Július 29-én bemutatkozott Kínában a Huawei legújabb csúcstelefon-szériája, a P50, viszont az amerikai kereskedelmi szankciók miatt egyik készülék sem 5G-képes, és a processzorok terén is variálnia kellett a kínai high tech cégnek.
A Huawei P50 szériája két csúcskategóriás telefont jelent, a P50 és a P50 Pro készüléket. Mindkét mobiltelefon az elérhető legerősebb SoC-ből kapott, a Snapdragon 888 dolgozik a házban, viszont az Amerikai Egyesült Államok által bevezetett tiltások miatt egyik verzió sem használhatta a Qualcomm 5G-s modemét, így mindkét csúcskészülék maximum 4G-s adatátvitelre képes.
Frissítette a Play Store irányelveit a Google, amelyben az új hirdetési azonosítások bevezetése mellett leírja, hogy szeptember elsejétől a kompenzáció fejében nyújtott szexuális szolgáltatások (sugar dating) keresésére szolgáló programok is felkerülnek a tiltott szexuális tartalmú appok közé, így tiltva lesznek az alkalmazásboltban.
Elsőként a Realme készíti el és dobja piacra saját, az Apple MagSafe technológiájához hasonló megoldását – írja a GSM Arena a gyártótól kapott exkluzív anyagokra hivatkozva.
A kínai BBK Electronics-konglomerátumhoz tartozó Realme saját mágneses töltőjét MagDart névre keresztelte, az első készülék pedig a hamarosan bemutatkozó Realme Flash lesz, amely támogatni fogja a technológiát. Igaz, az Apple töltője is képes energiát átadni androidos eszközöknek, ha azok támogatják a QI-szabványú töltést.
A brazil focilegendával, Roberto Carlosszal és banánrúgásként elhíresült lövésével reklámozza a HMD Global tulajdonában álló Nokia legújabb okostelefonját, a strapamobil XR20-at.
A mobil bemutató videójában Carlos és a női világbajnok freestyler, Lisa Zimouche játszanak egy lebetonozott focipályán pár XR20-as készülékkel, melyeknek elvileg semmi baja nem lesz a dekázástól, a kivédett szabadoktól és a jeges vízbe ejtéstől sem.
Bővebb információk a járatokról, járatonként a zsúfoltsági adatokról és virtuális visszatekintés arról, hogy mikor merre jártunk.
Összesen száz ország több mint tízezer közlekedési szolgáltatójával dolgozik együtt a Google, hogy segítse a korlátozások után a normálisra visszaálló élet során az utasokat abban, hogy elkerüljék a tömeget, és biztonságosan ingázhassanak.
Három gyártó, három készülék, melyek mindegyike a „mobilfotózás új korszakának” megnyitását ígéri valamilyen módon a felhasználóknak. Egyelőre nem tudni, hogy felér-e a teljesítmény a hangzatos marketinghez, az viszont biztos, hogy a technikai háttér érdekes.
Elsőként a ZTE újít majd, július 27-én mutatják be az Axon 30 5G készüléket. A gyártó jelenleg az egyetlen, akinek kínálatában olyan készülék van, melynek kijelzője alá integrálták az előlapi kamerát. Az Axon 30 5G lehet a második ilyen mobil, ebben továbbfejlesztett szelfikamera kaphat helyet, mely javítani hivatott az első generáció elég gyatra képalkotó minőségét.
A Bloomberg jelentette, hogy az Apple idén ősszel megjelenő iPhone-jai lehetnek az elsők, melyek az Always On Display (AOD) funkcióval lesznek szerelve. Ha minden igaz, az Apple Watch okosórákban megismert mindig éber kijelzőhöz hasonlót kaphatnak a cég mobiltelefonjai.
Az Always On kijelző egyáltalán nem újdonság az almáskerten kívül, az androidos mobilok között elterjedt funkcióról van szó. Elsőként még a Nokia vezette be 2009-ben az N86-os Symbian-rendszerű készülékén, majd implementálta 2010-ben a többi AMOLED-panellel szerelt Symbian-mobilba (Nokia N8, C7, C06-01 és E7). Innentől kezdve standard funkcióvá vált a Nokia készülékeiben, az összes Windows Phone-rendszert futtató mobilban is megjelent 2013-tól.
