A világ legnépszerűbb játékához, a Minecrafthoz hasonló, úgynevezett AdWare-rel fertőzött alkalmazást töröltek a Google Play kínálatából, a probléma azonban az, hogy az eltávolítás előtt ezeket több mint 35 milliószor letöltötték már – így a felhasználók készülékein továbbra is ott lehetnek, bizonyos esetekben pedig kémprogramként is működhetnek.
Több mint harminc, a Minecrafthoz hasonló telefonos játékot távolíttatott el a McAfee antivíruscég a Google Play alkalmazásáruházból, írja a Bleeping Computers. A szaklap szerint az AdWare-rel fertőzött alkalmazások olyan hirdetéseket futtathatnak a felhasználó telefonján,
amely sokszorosára növelheti a mobiladat-forgalmat, növelheti az energiafogyasztást, valamint túlterhelheti a rendszerchipet is,
ami a készülék túlmelegedéséhez vezethet. Ugyan a jelenlegi esetben nem bizonyított, de a korábbi példák azt mutatják, hogy az ilyen alkalmazások kémprogramként is működhetnek, így a lehető leghamarabb érdemes eltávolítani azokat készülékéről.
Hosszú várakozás és megannyi szivárogtatás után szerda este a Pixel Fold mellett a Google bemutatta a közép-felsőkategóriás mobilok új királyát, a Pixel 7a-t – mely az elődhöz képest jobb kijelzővel, jobb kamerákkal és erősebb chippel szeretné levenni a felhasználókat a lábukról.
A Pixel 7a-t szintén a 2023-as Google I/O-n leplezte le az amerikai vállalat, a specifikációkat elnézve pedig
nem túlzás ezt a készüléket a középkategóriás mobilok új királyának nevezni.
A 499 dolláros, azaz körülbelül nettó 170 ezer forintos indulóár miatt a mobil olyan telefonokkal versenyzik, mint a 2022-es iPhone SE , a Samsung Galaxy A54 , vagy a Xiaomi Redmi Note 12 Pro .
A Pixel 7a egy 6,1 hüvelykes, Full HD felbontású, 90 hertzes képfrissítésre képes OLED-panelt kapott, melyet a Corning-féle Gorilla Glass 3 véd. Ezek mellett a mobil fémből készült keretet és kamerasávot, valamint műanyag hátlapot kapott, mely egy keveset elvesz a prémiumérzetből, az IP67-es por- és vízállósági tanúsítvány azonban sokakat kárpótolhat.
Bár ez a Google első próbálkozása az összecsukható telefonok terén, hamar egyértelművé vált, hogy a Samsunggal ellentétben az amerikai gyártó semmiképp sem egy prototípust ad a vásárlók kezébe, hanem egy kifejezetten kiforrott, jól összerakott készüléket. A Pixel Fold kialakítása esztétikus, összecsukva pedig az egyik legvékonyabb hajlítható telefon, így a Google azokat a sztereotípiákat is szeretné el hessegetni, miszerint a hajlítható készülékek nem alkalmasak a mindennapi használatra.
A Pixel Fold kifejezetten kompakt méretekkel rendelkezik, az előlapot egy 5,8 hüvelykes kijelző borítja, míg kinyitva a készüléket egy 7,6 hüvelykes panel fogadja a felhasználókat, hogy még több terük legyen bizonyos alkalmazások futtatására.
Hamarosan a hazai piacra is megérkezik a kínai Huawei új csúcskategóriás készüléke, a P60 Pro, amely a méltán híres P-széria új tagja. Mint arról korábban az Index is beszámolt, a kínai cég meglehetősen nehéz időknek nézett elébe 2020 környékén, a kiszabott szankciók miatt ugyanis egy ideig úgy látszott, teljesen befellegzett a Huaweinek.
Mint az mostanra világossá vált, ez nem így történt, a kínai gyártónak sikerült megoldást találnia a problémákra – azóta mobiljaikat GMS, azaz Google-szolgáltatások nélkül kínálják, így a legaktuálisabb Android-verzió mellett olyan applikációkat sem találunk a telefonokon, mint a Gmail vagy a YouTube. Ez elsőre ijesztően hangozhat, a Huawei azonban számos megoldást kínál a hiányosságok enyhítésére; a nálunk járt P60 Pro például néhány bökkenő ellenére meglepően jól szuperált a mindennapok során; a kérdés csak az, hogy ki az, aki egy közel félmilliós telefon megvásárlása után még kompromisszumokat szeretne kötni.
