Dadog a támadás, majd passzívnál el is adjuk, Mikkel Hansen szép bejátszása találta meg a beállót. Ezt már Székely kapta.
Bánhidi harcolt ki hetest, Lékai a jobb felsőbe pattint.
Ancsin átlövését is védte Landin, Pytlick keresztmozgás után eredményes.
Bodó lövése nem okoz gondolt, Landin indításából Gidsel eredményes.
Cunderrel veszi be Mikler kapuját.
A piros mezes dánok kezdtek, a mieink zöldben játszanak.
Mindjárt kezdünk.
A dánok legutóbb a 2017-es vb-n kaptak ki, éppen a mieinktől, 27–25-re. Azóta 25 veretlen meccset játszottak le a két arany megszerzése során, amivel beállították a rekordot, ma egyedüli csúcstartók lehetnek.
A kezdésig hátralévő időben még egy kis olvasnivaló.
Míg nálunk Rosta Miklós 28 gólja a legkiemelkedőbb termés Bóka Bendegúzt (27), Bodó Richárdot (26), Ancsin Gábort (21), Bánhidi Bencét (19) és Lékai Mátét (18) megelőzve, addig a dánoktól Mathias Gidsel már 42-szer is beköszönt, ami a mesterlövészek negyedik helyére jó eddig.
Mögötte a 35 éves legenda, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok, háromszor is az év kézilabdásának megválasztott Mikkel Hansen 32 találattal következik, éppen csak kicsúszva a top 10-ből, és még Simon Pytlick is eljutott 28-ig.
Hja, és ne feledkezzünk meg Niklas Landinról sem, aki 34 százalékos védési hatékonyságával jelenleg a nyolcadik legjobb kapus, amúgy meg a legutóbbi két alkalommal őt választották meg a világ legjobb játékosának. Nem kapusának, játékosának!
No, ilyen minőségű ellenfélről beszélünk, aki amúgy a legutóbbi két torna aranyérmese is volt, nem véletlenül jeleztük, kisebb csodára lesz szükségünk.
A dánok Belgium 43–28-as lemészárlásával kezdtek, majd Bahreint is 15-tel verték (36–21), Tunézia közte 13-mal megúszta (34–21).
A középdöntőben Horvátország ellen 32–32 jött össze kezdésként, az Egyesült Államokat azért már könnyedén legyőzték (33–24), így Egyiptom ellen a csoportelsőség volt a tét, amihez nyerni kellett. Ez simán meg is lett, 30–25-re győzött a címvédő.
A mieink Dél-Korea sima legyőzése (35–27) után Izland ellen nagyot küzdve fordítottak (30–28), ez pedig később kulcsfontosságúnak bizonyult. A portugálok ellen összeestünk a meccs elején, és sima zakó jött (20–27), de a középdöntőben riválisunk időn túli hetessel botlott Brazília ellen (28–28), így nekünk a svédektől elszenvedett vereség (28–37) után is maradt esélyünk.
Ehhez az kellett, hogy Brazília (28–25) és a Zöld-foki-szigetek (42–30) ellen is nyerjünk, miközben a svédek Izlandot (35–30), majd a záró fordulóban Portugáliát is megverjék. Itt már fixen első volt a társrendező, ezért igencsak felforgatott csapattal állt fel, de így is nyert 32–30-ra, így a 10 pontos svédek mögött egyaránt hatig jutó magyar–izlandi kettősből az egymás elleni eredménnyel mi jutottunk a négy közé, a portugálok öt pontot gyűjtve csak a negyedikek lettek.
A magyar kézilabda-válogatott még mindig áll a világbajnokságon, a szerdai negyeddöntős ellenfél a kétszeres címvédő Dánia lesz. Tartsanak velünk!