Úgy tűnik, végleg búcsúzik a phablet kategóriát megteremtő Samsung Galaxy Note széria tíz év és tizenhat fajta készülék után.
Tavaly év végén már írtunk arról , hogy az idei év lehet az első 2011 óta, amikor nem bővül új taggal a Galaxy Note mobilok családja, s a széria beolvad a Galaxy S, illetve az új, hajlítható készülékeket magába foglaló Galaxy Z típusok közé.
A pletykák igaznak bizonyultak, az S21 Ultra már képes kezelni az S Pen névre hallgató kapacitív érintőceruzát. Igaz, itt nincs dedikált hely a készülék házában a ceruzának, egy külön tokot kell hozzá vennünk, ha folyton magunkkal szeretnénk hurcolni anélkül, hogy elhagynánk.
Történetének során először csípte meg globálisan a második helyet a telefongyártók listáján a Xiaomi. A 2021-es második pénzügyi negyedév során április elseje és június harmincadika között 17 százalékos piaci részesedést és 83 százalékos növekedést tudhatott magáénak a leszállított készülékek tekintetében.
A Canalys piaci elemző által kiadott jelentés szerint a Samsung továbbra is dominálja a mobilpiacot, mögötte azonban nagyon szorosan megjelent a Xiaomi is. Harmadikként az Apple van jelen, a negyedik és ötödik pozíciót pedig egy-egy BBK Electronics-márka, az Oppo és a Vivo foglalják el a vezető márkák között. Az öt topmárka a teljes piac 70 százalékát tudhatja magáénak.
MagSafe akkumulátor néven dobott piacra egy új kiegészítőt az iPhone 12 mobilokhoz az Apple. Ez a gyártó MagSafe technológiáját használó extrák közül az első olyan, ami tölteni is tudja a telefont.
Az iPhone 12 széria minden modelljével, így a Minivel, a Próval és a Pro Maxszal is kompatibilis a külső akku, ami a készülékek hátuljára tapad a mágneses MagSafe csatlakozón keresztül és vezeték nélkül tölti a készüléket.
Augusztus közepétől beindulnak a gyártók, és egymás hegyén-hátán tartják a nyár végén és ősszel megjelenő termékeik bemutatóját.
A sort a OnePlus nyitja majd a Nord 2 premierjével, a kínai céget a Samsung követi az augusztus 11-én tartott Unpacked eseménnyel, de a Huawei és az Apple újdonságairól is van hír, illetve az is biztos, hogy hamarosan megtartja önálló cégként első nemzetközi bemutatóját a Honor.
Jelenleg a ZTE az egyetlen gyártó, amely olyan mobilt árul, melynek szelfikamerája a kijelzőbe van integrálva. Melléjük hamarosan beszállhat a Huawei is a Let's Go Digital által megszerzett információk szerint.
A kínai óriásvállalat várhatóan egy középkategóriás készülékben dobja először piacra technológiáját, melyet a Kínai Nemzeti Szellemi Tulajdoni Hivatalnál már le is védettek. Arról, hogy a kínai mobilpiacon kívül máshol megjelenik-e majd a készülék, egyelőre még nincsenek információk, de nagy összegben nem érné meg rá fogadni.
Míg a Facebook által birtokolt WhatsApp évek óta végpontok közötti titkosítást használ alapértelmezetten, addig a világszinten 1,3 milliárd felhasználóval rendelkező Messenger ezt nem teszi meg, és úgy tűnik, egy ideig még nem is fogja.
