Vinnénk a meggyet Kubába
Nagyon egymásra találtak a németek és a franciák, történt valami furcsa a részmunkaidősökkel, és megváltozott a kenyér. Ez volt a hét a gazdaságban.
Nagyon egymásra találtak a németek és a franciák, történt valami furcsa a részmunkaidősökkel, és megváltozott a kenyér. Ez volt a hét a gazdaságban.
Bedobták a népesedéspolitikai bombát, csúnya korrupciós ügyekben nyomoz a rendőrség, több adót szednének be jövőre a vendéglátósoktól. Itt a heti gazdasági összefoglaló.
Pörög a gazdaság, Mszáros Lörinc vett is egy főteret és egy atomerőművekkel foglalkozó cégeket,az NGM pedig beismerte, hogy hibázott. Gazdasági összefoglalónk következik.
A Borsodba szánt pénzeink Budapesten kötöttek ki, az MVM félmilliárdja pedig valamiért a CÖF-nél. Vigyázzon a Fradi-ultrák piramisjátékával, és próbáljon nem megfázni. Ez volt a hét a gazdaságban.
Parlament előtt a 2018-as költségvetés, az új adócsomag és a módosítás, amivel az állam már a szelektív kukákba is bemászna. Ez történt a héten a gazdaságban.
Legalábbis az elmúlt egy évben nem érte meg a mesés gazdagodást bemutató Mészáros Lőrincnek. Matolcsy körei bankot szereztek, az állam pedig megindult Simicska ellen. Heti gazdaság.
Erdogan bármit megcsinálhat már otthon, Angliában választások jönnek. Mi államosítjuk a papírgyűjtést, pörög a letelepedési kötvénybiznisz és kész a költségvetés.
Mindenki kedvenc gázszerelője felvásárolta a fél Balatont. Egy kiszivárgott terv szerint a választási évben kicsit elengedhetik a költségvetési hiányt. Hiába egyeztettek a szereplőkkel, kemény szívatásnak néz ki az új kiskertörvény. Ezekről a hírekről maradt le a tüntetések hetén.
Magyarországon még tovább nőtt a korrupció, a Fidesz kihátrált a reklámadó emeléséből, Matolcsy György folytatta különös összeesküvés-elméletét, Mészáros Lőrincnek meg egyre több osztrák szállodája van. Ez történt a héten a gazdaságban.
Vége a Csíki és a Heineken harcának, a multis kaja ellen viszont folytatódik a háború, hiába tűnik indokolatlannak. A médiapiacba is páros lábbal szálltak bele a reklámadó emelésével. Ez történt a héten a gazdaságban.
A kormány bepörgött egy igazán szánalmas ügyön, tovább drágul a vizes vb és uniós pénzeket rekordgyorsan szórnánk ki. Ez volt a hét a gazdaságban.
Adóval, szabályozással és betiltással is fenyegetőzött a héten a kormány: a kereskedelem és a sörpiac is csatatérré vált.
Brüsszel leokézta a Paks 2-t, bár közben adott egy kis pofont is a kormánynak. Lázár János újra nekimennek a hipereknek, Mészáros Lőrinc újra szerzett valami értékeset. Itt a heti gazdasági összefoglaló.
Mészáros Lőrinc nem sejtette, hogy lesz egy médiabirodalma, de lett neki. A beruházások padlót fogtak, de űrközponttal igyekszünk javítani a helyzeten. Heti gazdaság.
Meghátrál a kormány olimpiaügyben, nem vállalják a népszavazást, Mészáros vagyonosodásával nem tudtuk tartani a lépést, Matolcsy titkos katonai forgatókönyvről, bankpánikról, kormánybuktató tervekről beszélt.
Nagyot ugró gazdaságra és beinduló inflációra számíthatunk idén itthon, tavasztól az egész unióban jöhet a szabadkereskedelem Kanadával. Az uniós keleti blokk berágott, mert állítólag rosszabb kajákat etetnek vele. Befagyasztották az olimpiai költéseket, és kiderült, mire szórt el iszonyú sok pénzt a kormány. Itt a heti gazdasági összefoglaló.
A sörháború fokozódik, a bérek a béremeléstől sem emelkednek, a számok pedig nem állnak az olimpia mellett kampányolók oldalán. Itt a heti gazdasági összefoglaló.
És közben Putyin is tett nekünk egy ajánlatot. A NAV-elnök fusija a NAV szerint rendben volt, a 4-es metró építkezése az EU szerint nem. Heti gazdaság.
Egyre piszkosabbnak érzékelik a közéletet a magyarok, és hiába örül a világpolitikai fordulatnak Orbán, könnyen rosszul járhatunk vele. Viszont az albérletek nem drágulnak tovább. Heti összefoglaló a gazdaságról.
Áron alul privatizáltak egy épületet, Trump elnök lett, a kitálaló NAV-dolgozó pedig már gyanúsított. Eladták a Szigetet és nem lesz könnyű kitúrni Molt Horvátországból. Ez volt a hét gazdaságban.
Kamudoktorok kamupályázatai, milliárdos üzletek és váratlan személycserék a heti gazdasági összefoglalóban. És eladták a Szigetet, külföldre tekintenek Gerendaiék.
