Garantáltan nem teszi zsebre az Acer új konzolját
További Godmode cikkek
Az elmúlt hónapokban soha nem látott népszerűségi szintet értek el a hordozható konzolok, a Nintendo Switch és a Valve által gyártott Steam Deck olyan hullámot indított el, amelyet mostanra szinte az összes nagyobb gyártó meglovagolt már. Láthattuk az Asus megoldását a ROG Ally formájában, a Lenovo elképzelését a Legion GO-ban és a Legion GO S-ben, illetve az MSI is megmutatta már, hogy szerintük milyen a tökéletes hordozható kézikonzol. Ezzel azonban még nem ért véget a sor, ugyanis a 2025-ös CES-en az Acer is beszállt a buliba, ráadásul egyenesen két modellel, hogy valami olyat tegyenek le az asztalra, amit még nem látott a piac.
Az Acer Nitro Blaze 8-ról és az Acer Nitro Blaze 11-ről van szó, amelyek közül egyértelműen az utóbbi az izgalmasabb. Nevében a 11-es ugyanis nem korhatár-besorolás, hanem méretjelölés; a készülék 11 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, amihez foghatót nem igazán láthattunk még ezen a területen. A konkurens modellek átlagosan az Acer másik konzoljával megegyező 7-8 hüvelykes panelekkel operálnak, így a Nitro Blaze 11 az első perctől kezdve kiemelkedő darabja a felhozatalnak – a kérdés már csak az, hogy a mindennapokban mennyire praktikus egy ekkora kézikonzol.
Az első beszámolók szerint nem igazán, de megvan az a réteg, amelyiknek az Acer újdonsága hozhatja el a megváltást. Méretéből adódóan a Nitro Blaze 11 nem éppen könnyen hordozható, és nem is az a kompakt masina, amit az ember csak úgy előkap a buszon vagy a repülőn – erre ott van a Nitro Blaze 8. A 11 hüvelykes kiadás akkor remekel, ha egy olyan kézikonzolt keres valaki, amivel elsősorban csak otthon játszana, az íróasztal előtt való görnyedés helyett pedig inkább kanapéjának vagy ágyának kényelmét választaná. Ilyenkor ugyanis nem jelent hátrányt a nagyobb méret és súly, viszont a nagyobb kijelző sokkal immerzívebb játékélményt garantál.
Odarakták magukat
A Nitro Blaze 11-ben egy AMD Ryzen 7 8840HS processzor ketyeg, ami akár 39 TOP-s teljesítményt is képes biztosítani – ezt egészíti ki egy AMD Radeon 780M grafikus gyorsító, amely garantálja a zökkenőmentes AAA-kategóriás játékélményt. Természetesen támogatottak a Radeon Super Resolution (RSR) és FidelityFX Super Resolution (FSR) technológiák is, így a válaszidő alacsony, a képkockák száma pedig magas marad.
A 10,95 hüvelykes WQXGA-érintőképernyő 2560×1600-as felbontással, 120 hertzes frissítési rátával és 500 nites csúcsfényerővel rendelkezik. A magas felbontás persze senkit se tévesszen meg, a hardveres specifikációk alapján a Nitro Blaze 11 is elsősorban Full HD gamingre lesz a legalkalmasabb. A készülék belsejében 16 gigabyte LPDDR5X-memória dolgozik, míg a játékoknak és egyéb fájloknak az akár 2 terabyte-os PCIe Gen 4 NVMe SSD biztosít bőséges tárhelyet. És mivel Windows 11 fut a készüléken, az tulajdonképpen egy miniszámítógép, így használója minden olyan feladatot elvégezhet rajta, amiért mondjuk általános esetben a laptopjához nyúlna.
A csatlakoztathatóság terén is kimagasló a Nitro Blaze 11. Az USB4, Type-C, USB 3.2 portok, valamint a Wi-Fi 6E és Bluetooth 5.3 technológiák biztosítják a gyors adatátvitelt, a perifériák zökkenőmentes csatlakoztatását és az online élmények folyamatosságát, de még beépített webkamerát is találunk a készülékben. Amennyiben pedig valaki tabletként használná a Nitro Blaze 11-et, az sem jelent gondot a készüléknek: oldalsó játékvezérlői lepattinthatók, így azok nélkül is használható a konzolt.
Nagy méret, magas ár
Azt, hogy a Nitro Blaze 11 pontosan mikor kerül fel a boltok polcaira, egyelőre még nem részletezte az Acer – ahogy azt sem, hogy 55 wattórás akkumulátora hogyan bírja majd a gyűrődést –, azt azonban már tudni, hogy a készüléknek bizony megkérik majd az árát. A vélhetően 2025 második negyedévében érkező gigászi kézikonzolért 1099 dollárt, jelenlegi árfolyamon körülbelül nettó 440 ezer forintot kér el az Acer. Idehaza az adók és egyéb pluszköltségek miatt azonban 500 ezer forint körüli ajánlott fogyasztói árra számíthatunk – már amennyiben bevezetik azt a magyar piacra. Összehasonlításképp egy Asus ROG Ally már 250 ezer forint környékén beszerezhető, míg egy Lenovo Legion GO-ra 270-300 ezer környékén csaphatunk le – azonban ezek egyike sem rendelkezik gigászi, 11 hüvelykes kijelzővel.