A végpontok közötti titkosítást használó alkalmazások az üzeneteket, legyen az szöveg, fotó, videó vagy bármilyen dokumentum, a küldő és fogadó felek között olyan kulcsokkal zárják le, melyekhez a beszélgetés résztvevőin kívül másnak, még az alkalmazásnak sincs hozzáférése. Így elkerülhető, hogy az üzeneteket illetéktelenek – köztük a szoftvert fejlesztő cég – elfogják és ellenünk felhasználják, vagy adatainkat pénzért eladják. A végpontok közötti titkosítást használó appok között ott van az Apple iMessage, a WhatsApp, a Telegram és a Signal is például, a Facebook Messenger azonban továbbra is kimarad a listáról, pedig 2019-ben már azt ígérte a közösségi óriás, hogy a WhatsApp által használt módszert bevezeti a Messengerben is.
Nagy figyelmet kapott a héten egy új applikáció, mely a telefonok beépített barométerét használva megmondja, vízálló-e (még) mobilunk.
A Water Resistance Tester névre keresztelt app a Google Play Store-ból tölthető le (itt) és Android rendszeren működik. Mielőtt mindent feltennénk az applikáció által biztosított mérésre és úszni indulnánk telefonnal, ne felejtsük el, hogy a legtöbb csúcsmobil és pár középkategóriás készülék, mely IP-védettséggel bír és a gyártók szívesen nevezik „vízállónak” őket, nem arra valók, hogy a medencében úszkáljunk velük!
Első lépésként ne higgyünk a marketingnek! Attól, hogy a reklámban a tóparton fotózgatják a pancsoló gyerekeket szüleik a telefonnal, attól a mobil nem lesz vízálló. Vásárlás előtt – vagy után – érdemes keresni egy hivatalos vízállósági elismervényt a dobozon vagy a leíráson (ez lesz az IP szabvány) és nézzük meg a garancialevélen, hogy az vízkárra kiterjed-e (szomorú, de legtöbb esetben nem).
MI AZ AZ IP SZABVÁNY?
A név a Nemzetközi Védelmi Jelölés angol megfelelőjéből származik (International Protection Marking), az IPXX formátumban pedig az első szám a szilárd, a második a folyékony anyagokkal szembeni ellenállást jelenti.
A mobilok esetén a drágább készülékek – például az olyan csúcsmobilok, mint az iPhone-ok vagy a Samsung Galaxy S-ek – jellemzően IP68 védelmet kapnak, de kiesnek a kalapból a mozgó alkatrészekkel szerelt, például szétnyitható mobilok.
Augusztustól megváltoztatja szabályzatát és az alkalmazásfeltöltés kritériumait a Google Play Store, ennek értelmében pedig elállnak az eddig használt APK formátumtól és kötelezik a fejlesztőket a 2018-ban bemutatott AAB vagyis Android App Bundle kiterjesztés használatára.
Az Android App Bundle a 2018-as Google I/O konferencián debütált és azóta is használható, több nagy fejlesztő is ebben a kiterjesztésben töltötte már fel appját a Play Store-ba, például az Airbnb, a Clash of Clans, a Dropbox, a Doulingo és a Netflix is használja.
Olyan jól sikerült az Apple iOS 14.5-tel bevezetett követésblokkolója, hogy a cégeknek nem éri meg az iPhone-on hirdetni, mert reklámjaik nem jutnak el a felhasználók hetven százalékához.
Az Apple az iOS 14.5 megjelenésével, április 26-án kapcsolta be az iPhone-okon a Beállításokban Adatvédelem – Követés menüpont alatt található funkciót. Ezzel a cupertinói cég engedélyezi felhasználói számára, hogy választhassanak, akarják-e engedélyezni a telefonjukra telepített alkalmazásoknak, hogy azok az alkalmazásokon kívül végzett internetes tevékenységüket kövessék és ezek alapján személyre szabott hirdetési profilt hozzanak létre róluk, vagy megtiltják ezt.
A követés rendszerszinten letiltható, de ha ezt nem teszi meg az iPhone-tulaj, az alkalmazásoknak kötelezően egyesével is rá kell kérdezniük az előbb leírt folyamat engedélyezésére.
