40-15-ről veszítette el Babos a szerváját, Mladenovic kétszer sem tudott menteni a hálónál. Csang nagyon feljavuló játékának is köszönhetően jött vissza az ellenfél, ő az erősebb a másik párosból eddig.
Nagy játék Baboséktól, miután Stosur adogatásánál is voltak bréklabdáik, Csang szervájánál is, és hiába hárított látványos nyerővel is a kínai, a harmadik lehetőség már összejött. Most Mladenovic-nak kell melléraknia a sajátját, és megerősíteni az előnyt.
Brékelőnybe kerülünk
Szintén kétkezes fonák, nagyon szép elütés. 40-40, majd rögtön megint bréklabdánk van.
Babos kétkezes fonákkal küldte el, aztán Csang üt egy iszonyatos ászt.
Mladenovic pedig bravúrosan ütötte el a labdát.
Mladenovic a hálónál ölte meg ügyesen a labdát, ez most sokkal gyorsabban ment.
Jó kis ízelítőt kaptunk, rögtön maratoni játékkal indult a meccs, amiben több lehetőségük is volt Baboséknak, de végül csak hozta a szerváját Stosur. Most Babos következik adogatással.
A magyar kiváló elütésével 30-15 ide.
De Stosur hozza az adogatását, 1-0 az ausztrál-kínai javára.
Ez sem sikerül beütni.
Stosur vágta a hálóba a returnt. Még mingid 0-0 és egyenlő, majd jött a harmadik bréklabda.
Ismét egyenlő nincs még meg az első játék
Megint egyenlő
Megint bréklabdánk van
Már adogatóelőny van.
Aztán az alapvonalnál van pontunk, bréklabdánk is volt.
Stosurék adogatnak, miénk az első pont.
Nem lehet azt mondani, hogy Babos ne ismerné Csangot. Egyéniben és párosban is már sokszor találkoztak. Egyesben 2012-ben volt az első m eccsük, amelyet Babos nyert 2-0-ra. Utána viszont a kínai nyert háromszor. Legutóbb 2018-ban, Pekingben. Párosban már ötször csaptak össze. Babos ebben viszont 4-1-re vezet. Jó előjel az is, hogy kétszer Mladenovic oldalán volt jobb nála, ráadásul a legutóbbi meccsükön ugyanez volt a leosztás mind a két oldalon, a tavalyi US Open elődöntőjében a magyar-francia kettős 6:4, 7:6-ra nyert.
Legalábbis a hazaiak játékosa, Samantha Stosur, aki azért 34 éves korával már inkább rutinosnak számít. A korábban a világranglistán a 4. helyig eljutó ausztrál 2011-ben megnyerte a US Opent egyéniben, párosban 2005-ben szintén Flushing Meadow-ban, majd egy évvel később a Roland Garroson lett első Egyéniben egy, párosban öt Grand Slam-döntője volt még ezen kívül. A rutinnal nem lesz baja neki. Stosur a 70. a páros világranglistán, kínai párja, Suaj Csang a 32. helyen áll. Ő sem a fiatal játékosok közé tartozik, 30 éves, a tavalyi US Openen elődöntős volt párosban.
Az Australian Open címvédője, Babos Tímea és Kristina Mladenovic a torna második kiemeltje. Az első, a cseh Krejcikova, Siniakova kettős a negyeddöntőben kiesett. Babosék előbb a Flipkens, Larsson (belga, svéd) duót verték ki 6:1, 6:4-re. Majd következett az Atawo, Srebotnik (amerikai, szlovén) duó 6:5, 7:5 volt ide. Az elődöntőben az amerikai csapatot, Brady, Riske kettőst vertük 6:4, 6:2-re. Azaz a magyar-francia páros még szettet sem vesztett Melbourne-ben.
Az Australian Open címvédőjeként, ráadásul a tavalyi társával, Kristina Mladenoviccsal próbál címet védeni Babos Tímea. A világ jelenleg második legerősebb párja az elmúlt két WTA-világbajnokságon is a legjobb tudott lenni egymás mellett.