A készülék a már-már Huawei-védjeggyé vált szokásos fehér dobozban érkezik, amelynek méreteiből egyből arra következtethetünk, hogy kiegészítőkből nem lesz hiány – és nincs is. A dobozban a készülék mellett találunk egy átlátszó szilikontokot, egy SIM-tűt, egy USB-A–USB-C-csatlakozókkal rendelkező adatkábelt, illetve egy 88 wattos adaptert, amely két bemeneti nyílással is rendelkezik, azaz USB-A-s és USB-C-s kábellel is használhatjuk – azonban csak külön-külön, két készüléket nem tudunk vele egyszerre tölteni.
Még három hónapja sincs, hogy a boltok polcaira kerültek a Galaxy S23-as mobilok, a legfrissebb pletykák mégis a Samsung új csúcskészülékeiről szólnak. Igaz, a középpontban ezúttal nem az S24-es készülékek állnak, hanem a dél-koreai gyártó hajlítható kijelzővel szerelt mobiljai, amelyeket néhány éve már rendszerint a nyári hónapokban – általában augusztusban – mutatnak be, idén azonban ez másképp lehet.
A legfrissebb értesülések szerint a gyártó előrébb hozhatja a Fold5 és Flip5 telefonok megjelenését, és már júliusban bemutatnák. Ez elsőre logikátlannak tűnhet, jobban átnézve azonban a konkurens gyártók bejelentéseit hamar értelmet nyerhet a Samsung lépése. Mint arról korábban már az Index is beszámolt, a Google május 10-én rendezi meg Google I/O-ra keresztelt éves konferenciáját, amelynek keretén belül két új telefont is bemutathatnak.
Az egyik a már többszörösen kiszivárgott, jóárasított Pixel 7a lesz, a második pedig a gyártó első hajlítható telefonja – amelyről már szintén mindent tudni lehet –, a Pixel Fold. Annak ellenére hogy utóbbi teljesen új versenyző lesz a hajlítható mobilok egyre kiforrottabb piacán, a konkurens gyártóknak van félnivalójuk a Pixel Foldtól, az ugyanis a kiszivárgott marketinganyagok alapján az egyik legjobban összerakott foldable lesz, a Google árazási stratégiáját ismerve pedig simán benne van a pakliban, hogy indulóára alacsonyabb lesz, mint a Galaxy Fold5-é.
Az elmúlt hónapokban szinte nem telt el olyan hét, hogy ne szivárogtak volna ki új információk a következő iPhone-nal kapcsolatban, mely természetesen elkerülhetetlen, az Apple okostelefonjai iránt ugyanis hatalmas az érdeklődés.
Az első információk egyike az volt, hogy az új készülékek elhagyják a több mint tíz éven át használt Lightning csatlakozót, és az EU-s szabályozásoknak megfelelve USB-C-vel szereli őket az Apple, azóta azonban annyi új szivárogtatás látott napvilágot, hogy aki nem követte napról napra az eseményeket, teljesen elveszhetett közöttük. Az alábbi cikkben összefoglaljuk, mit lehet jelenleg tudni az Apple következő csúcskategóriás készülékeiről, amelyekről a részletek alapján már valósághű renderek is készültek.
Mint arról korábban az Index is beszámolt, az Apple idén is négy készüléket fog bemutatni, melyek név szerint az iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max neveket viselik majd. Előbbi kettő kevésbé izgalmas a számunkra, azok ugyanis – a jelenlegi információk szerint – egy az egyben úgy fognak kinézni, mint az iPhone 14-es mobilok, melyek egy az egyben olyanok voltak, mint az iPhone 13-as készülékek, annyi változtatást azonban bevállalt az Apple, hogy az alapmodelleket is Dynamic Islanddel, a tabletta alakú kamerakivágással szerelje.
Az androidos szférában már korántsem számít újdonságnak egy új hajlítható mobil bemutatása, az elmúlt években ugyanis a legnagyobb gyártók már mind bemutatták saját próbálkozásaikat, melyek modelltől függően kisebb-nagyobb sikereket arattak.
Láthattuk már, hogy mire képes a dél-koreai Samsung a Fold és Flip mobilokkal, a Honor a Magic V termékcsaláddal, az Oppo a Find N2-vel és a Huawei a Mate X készülékekkel, vagy éppen a P50 Pockettel. Egy androidos óriás azonban ezidáig kimaradt a buliból, mely nem más, mint maga a Google, akik az elmúlt években csak „hagyományos” mobilokat dobtak piacra – ez azonban már nem sokáig lesz így.
