Djokovics három szettben legyőzte Nadalt az AusOpen-döntőben

A legfontosabbak

Index
2019.01.27. 09:48

Összefoglaló

A világranglistát vezető Novak Djokovics és a második Rafael Nadal csapott össze az Australian Open férfi döntőjében
Az első szettet Djokovics nyerte 6:3-ra, Nadal sok hibával kezdett, a szerb pedig szinte tökéletesen játszott
A második szett küzdelmesebb volt, de Djokovics nem adott teret Nadalnak, duplabrékkel 6:2-re zárta le
A harmadik játszmában már volt bréklabdája Nadalnak, de Djokovicsnak mindenre volt válasza, nagyszerű tenisszel fejezte be 6:3-mal
Djokovics 7. AusOpenjét nyerte, amivel egyedüli rekorder lett, és az örökranglistán 15 GS-mel is ellépett Pete Samprastól
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Jött ász is Djokovicstól, de hosszabb labdamenetben is magabiztos volt. (1:0)

• A szerb kezdte az adogatást, egy nyerő tenyeressel fejezte be. 15-0.

• Az ausztrál openen mindig kérdés, hogy mekkora a kánikula, és azt mennyire bírják a játékosok, pláne, hogy idén különösen meleg van, napközben csak úgy röpködnek a 34, 35 fokok. A döntő estéjén ehhez képest szinte már hűvös, kellemes idő van, jelenleg 20-25 fok van Melbourne-ben az ég enyhén felhős, vagyis ideálisak a körülmények egy jó kis döntőhöz.

• Djokovics és Nadal már a pályán. Nadal hatalmas ugrálásokkal vonult ki az alagútból.

• Nadal az első három körben három ausztrált, James Duckworth-t, Matthew Ebdent és Alex de Minaurt győzte le, majd Tomas Berdych következett (6:0, 6:1, 7:6). A negyeddöntőben Frances Tiafoe-t intézte el 6:3, 6:4, 6:2-vel, majd az elődöntőben a Federert kiejtő Sztefanosz Cicipaszon lépett át 6:2, 6:4, 6:0-val.

• Djokovics nagyon könnyedén lépett át az első és a második fordulóban Mitchell Kruegeren és Jo-Wilfried Tsongán. Utána jött két négy szettre nyert meccs két feltörekvő fiatal, Dennis Shapovalov (6:3, 6:4, 4:6, 6:0), és Daniil Medvegyev ellen (6:4, 6:7, 6:2, 6:3). A negyeddöntőt 6:1, 4:1-es vezetésénél feladta ellene Nisikori Kej, végül az elődöntőben egy nagyon egyoldalú meccsen győzte le 6:0, 6:2, 6:2-re Lucas Pouille-t.

• Nadal másodszor nyerhet Melbourne-ben, és éppen tíz évvel 2009-es győzelme után. Nem mellesleg pedig az Open-érában az első lehet, aki mind a négy GS-et legalább kétszer meg tudja nyerni (ez korábban még Emersonnak és Rod Lavernek sikerült). A spanyol ezzel már 18 Grand Slamnél járna, kettőre közelítené meg Federert.

• Djokovics 7. AusOpenjét nyerhetné, amivel ellépne Roger Federertől, és az Open-éra előtti időt is nézve Roy Emersontól, akikkel most 6-6 győzelemmel állnak. Összességében ez a 15. Grand Slamje lenne, és zsinórban a harmadik a tavalyi Wimbledon és US Open után.

• Ez már az 53. egymás elleni meccsek, eddig Djokovics vezet 27-25-re. Az Australian Openen 2012-ben játszottak egymással egy örökké emlékezetes döntőt, akkor 5 óra 53 perc alatt Djokovics nyert öt szettben 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5-re. Legutóbb pedig a tavalyi wimbledoni elődöntőben meccseltek Grand Slamen, azt a látványos meccset is a szerb nyerte.

• Hamarosan kezdődik az Australian Open férfi döntője, ahol a világranglistát vezető Novak Djokovics és a második Rafael Nadal csap össze egymással.