A helyszínről twittelő újságíró kollégák azt mondják, az Apple nagy konferenciatermében a Walk the Moon Kamikaze című száma szól a várakozás utolsó fél órájában. Hogy ennek van-e bármi mélyebb jelentése, azt nem tudom, de hallgassuk meg mi is a teljes beleélés kedvéért:
UPDATE: És a Summertime Magic Childish Gambinotól.
iPhone Xs:
iPhone Xs Max:
iPhone Xr:
1499 dodó az abszolút csúcsmodell, az XS Max 512 gigás változata.
A távolban mintha milliók kiáltottak volna fel egyszerre, aztán csend lett.
220,1 dollárra esett. És ha lenne új Apple Watch rajta, az tuti regisztrálta volna az esést!
Se új iPad, se új Macbook.
Ez a legkisebb háttértárral felszerelt modellekre vonatkozik.
449 dollár lesz az iPhone 7-es alapára, 599 az iPhone 8-asé.
64 GB tárhellyel. Lesz belőle 128 és 256 GB-os verzió is.
Ezt bírta mondani Jonny Ive.
Vagy kihozzák akár 1200-1300-ból is?
Vajon belefér még valami Macbook és iPad bejelentés?
Kisebb az iPhone 8 Plusnál, de nagyobb a kijelzője, a korábbi 5,5 col helyett 6,1 colos lcd. A FaceID-ból minden benne van, ami a többi iPhone X-ben is, szóval ugyanúgy lehet feloldani a kijelzőzárat.
Az igazán nagy dobás viszont az, hogy ebben is a Bionic A12 csip van. Wow.
A színekkel kezdik egy új telefon kunsztjainak felsorolását.
A színeken kívül van még 6,1 hüvelykes képernyő, vagyis kicsit nagyobb, mint a tavalyi 8 Plus, 1792*828 pixeles, faltól falig kijelző. És LCD, nem OLED.
Viszont megkapja az idei, A12-es processzort.
Itt az iPhone Xr.
Most jön a három új telefon közül az olcsó verzió.
iPhone XR (ejtsd: tíz-R, mint a filmek teaserei)
Az Apple nagyon könyezetkímélő imidzset akar mutatni magáról: csak tiszta energiát használnak, az újrahasznosított ónnak hála évente 10000 tonnányi anyag kibányászása válik fölöslegessé, egy rakás újrahasznosított műanyagot is használnak. Van egy robotjuk is, ami kilencféle iPhone modellt tud darabokra szedni.
Vagy ha annyira ramaty állapotban van, átveszik ingyen. A lényeg, hogy úgy szedjék szét, és hasznosítsák újra a készülékeket, hogy minél kevésbé károsítsák a környezetet. Ez kapja eddig a legnagyobb tapsot, egyébként tök megérdemelten.
Az Apple 100% megújuló energiával működik, mint cég, mondja Lisa Jackson, a cég környezetvédelemért felelős alelnöke. Mondjuk az iPhone-alkatrészekhez a ritkaföldfémeket embertelen körülmények között bányászó kínaiakat ez biztos mérsékelten lelkesíti.
Abban az országban, ahol havonta átlagosan kb. 50 dollárt költenek el az emberek a mobilszolgáltatónál, nem értik, hogy miért fizetnek elő egyesek két szolgáltatónál. Meg hát a Verizon New Yorkban és Los Angelesben is ugyanaz.
De konkrét számot, órát, percet, milliamperórát nem mondanak.
Az érdekel mindenkit, de ehelyett az új telefonnal felvett videót mutogatják. Szép. Ugorjunk.
Na, végre valami, ami számít! A Max 90 perccel többet tud. Az iPhone X-hez képest.
Phil Schiller valahogy úgy mondta ki a bokeh szót, hogy
bóköh
#maistanultunkvalamit
Az Apple-papírok árfolyama 221,3-ra csökkent, vagyis pont annyira nem lelkesedik a tőzsde egyelőre az új telefonért, amennyire odavolt az új óráért.
Phil Schiller azt mondja, hogy az okos HDR megoldásuk úgy kombinál majd több képből egyet, hogy mondjuk felvesz négy képet nulla késéssel, több köztes képkockával, és egyet még hosszú expozíciós idővel a részletesebb árnyékok érdekében. Aztán fogja ezt az egészet, és ebből lesz egyetlen nagyon király fotó.
Szerencsére perfekt szinkronfordítok a marketinges bullshitnyelv Apple-tájszólásáról, és röviden össze tudom foglalni, mit mondott:
Az iPhone XS kamerája mocskosul jó lesz
(A demófotók, amiket a nagy kivetítőn mutogatnak, tényleg elég jól néznek ki a laikus szem számára)
A hátlapon két 12 megapixeles kamerát találunk, az egyik f/1.8-as, a másik f/2.4-es rekesszel működik, és össze tudja fűzni a két képet a processzor neurális egységével.
Nagyon kíváncsiak vagyunk a minőségre, mert ebben nagyon elszaladtak a riválisok.
Iszonyú hülyén néz ki kívülről, ahogy hárman kalimpálnak a telefonjaikkal, és csak ők tudják, hogy most eposzi méretű lövöldözés zajlik. Ebből már ki is találhattuk, hogy az AR-es, vagyis beágyazott valóságra építő verziót mutogatják a színpadon.
Amikor a telefonjukat bámuló emberek egy üres asztalt állnak körül, hogy a tenyérnyi kjelzőn látott játékkal játsszanak a kiterjesztett valóságban.
A Homecourt nevű app, amivel lefilmezed ahogy kosárra dobsz, ő meg kielemzi mesterséges intelligenciával, és elmagyarázza, miért nem ment be. Ha lenne ilyen focival is, tuti fellendülne az NB1 nézőszáma, mindenki ilyesmivel méregetné az aranylábúakat.