A pletykák szerint ugyanis a keresőóriás a napra pontosan két hét múlva esedékes Google I/O-n leplezheti le első hajlítható kijelzővel szerelt mobilját, mely a Pixel Fold névre hallgathat majd, a korábbi Pixel mobilokból kiindulva pedig szinte biztosan egy kifejezetten érdekes mobillal lesz dolgunk. Nézzük, mit kínálhat a felhasználók számára a Google egyik legambiciózusabb projektje.
A barcelonai 2023-as MWC és a Xiaomi 13-as széria bejelentése után nem pihent meg a kínai vállalat, alig egy hónappal később, egy márciusi esemény során ugyanis idehaza is bemutatták a Redmi Note 12-es sorozatot, amely nem kettő, nem három, hanem egyenesen négy új készülékből áll, ezzel a középkategória egy egészen széles skáláját lefedve.
Míg a Xiaomi Redmi Note 12 inkább az alsó középkategóriát képviseli, addig a Redmi Note 12 Pro+ már a felső középkategóriára hajaz, köszönhetően az olyan extráknak, mint például a 200 megapixeles hátlapi kamera, a 120 wattos gyorstöltés vagy a 120 hertzes képfrissítés – de ne szaladjunk ennyire előre, nézzük, mit tudnak az új készülékek!
Mint említettük, a Xiaomi négy új modellt leplezett le budapesti eseményén, ezek közül a szerkesztőségünkben három járt: a Redmi Note 12 5G, a Redmi Note 12 Pro és a Redmi Note 12 Pro+, tehát a széria belépőszintű modelljét, a Redmi Note 12-t nem tudtuk megnézni, az igazi érdekességeket azonban egyébként is a Pro modellek rejtik.
Több mint két hónapja már, hogy a Samsung piacra dobta a 2023-as csúcskategóriás készülékcsaládját, mely a Galaxy S23, Galaxy S23+ és a Galaxy S23 Ultra mobilokból állt. A három készüléket korábban mi magunk is szemügyre vettük, és bár a tesztidőszak alatt semmi furcsaságot nem tapasztaltunk a telefonok kamerájával kapcsolatban, most mégis úgy tűnik, hogy nincs minden rendben.
Ahogy az lenni szokott, az internet népe ezúttal is a Redditen gyűlt össze, ahol egy fórumon belül többen is jelezték, hogy S23-as készülékeikkel nem tudnak teljesen éles képeket készíteni, akárhogyan próbálkoznak ugyanis, a végeredmény a kép valamely szegmensében mindenképp foltos vagy elmosódott lesz.
Az elkészült képeket elnézve nem szoftveres, hanem hardveres hibáról van szó, ami a lehető legrosszabb forgatókönyv, ezt ugyanis csak a teljes készülék (de minimum a kameramodul) cseréjével lehet orvosolni – egy szoftverfrissítés semmin sem segít majd.
Az utolsó pillanatban dizájnfrissítést hajthatott végre az iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max készülékeken az Apple, minek következtében a két készülék nem rendelkezik majd azzal a nyomás- és érintésérzékeny hangerőszabályzó gombbal, amelyről az elmúlt hetekben pletykáltak – ehelyett a korábban is bevált, kétgombos kialakítást kapják majd meg a készülékek. A váltás mellett az információk szerint azért döntött az Apple, mivel a gombok működését nem sikerült a tökéletességig fejleszteni a határidő lejárta előtt.
Ugyanakkor a némítógombon továbbra is fejleszteni szeretne az Apple, a jelek szerint ez szintén egy nyomás- és érintésérzékeny felület lenne. Ennek okán új nevet is kapna Akciógomb néven, az ugyanis hasonló feladatokat látna el, mint az Apple Watch Ultrából már megismert gomb – írja a MacRumors szakportál.
Emellett azonban egy új funkciót is kaphat, a nyomásérzékenységnek köszönhetően ugyanis akár dedikált fotógomb is válhat belőle – enyhén lenyomva a fókuszt rögzíthetjük, erősebben rányomva pedig elsüthetnénk magát a képet.
Hosszas várakozás után, a héten megjelent az Android 14 első hivatalos fejlesztői verziója, mellyel egy időben hivatalosan is kezdetét vette az új szoftververzió tesztelési időszaka.
Mint arról korábban már az Index is beszámolt, a Google 2022 augusztusában adta ki a jelenleg legfrissebbnek számító Android 13 első nyilvános változatát, így ha a keresőóriásnak sikerül tartania a tempót, már a nyár végén élesedhet az Android 14 nyilvános változata is.