A kínai BBK Electronics konglomerátumhoz tartozó Vivo nevű cég nyújtott be egy szabadalmat, melyet a LetsGoDigital vett észre. A 2021. július elsején nyilvánosságra hozott dokumentumban egy tradicionális készülék tervei láthatók, melynek teteje eltávolítható és onnan egy miniatűr drón húzható elő.
Teljesen normális mobilnak néz ki a terveken a készülék, elejét nagy méretű kijelző tölti ki, jobb oldalán kikapcsoló és hangerőszabályzó gombok láthatók. Teteje azonban mozog, egy négy propellerrel ellátott drón húzható ki onnan.
Bár éveken át vezető szerepet töltött be, a Huawei eladásai az amerikai szankciók hatására az európai piacon is soha nem látott mélységbe zuhantak.
A Huawei Technologies próbál ugyan hordozható eszközökkel és egyéb kiegészítőkkel felhasználókat magához csábítani, ám mobiljaik sikere elérte a végét. A Huawei-mobilok után maradt űrt Magyarországon a Xiaomi töltötte be hirtelen, a cég 2019-es piacra lépését követően itthon egy év alatt a második legtöbbet eladott márka lett a Samsung mögött. De globális szinten is hatalmasat nőtt a Xiaomi 2020-ban, az Apple és a Samsung mellől letaszította a Huaweit a Redmi és Redmi Note 9-es szériával.
A Google app június 22-i reggeli frissítése használhatatlanná teheti az alkalmazást és a keresőt használó más szolgáltatásokat az Android operációs rendszert futtató okostelefonokon. A hiba gyártótól független, bármilyen androidos telefont érinthet.
Az XDA fórumán és Redditen is sokan jelezték, hogy a Google app legfrissebb verziójának Play-en keresztül történő frissítése után az applikáció folyamatosan összeomlott, kifagyott és ehhez kapcsolódóan a Google Asszisztens, a Google Lens és bármilyen más, a Google keresést használó telefonos szolgáltatás használhatatlanná vált. Vannak olyan jelentések is, mely szerint a felhasználók folyamatos hibaüzeneteket kapnak a készüléktől, mely a Google leállására figyelmezteti őket.
Nem túloz a cím, az a cég, mely korábban kötelezte a felhasználóit készülékük frissítésére és egy rövid időnél tovább nem engedi őket visszatérni régebbi rendszereihez, az ősszel érkező iOS 15-tel (és iPadOS 15-tel) lehetőséget fog biztosítani arra, hogy válasszanak az almás felhasználók, fejest ugranak-e az újba, vagy maradnak-e a már beváltnál.
Az iOS 15 egyelőre csak fejlesztőként, béta formájában tesztelhető. A publikus béta júliusban, a szoftver teljes, nyilvános változata várhatóan szeptemberben vagy októberben lesz letölthető.
Virtuális bemutató keretei között rántotta le a leplet a One UI Watch platformról a Samsung, miután nemrég összebútorozott a Fitbitet is bekebelező Google-el, hogy együtt próbálják megdönteni az Apple Watch egyeduralmát az okosórák piacán.
Egy hónappal ezelőtt a májusi Google I/O konferenciáján a legnagyobb bejelentés az volt, hogy az Apple mellett a három legnagyobb okosóra-gyártó, a Samsung, a Fitbit, és a Google összebútoroznak és egyesített erővel próbálják meg letaszítani trónjáról az almás órát. A bejelentett együttműködés, miszerint egyesül a Google Wear OS és a Samsung Tizen rendszere, mostanra lett szavakból látható valóság.
Több gyártó is a valamilyen módon hajlítható készülékekben látja a lehetőséget: a Samsung, a Huawei, a Xiaomi és a Motorola is villantott már összehajtható mobiltelefonokat.
A Twitteren keresztül Evan Blass által kiszivárogtatott fényképek alapján a legjobban használható Samsung Galaxy Z Fold és a kagylótelefonokat idéző Z Flip kap hamarosan termékfrissítést.
Az Apple leállította a tavaly ősszel bemutatott iPhone 12 Mini gyártását a készülék gyenge piaci teljesítménye miatt. A gyártósorok kapacitását az idén ősszel érkező új szériára fordítják.
