Amerikában ufóelrablás ellen is lehet biztosítást kötni
További Ma Is Tanultam Valamit cikkek
Amerikában szinte mindenre lehet biztosítást kötni, de a biztosítóknak nyilván az az érdekük, hogy megtalálják az összes kiskaput, amivel elkerülhetik a kifizetést. Emiatt a szerződéseknek elképesztő kitételei is lehetnek, akár egy sima autóbiztosítás esetén is. És ezek még csak az egyszerű esetek.
Eddig biztos nem fordított különösebb figyelmet Mariah Carey énekesnő lábaira, de ha megtudja, hogy egymilliárd dollárra biztosította őket , most biztos kíváncsi lett rájuk. Íme:
Darabja 500 millió dollárt ér, nem rossz, ugye? A kettő együtt több mint háromszor annyit ér, mint Jennifer Lopez feneke, ami farpofánként 150 milliót, összesen 300 millió dollárt ér – legalábbis a biztosító ennyire értékelte őket. David Beckham az egész testére kötött 70 milliós biztosítást, Julia Roberts mosolya pedig 30 millió dollárt ér, ami kicsit aránytalannak tűnik, mert simán le tudná nyelni keresztbe David Beckhamet. Ehhez képest Bruce Springsteen hangját csak hatmillióra tartják.
De a „minden apróságra gondolni kell” kategória vitán felüli aranyérmese Shirley MacLaine. A Downton Abbey sztárja
MacLaine így védekezett az ellen, hogy a földönkívüliek tönkretegyék a színészi karrierjét. Ha ez mégis bekövetkezett volna, a biztosító 25 millió dollárt fizetett volna. Hogy kinek, az nem világos, mert valószínűleg a Western Unionnak nincs fiókja a idegen naprendszerekben, így macerás lett volna eljuttatni az érintetthez.
Az eset precedenst teremtett: mára körülbelül húszezer ember kötött biztosítást az Egyesült Államokban ufóelrablás ellen. Nincs rá bizonyíték, hogy valaha történt volna ilyesmi, vagy hogy egyáltalán létezne földönkívüli értelmes élet, de MacLaine régebben Új-Mexikóban élt, és többször is elmesélte, hogy a saját szemével látott repülő csészealjakat a környéken.
De mi van a többi húszezer emberrel? Egyszerű: e gy bolond százat csinál, száz bolond tízezret, aztán mindenki visz magával még egy embert.