A szoftver jelenleg csak bétaverzióban létezik, így azt csak bizonyos készülékekre – nem meglepő módon a Google saját fejlesztésű Pixel telefonjaira – lehet letölteni, azok közül is legalább egy 2020-ban bemutatott Pixel 4a-val kell rendelkeznünk, a korábbi modellek ugyanis már nem lesznek támogatottak.
A készülékek lelke természetesen a Qualcomm-féle Snapdragon 8 Gen 2-es rendszercsip, amelyet akár 16 gigabyte LPDDR5X memória és 512 gigabyte UFS 4.0-s tárhely is kiegészíthet. Kijelző tekintetében egy 6,78 hüvelykes, akár 165 hertzes képfrissítésre és 1500 nites maximális fehérfényerő-kibocsátásra képes Samsung AMOLED-panelt kapunk, így a készülék az abszolút csúcskategóriát képviseli.
A Snapdragon Elite Gamingnek köszönhetően a ROG Phone 7 ráadásul támogatja a valós idejű, hardveresen gyorsított sugárkövetést is. Ez azt jelenti, hogy a támogatott játékok esetében a játékosok hiperrealisztikus tükröződéseket élvezhetnek – különösen vízen és fémfelületeken –, amelyek új dimenziót adnak a játékélménynek. Mindezt az erőt még tovább fokozza a páratlan Armory Crate teljesítménymenedzser, amely a játékosok számára biztosítja a teljesítmény és a hangolási beállítások legfinomabb szabályozását.
Újabb információk láttak napvilágot az iOS 17-tel kapcsolatban, amelyről egy hónappal ezelőtt még azt hihettük, hogy egy meglehetősen szegényes frissítés lesz, a bemutató napjához közeledve azonban egyre inkább úgy látszik, ez mégsem így történik majd.
Mint arról korábban az Index is beszámolt, az Apple várhatóan júniusban, a 2023-as WWDC alkalmával mutathatja be az iOS 17-et, más új szoftverekkel együtt. Bár sok részletet nem tudunk arról, hogy mire számíthatunk az új iOS esetében, egy friss jelentés szerint az egy az egyben megváltoztatja majd a Vezérlőközpont kinézetét.
Mint ismeretes, a Vezérlőközpontot vagy angolul Control Centert még az iOS 7-tel mutatta be az Apple, az iOS 11 óta azonban jóformán semmit sem változtattak annak kinézetén vagy működési elvén.
Egy exkluzív esemény keretein belül idehaza is bemutatta új középkategóriás termékcsaládját a Xiaomi, név szerint a négy főből álló Redmi Note 12-es széria tagjait, melyek egyértelműen a Redmi Note 11-es sorozat sikerére építenek.
A fejlesztések érintik a kamerarendszert, az üzemidőt, a töltési sebességet és a designt, ami a Xiaomi elmondása szerint még a korábbinál is felhasználóbarátabb lett, ezek mellett pedig továbbra is azért küzdenek, hogy ár-érték arányban egyértelműen a legjobb készülékeket dobják piacra, legyen szó éppen az új mobilokról vagy a szintén a napokban bemutatott Redmi Watch 3 okosóráról.
A sorozat csúcskészüléke a meglehetősen hosszú és kacifántos nevet kapó Redmi Note 12 Pro+ 5G, amely hármas kamerarendszerrel és a prémiumkategóriát idéző 200 megapixeles szenzorral szeretné magára felhívni a figyelmet, mellyel a kínai cég egy teljesen új szintre emelte a középkategóriás fotózás élményét – azt azonban továbbra sem szabad elfelejteni, hogy egy kép nem feltétlenül a megapixelek számától lesz szép.
Apple-rajongók milliói várták epekedve a gyártó 2022-es őszi keynote-ját, ahol szokásukhoz híven évről évre leleplezik a legújabb iPhone-okat. Nem történt ez másképp tavaly sem, az öröm azonban nem volt felhőtlen, az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max brutális újításai mellett ugyanis egy szomorú tényt is konstatálniuk kellett a rajongóknak, méghozzá azt, hogy nagyon úgy néz ki, nem lesz többet iPhone mini.
Az Apple még 2020 októberében, az iPhone 12-es széria leleplezésekor mutatta be az első mini iPhone-t, amely szinte azonnal közönségkedvenccé vált, kis mérete ellenére ugyanis egy igazi erőházat rejtett. Őt követte az iPhone 13 mini, mely még nagyobb kedvenc lett, javított ugyanis az üzemidőn, az összezsugorított TrueDepth-kameraszigetnek köszönhetően pedig a kijelző is kicsit nagyobb lehetett – mindez azonban az eladásokban nem látszott meg.
