni a szerbek, de Bíró újabb és újabb védéseket mutatott be, Szöllősi-Zácsik egyre messzebbről szórta a gólokat, a csereként beálló Janurik Kinga is bravúrokat mutatott be, így a végjátékban nem volt kérdés, melyik csapat győz.

A magyar csapat végül 31–23-ra nyert, sikerével pedig kijutott Tokióba, és 2008 után lehet ismét ott az olimpián!

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ,  2. CSOPORT (GYŐR)
Magyarország–Szerbia 31–23 (16–12)
Magyarország: Bíró – Márton 3, Kovacsics 6, Kisfaludy 1, Tomori, Kiss N. 1, Lukács 4. Csere: Szöllősi-Zácsik 7, Szucsánszki 1, Klujber 1 (1), Háfra 2, Helembai 1, Csiszár-Szekeres, Schatzl 4, Janurik. Szövetségi kapitány: Elek Gábor

Orosz csapat–Kazahsztán 33–26 (17–16)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont (77–42), 2. Orosz csapat 4 (62–50), 3. Szerbia 0 (47–60), 4. Kazahsztán 0 (45–79)

A magyar és az orosz válogatott kijutott az olimpiára.

Borítókép:  Illyés Tibor / MTI