Meghalt Új-Zéland királya
Tuheita a minap még uralkodásának 18. évfordulóját ünnepelte.
Tuheita a minap még uralkodásának 18. évfordulóját ünnepelte.
Hogyan érte el történelmi győzelmét Boris Johnson pártja a brit választásokon? Milyen brexit következik a szavazás után, és mikor léphetnek ki a britek tényleg az EU-ból? És vajon szétesik addigra az Egyesült Királyság? Erről beszélgetünk a Kibeszélő legújabb adásában.
Van olyan cég, ami 22 éve nem látott árfolyam-növekedést regisztrált.
Bár a külvilág három és fél éve látja, hogy a brexit nem megy, a britek most másodszor is megszavazták. Az okok között ott van a trumpi bölcsesség és a Munkáspárt leégése is, kérdés, fenntartható-e Boris Johnson munkás-elit koalíciója.
A magyar kormányfő gratulált Boris Johnson brit miniszterelnöknek, "hogy sikerült érvényesítenie népe akaratát, amely a szuverenitását az Európai Unión kívül kívánja biztosítani".
Nem is kicsit: 2016 júliusa óta nem volt ilyen erős.
Erről beszélt a BBC-n Nicola Sturgeon miniszterelnök, aki szerint már jövőre lehet újabb népszavazás a skót függetlenségről.
Nem adja a nevét a megállapodás nélküli brexithez. Ami ráadásul egy rakás pénzbe kerülne.
A londoniak többsége szemellenzősen átvette a legendát, miszerint a választásnak köze van a brexitből származó problémák kezeléséhez.
Az ingázás nem probléma, és legalább még több közös beszédtémájuk lesz.
Cameron győzelme rossz üzenet Brüsszelnek, jó hír Moszkvának. A vesztes vezetők lemondtak.
A függetlenségpárti Skót Nemzeti Párt ronggyá verte a munkáspártiakat. 1667 óta a legfiatalabb képviselőt ők adják, vezetőjük Merkelre hasonlít.
Nem Európa ronda kis beteg embere vagyunk, hanem az idegenellenes ronda kis Európa szimbóluma.
A toryknak egyedül is meglesz a többségük, a Munkáspárt 28 éves mélyponton, a libdemek felmorzsolódtak, a skótok taroltak. Jöhet a referendum az EU-tagságról, szigorodnak a bevándorlási szabályok Nagy-Britanniában.
Orbán Viktor vele együtt támadta hátba saját pártcsaládját, de tőle kölcsönözte a keményen dolgozó kisemberezést is. Sőt, egy este erejéig úgy tűnt, a brit–magyar tengelyen bukhat az EU. Így partizánkodott együtt Orbán a csütörtöki újraválasztásért küzdő David Cameronnal.
23 órakor zárnak az urnák, Cameron és Miliband fej fej mellett áll. Ki alakíthat kormányt, mennyire lesz az ellenséges a kivándorolt magyarokkal, és mi lesz az EU-kilépéssel? Percről percre az Indexen.
Az utolsó, nem csütörtökön tartott választás 1931-ben volt. Egy időközin a foci szólt közbe.
Fej fej mellett érkeztek a választásra Cameron toryjai és a Munkáspárt, a skót nacionalisták megkerülhetetlenek lehetnek. Ha a toryk nyernek, népszavazás lesz az EU-tagságról, a bevándorlást mindenki szigorítaná. 41 év után kisebbségi kormány jön Nagy-Britanniában?
A Munkáspárt az aktivistaseregben bízik, Cameron feltűrt ingujjban riogatott káosszal. Megnéztük a helyszínen, milyen a brit választási kampány finise.
Bármelyik párt nyer holnap Nagy-Britanniában, szívni fognak a bevándorlók. Nem engedik be a magyarokat, vagy a már kint lévőket is hazaküldik? A segélyekkel mi lesz? Új nemzeti katasztrófa készül, vagy a kinti magyarok nem is lébecolnak?
Még több agymenésbe hajló brüsszeli szabály és déli-latin túlsúly várna ránk egy Nagy-Britannia nélküli EU-ban. Ha a konzervatívok kormányt tudnának alakítani, 2017-ben népszavaztatnának az uniós tagságról. Két nap, és kiderülnek az esélyek.