A négy bemutatott iPhone-modell közül a mini készülékek fogytak ugyanis a legkevésbé, egyaránt a 12-es és a 13-as szériánál is, így 2022-ben az Apple úgy döntött, hogy hátrahagyják a mini modelleket, helyüket pedig egy, a Pro Max készülékek méretével megegyező iPhone Plusszal váltják fel. Mint arról korábban az Index is beszámolt, a pénzügyi jelentésekből kiderült, a Plus modellek még a miniknél is rosszabbul fogynak – így a rajongók újfent egy kompakt méretű, ám teljesítményben a csúcson lévő telefon érkezéséért könyörögnek – egyáltalán nem biztos azonban, hogy azt az Apple-től kapják majd meg.
Kiadta legújabb Power On hírlevelét Mark Gurman, a Bloomberg újságírója, aki egyben az egyik legmegbízhatóbb, Apple-hírekkel kapcsolatos szivárogtatónak is számít. Mint arról korábban már az Index is beszámolt, az év elején még úgy lehetett tudni, hogy az idei iOS-frissítés egy viszonylag kisebb kiadás lesz, az ugyanis az új funkciók helyett inkább a hibajavításokra és a stabilitásokra fókuszál majd.
Most azonban úgy néz ki, hogy ez mégsem így lesz, Gurman szerint ugyanis az Apple év közben megváltoztatta a fókuszt, így az iOS 17, akárcsak az elődje, tele lehet újdonságokkal.
Ugyan Gurman nem részletezte, hogy pontosan ezek miben merülnek majd ki, annyit mégis elárult, hogy olyan „nice to have” funkciókra érdemes majd számítani, melyek után a felhasználók már évek óta sóvárognak.
Néhány héttel a csúcskategóriás S23-as mobilok leleplezése után a Samsung március közepén a középkategóriára is ledobta a bombát, hivatalosan is bemutatták ugyanis a Galaxy A34 5G-t és a Galaxy A54 5G-t, előtte azonban még a barcelonai MWC-n is tettek egy kisebb bejelentést, ahol az alsó-közép kategóriás A14-é volt a főszerep.
Így lett tehát háromfős az A szériás mobilok tábora, melyek közül mindegyiket lehetőségünk volt kipróbálni az elmúlt napokban. Az előző generációhoz képest az előrelépés nem nagy, az újítások azonban mindenképp örömmel látottak – nézzük, hogy melyek is ezek.
Az első és talán legfontosabb változtatás a készülékek kinézetében figyelhető meg, melyek ezúttal már egy az egyben a Galaxy S23-as mobilokét idézik. A hátlapi kameralencsék különállóan, egymás alatt, jelzőlámpa-szerűen helyezkednek el mindhárom mobil esetében, az anyaghasználat, a kijelző és a teljesítmény tekintetében azonban már bőven találunk eltéréseket.
A korábban kiszivárgott CAD-fájlok és az azok alapján elkészített renderek jóvoltából már elég sokat tudunk arról, mit várhatunk az idei iPhone 15-ös termékcsaládtól. Az alapmodellek például szinte biztosan megkapják a Dynamic Islandet, míg a Pro készülékeket egy teljesen új külsővel vértezi fel az Apple, ezek mellett azonban számos újdonsággal is kecsegtetnek majd az idei iPhone-ok.
A dizájnváltozások közé tartozik többek között az eddigi nemesacél keret titánra való cserélése, de a korábban teljesen sík kijelző is enyhén hajlított lesz a széleinél, valahogy úgy, ahogy azt az Apple Watch Series 7 és Series 8 esetében láthatjuk. Bár a mobilokról eddig is meglehetősen sokat tudtunk, most mégis újabb információk láttak napvilágot – írja a 9to5Mac.
Egy Twitteren közzétett bejegyzésében a meglehetősen precíz és pontos szivárogtatásairól elhíresült Ice Universe megerősítette, hogy az iPhone 15 Pro Max az iPhone 14 Pro Maxhoz képest jelentősen vékonyabb kereteket kap, amivel át is veszi az első helyet a legvékonyabb kerettel rendelkező mobilok képzeletbeli versenyében.
Napokra vagyunk attól, hogy a kínai Huawei leleplezze csúcs- és prémium kategóriás mobilcsaládjának új tagját, a P60-at, amely körül a szankciók miatt ugyan már nincs akkora felhajtás, de ez semmit sem vesz el a készülék hardveres képességeiből.