A tajvani kutatócég, a TrendForce közölte, hogy az iPhone 12 Mini idő előtt érte el gyártási ciklusának végét, 2021 második negyedévében az Apple leállította a kis mobil gyártósorait. Bár a cupertinói cég nem fogja megerősíteni vagy cáfolni ezt, elemzők egybehangzó véleménye alapján az 5,4 hüvelykes kijelzővel szerelt kompakt 5G-s mobil nem fogyott olyan jól, mint a 12-es széria többi modellje vagy a 2020 elején revitalizált iPhone SE.
Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet ettől kezdve iPhone 12 Minit vásárolni, az Apple a már legyártott készletet továbbra is árulni fogja, a kínálatból nem kerül ki a mobil, és az eddig kiszivárgott információk alapján
NEM ADJA FEL AZ APPLE, A 2021-ES IPHONE-OK KÖZÖTT IS LESZ MINIVÁLTOZAT.
Az iPhone 13-as széria – amelyet vélhetően nem is 13-nak, hanem 12S-nek vagy iPhone (2021)-nek nevez majd el az Apple – tagjai között is ott lesz ismét egy miniatűr változat, amely méreteiben szinte megegyezik majd a 12 Minivel.
Az internetre kiszivárogtak fotók az idei iPhone-széria dummymodelljeiről, vagyis olyan használhatatlan készülékmodellekről, amelyeket a tok- és egyéb kiegészítőgyártók kapnak, hogy a készülékek ősz eleji premierjére elő tudják készíteni kínálatukat.
2021. június 22-én a legmagasabb fokozatú riasztást adták ki az országra a tartós hőség miatt, az év legmelegebb napjain 33–39 fok közé melegszik Magyarországon a levegő, és 40 fokon tetőzhet a kánikula. Amellett, hogy magunkra vigyázzunk ilyenkor, érdemes pluszfigyelmet fordítanunk okoseszközeinkre, különösképp az idő nagy részében nálunk levő mobiltelefonunkra.
Bár a legtöbb okostelefon jó hőelvezető képességekkel rendelkezik, a készülékek megbízható működését a gyártók átlagosan –10 és +35 Celsius-fokos hőmérséklet közé ígérik. Ez persze nem azt jelenti, hogy az extrém hőségben egyáltalán ne használjuk a telefont, de amennyiben szeretnénk épségben megőrizni készülékünket, tartsunk be pár óvintézkedést.
Carl Schou fejlesztő fedezett fel egy új hibát az iOS-ben: egy bizonyos névre keresztelt hálózatra történő csatlakozással az Apple telefonjain teljesen elszáll a wifi. A bug miatti kellemetlenség a felhasználók által is orvosolható ugyan, de okozhat kellemetlen perceket, ha a készülék rendszerszinten letiltja a wifi használatát.
Android is, meg nem is, két évvel az amerikai kitiltás után érkezik a HarmonyOS 2.0.
Nem akármilyen kenyérpirítóról van szó, hanem a világ egyik legjobbjáról. Reszkethet az Apple és a Samsung.
Ki né ismerné a klasszikus burleszkjelenetet az emberről, aki telefonját nyomogatva nekimegy a villanyoszlopnak. A Google mobil operációs rendszere, az Android olyan funkcióval bővül, ami hasonló helyzetekben segít megőrizni a felhasználó emberi méltóságát, vagy adott esetben megmentheti az életét.
Az LG többé nem gyárt okostelefont, pedig igencsak csak hosszú időszak áll mögötte abból a korszakból, amikor még e piac egyik jelentős szereplője volt. Összeszedtünk hét említésre méltó LG telefont a „dicső hőskorból”. Nem mindegyik találta meg a maga célközönségét – és még enyhén fogalmaztunk…
A Huaweitől vették át az első helyet a világ legnagyobb piacán.
A chipellátási gondok ellenére is bejelentették és bemutatták a Huawei Mate X2 összecsukható okostelefont egy YouTube-prezentáció keretében.