A mobil elődje, a P50 Pro korábban az Index szerkesztőségében is járt, amely kamerás képességeit rendkívül szerettük, így kifejezetten várjuk, hogy pontosan mi lesz a kínai gyártó idei nagy dobása – főleg azok után, hogy a közelmúltban a Leicával való együttműködésük is véget ért.
A nemrégiben kiszivárgott promóképek alapján a P60 egy átdolgozott hátlapi kameraszigettel érkezik a boltok polcaira, amelynek a középpontjában egy gigászi méretű lencsét találunk majd, két további kamerával kiegészülve.
Újfent figyelmeztetést adott ki a Project Zero: egyes, Androidot futtató Samsung, Vivo és Pixel mobilok ugyanis olyan sebezhetőségeknek vannak kitéve, ami miatt pusztán a telefonszám ismeretében is kompromittálhatják a készülékeket.
Bár csak kevesen tudják, a Project Zero a Google kiberbiztonsági szakértőiből és elemzőiből álló, házon belüli csapata, akik azzal foglalkoznak, hogy a keresőóriás saját fejlesztésű operációs rendszere a lehető legbiztonságosabb platform legyen. Ennek érdekében a csapat most egy új blogbejegyzésben tájékoztatta a felhasználókat: a Samsung egyes, Exynos-modemeket használó mobiljai veszélynek vannak kitéve.
Mint kiderült, a 18 felfedezett veszélyforrásból négy olyan, amely azonnali intézkedéseket igényel, azok ugyanis, mint ahogy korábban írtuk, már a telefonszámot ismerve feltörhetővé válnak. A maradék 14 exploit már kevésbé ártalmas, azok ugyanis kicsit nagyobb erőforrást és több elszántságot igényelnek a rosszakarók részéről, ennek ellenére azokat sem szabad figyelmen kívül hagyni.
Szinte napra pontosan egy évvel az előző generáció leleplezése után, a Samsung március 16-án hivatalosan is bemutatta középkategóriás mobilcsaládjának új nemzedékét, amely idehaza a Galaxy A34 5G és a Galaxy A54 5G nevezetű készülékekből áll. A telefonok az elődhöz képest megújult külsőt, fényesebb kijelzőt és jobb kamerákat kaptak – ennél többet pedig talán nem is kívánhattunk volna.
Az új készülékek egy az egyben a Galaxy S23-as mobilok külsejét idézik, egy laikus akár még össze is tévesztheti a két készüléket, a háttérben azonban természetesen számos különbség fedezhető fel. Az olcsóbb A34 egy 6,6 hüvelykes, full HD+ felbontású, Super AMOLED panellel érkezik, amely támogatja az akár 120 hertzes képfrissítést is, az előlapi kamera azonban továbbra is U alakban rondít bele a kijelzőbe, és a kávák is meglehetősen vaskosak.
A kijelzőt természetesen üveg védi, az oldalsó keret és a hátlap azonban továbbra is műanyag, melyek ugyan elvesznek a prémium érzetből, cserébe a nagyobb méret ellenére is egy könnyű készülékről beszélünk. Az A34 5G az előlapon egy 13 megapixeles szenzort, míg a hátlapon egy 48 megapixeles hátlapi nagy látószögű kamerát, egy 8 megapixeles ultranagy látószögű kamerát és egy 5 megapixeles makró kamerát kapott.
Igazi szenzációként tekintett néhány éve a világ az akkor legújabb Samsung mobilra, a Galaxy S20 Ultra volt ugyanis az első olyan telefon a dél-koreai gyártó repertoárjában, amely már egy periszkópos telefotólencsével is rendelkezett. A telefon ezzel képes lett az akár százszoros digitális zoomolásra is, amivel már a Holdról is ütős képeket lehetett készíteni.
A telefonnal lőtt fotók olyannyira meghökkentők voltak, hogy egyből mindenki arra gyanakodott, hogy turpisság áll a háttérben, a Samsung azonban minden ilyen és ehhez hasonló vádat elutasított. Állításuk szerint nem helyeznek előre generált textúrákat a Hold-fotókra, hanem olyan fejlett mesterséges intelligencián alapuló képfeldolgozó algoritmusokkal dolgoznak, melyek felismerik a Hold jelenlétét, ezek után pedig a zajt és a homályosságot eltüntetve a kép egy feljavított változatát kapja meg a felhasználó.
A dél-koreai gyártó mindezt az Input magazinnak mondta még 2021-ben, akik már közel két évvel ezelőtt is próbálták nyakon csípni a Samsungot – ez azonban végül nem nekik, hanem egy teljesen hétköznapi Reddit-felhasználónak jött össze, legalábbis látszólag.
Kicsivel több mint egy hónapja már, hogy a Samsung piacra dobta aktuális csúcskészüléket, a Galaxy S23 Ultrát, az elmúlt hetekben pedig napvilágot láttak az első tesztek is.
A mobillal többek között az Indexen is foglalkoztunk, a Samsung új zászlóshajóját a dél-koreai gyártó eddigi legjobban összerakott és legminőségibb mobiljának neveztük, mely számtalan pozitív tulajdonsággal rendelkezik, és csak elenyésző negatívummal – az internet azonban egy meglehetősen sötét hely, ahol nem csak olyan hétköznapi tesztek találhatók, mint amilyen a miénk is volt.
A PhoneBuff YouTube-csatorna például arról híresült el, hogy különböző gyorsasági és törési teszteket végeznek a legújabb mobilokon, utóbbiból pedig most a Galaxy S23 Ultra sem maradt ki. Annak érdekében azonban, hogy még érdekesebb legyen a szituáció, a Samsung mobilja mellé odaállították az Apple csúcskategóriás készülékét, az iPhone 14 Pro Maxot is, hogy megnézzék, melyik mobil bír ki több – bizonyos esetekben a szemnek is fájdalmas – esést.
Ugyan az androidos mobilok többsége még csak az elmúlt hetekben, hónapokban kapta meg az Android 13-as frissítést – ha egyáltalán megkapták –, a Google már javában a legújabb verzión dolgozik, amelynek a napokban már a második fejlesztői béta-verziója is megjelent.
Mint ismert, a Google korábban mindig egy édesség nevéhez párosította operációs rendszerének aktuális verzióját, amelyek ábécésorrendben követték egymást – így lett az Android 5.0 például Lollipop, azaz nyalóka, az Android 6.0 Marshmallow, azaz mályvacukor, az Android 7.0 Nougat, azaz nugát. Sokak bánatára az Android 10.0 óta a Google már nem használja a különféle marketinganyagokban az édességneveket, belső körökben azonban továbbra is követik a hagyományokat.
Ennek köszönhetően természetesen az Android 14 is kapott egy második nevet, amely jóformán az egyetlen édesség, ami a jelenleg sorban következő „u” betűvel kezdődik. Ez nem más, mint az Upside Down Cake, azaz a fordított torta. Hogy tisztáztuk az új rendszer egyik legfontosabb jellemzőjét, nézzük, milyen valós újításokat hoz az Android 14.
Bár jelenleg úgy tűnhet, hogy az Apple minden erőforrását a Face ID-ba és az azt működtető TrueDepth-kamerarendszer fejlesztésébe öli, a háttérben ez egyáltalán nem így van, a cupertinói gyártó ugyanis már 2013 óta, tehát több mint tíz éve azon dolgozik, hogy hogyan tudná a 2017-ben elhagyott ujjlenyomat-olvasót a kijelző alá implementálni.
A feladat persze nem lehetetlen, a legtöbb gyártónak ez már évekkel ezelőtt sikerült. A Vivo például 2018-ban adta ki az első olyan telefonját, mely kijelző alá épített ujjlenyomat-olvasóval rendelkezett, nem sokkal később az S10-es szériával pedig már a Samsung és a többi androidos gyártó is felvette az ütemet. Az Apple azonban teljesen kimaradt ebből a buliból, az iPhone X bemutatása után ugyanis az arcalapú azonosítás fejlesztésére feküdtek rá, mely bizonyos helyzetekben jobb döntésnek is tűnt, mint az ujjlenyomatos módszer, a helyzet azonban az, hogy a Face ID-nak is megvannak a maga hátrányai.
Számos elkaszált terv után most úgy néz ki, hogy az almás cég teljes erőbedobással egy kijelző alá épített ujjlenyomat-olvasón dolgozik, mely az Apple-höz méltóan sokkal több is lesz mint egyszerű, azonosításra szolgáló szenzor.
Kiadta legfrissebb jelentését a Counterpoint Technology Market Research nevezetű globális kutatócég, amelyből kiderült, melyek voltak az elmúlt egy év legnépszerűbb okostelefonjai. Nem túl meglepő módon a globális ranglistát az Apple készülékei vezetik, arra azonban senki sem számított, hogy a fölényük ekkora lesz.
Mint arról korábban már az Index is beszámolt, a 2022-es évre nem feltétlenül a legjobbként emlékeznek majd vissza a mobilgyártók. Többévnyi folyamatos felfelé menetelés után ugyanis tavaly több mint tíz százalékkal esett vissza a mobileladások száma. Ennek ellenére persze voltak gyártók, melyek növelni tudták piaci részesedésüket – mint a dél-koreai Samsung és az amerikai Apple –, az eladások tekintetében azonban még nekik is visszaesést kellett elkönyvelniük.
Egy kifejezetten gyakori trükkhöz tért vissza március hetedikén az Apple, szinte napra pontosan egy évvel a tavalyi bejelentésük után ugyanis idén is piacra dobták az aktuális iPhone-családot egy teljesen új színben.
Mint arról korábban az Index is beszámolt, az Apple 2022-ben március 8-án tartotta meg tavaszi eseményét, ahol az M1 Ultra chip, a Mac Studio, a Studio Display és a harmadik generációs iPhone SE mellett teljesen új, zöld színben is bemutatták az iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro és iPhone 13 Pro Max mobilt.
A cupertinói cég hasonlóan járt el kedden is, kora délután ugyanis frissítették az Apple Store-t, amelyben feltűnt egy teljesen új, sárga színű iPhone 14 és iPhone 14 Plus – sajnos a Pro modellek idén nem kaptak új színvariánst, a sárga ugyanis túlságosan hasonlított volna a jelenleg is elérhető aranyszínre.
Igazi érzelmi hullámvasútra ültették fel a szivárogtatók az elmúlt hetekben, hónapokban azokat, akik rajonganak az Apple „olcsóbb”, kompaktabb készülékcsaládjáért, az iPhone SE-ért. Tavaly még azt lehetett olvasni, hogy az almás cég végre újít a külsőn, és az iPhone XR vázába pakolja be az aktuálisan elérhető legerősebb chipjét, az év elején azonban robbant a hír, miszerint kukáztak minden tervet, ami az iPhone SE negyedik generációjával volt kapcsolatos.
Ennek hátterében minden bizonnyal az előzetes közvélemény-kutatások eredményei álltak, a felhasználók ugyanis egyáltalán nem voltak elájulva egy 6,1 hüvelykes, bumszli, továbbra is LCD-kijelzővel és csak egyetlen kamerával ellátott iPhone ötletétől, ami, valljuk be, nem meglepő, a konkurencia ugyanis a 4-500 dolláros árkategóriában már jóval fejlettebb készülékeket kínál.
Pár hét csend után azonban most ismét új infókat hallani az iPhone SE új generációjáról, az egyik legmegbízhatóbb szivárogtató, Ming-Chi Kuo szerint ugyanis az Apple ismét fejleszteni kezdte a mobilt, már egy teljesen új koncepcióval – írja a MacRumors.
A vártnál is nagyobb teljesítménynövekedéssel kerülhet fel a boltok polcaira az iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max, amely az elemzők szerint olyannyira szignifikáns lehet, hogy még az iPhone 14 és iPhone 14 Pro mobilok tulajdonosait is azonnali váltásra késztetheti.
Mint arról korábban már az Index is több ízben beszámolt, a 2022-es iPhone-ok teljesítmény tekintetében továbbra is az élmezőnyben vannak, sőt mi több, az A16 Bionic csip csúnyán lekörözi a Snapdragon 8 Gen 2-t, az előző generációhoz mérten azonban nem volt nagy az előrelépés, ráadásul az egész világot sújtó csiphiány sem tett jót a fejlesztési időszaknak. Többek között ennek köszönhető az is, hogy csak a drágább, Pro modellek kaptak tavaly új csipet, az iPhone 14-ben és az iPhone 14 Plusban ugyanaz az A15 Bionic csip ketyeg, mint az iPhone 13 Próban.
Idén azonban már más lesz a helyzet, a jelek szerint ugyanis az A17 Bionic igazi szörnyeteg lesz, még elődjéhez, az A16 Bionichoz hasonlítva is.
Számos technológiai innovációba botlani a 2023-as barcelonai Mobil Világkongresszus gigászi csarnokaiban bolyongva, a legnagyobb hírverést azonban egyáltalán nem biztos, hogy a legérdekesebb termékek kapják.
Így történt ez a Redmi Note 12 Pro egyik limitált kiadásával is, amelyről a Xiaomi sajtóeseményén például egy szó sem esett, a kínai gyártó standjánál azonban már ott virított a mobil.