De az MNB-nél sem fukarkodtak a jutalmakkal. Az állam rekordmennyiségű pénzt költött az év végén. Nem termelünk, csak fogyasztunk. Ez volt a héten a gazdaságban.
De még mielőtt belekezd az újba, nézze meg mi történt a gazdaságban az utolsó héten. Egy csomó pénz elköltéséről döntött a kormány, kiderült, hogy már jobban megéri a megújuló energia, és rájöttünk, hogy talán mégsem volt olyan rossz 2016.
De ez nem az ő hibájuk. Fordulópont jöhet a Mol-Horvátország-vitában, a Posta meg szinte összeomlott az ajándékok tömegétől. Azaz a héten még történtek dolgok a gazdaságban is.
Botrány a Postán, botrány a NAV-ban, botrány az iparban. Kevés jó hír jött a héten a gazdaságból, de Matolcsy legalább már látja a szebb jövőt.
Jönnek a fizetésemelések, de sehol sincs a magyar középosztály. Úgy tűnik a Posta hozza az állami karácsonyi ajándékot. Heti gazdaság.
Többen dolgozunk, többet keresünk, Varga Mihály szerint egyenesen lezárult az alacsony munkabér időszaka Magyarországon. Pedig nagyrészt még mindig ugyanazok a problémáink, mint eddig.
Ghaith Pharaon is felbukkant a Quaestor körül, Lázár János körül százmilliókért semmit nem csináló cég bukkant föl, a kormány pedig karibi adóparadicsomot csinál az országból. Itt a heti gazdasági összefoglaló.
Jövőre nálunk lesz a legalacsonyabb az EU-ban a társasági adó, viszont drágulhat a kenyér és nagy lyukak lesznek a költségvetésben. Heti gazdasági összefoglalónk következik.
Jövőre durván emelkedhet a minimálbér, madárinfluenza terjed az országban, Tiborcz Istvánra jó idők járnak, kivonul egy nagy ruhamárka Magyarországról, kiderültek a járulékcsökkentés részletei. Kerüljön képbe heti összefoglalónkkal!
Hiszen már mindenki felminősített minket. Andy Vajnát a leggazdagabbak közé kaszinózták, Matolcsy elhatárolódott a régi önmagától. A múlt héten is pörgött az élet a gazdaságban.
Benyújtották az őszi adómódosítókat és egy rakás más fontos törvényt. Könnyes búcsút veszünk a letelepedési kötvénytől, a vallonok megadták magukat, úgyhogy szabadon kereskedhetünk Kanadával. Heti összefoglalónk a gazdaságról.
Felmerült, hogy eltörlik, de politikai taktikázás lesz az egész. Több fizetést kapunk, de 400 ezer munkahely mehet a levesbe hamarosan. Jók a számaink, csak az EU nem hiszi el őket. Heti gazdaság.
A brit kormány tényleg haza akarja köldeni a külföldieket. Matolcsy kimeríthetetlen botrányforrás. Kabaréba fulladt a MET-tárgyalás amnéziás döntéshozók miatt. Ez történt a héten a gazdaságban.
Mindent leural a népszavazás, de gazdaságban ezen a héten sem állt meg az élet. Kerüljön képbe összefoglalónkkal!
Balos fordulat az MNB-ben? Afrikai és ukrán hordák Magyarországon? És tudja, mennyit keres az átlagmagyar? Ez volt a héten a gazdaságban.
Még a migránsok is jöhetnének, ha nem veszik el a munkát. Csődben a CBA Kelet-Magyarországon, újabb MNB-s botrány. Ez történt a héten a gazdaságban.
Nincs elég takarító és 400 ezerért sem találni informatikust, de az autóipar szárnyal. A jegybank pedig családi szappanoperát rendez. Ez történt a héten a gazdaságban.
Érdekes káosszá alakítottuk át a szakképzést, egyre durvább dolgok derülnek ki Szijjártóék kereskedőházáról, a szocialisták pedig hiába buktak le a feketekasszájukkal, nem fog tovább nyomozni a NAV. Ez történt a héten a gazdaságban.
Nincs, aki leszedje. Sokmilliárdos tételek röpködtek a héten a magyar gazdaságban: eldőlt, kik kapnak rengteg pénzt innovációra, megtudtuk, mire költ az MNKH, milyen jachton nyaral a felcsúti polgármester. Heti összefoglaló.
300 ezerért keresnek pénztárost, és már a kormány is kapcsolt. Kavarnak a vasárnapi zárvatartással. A kórházak adóssága nő, az államé csökken. Ez volt a héten a gazdaságban.
Nagyon durva ügy került elő az uniós pénzek elosztásáról, 90 százalékot kellett volna visszaadni a fejeseknek, az érintettek tagadnak. Egyre keményebb a munkaerőhiány, szívnak britek és volt, aki 10 állást is kapott az MNB környékén.
Eddig 32 milliárdra pályáztak a szülők, nem konferenciázni, hanem inni jönnek hozzánk a turisták, drágítja a kormány az automatás kávét.
Nyomoznak az MNB-alapítványok ügyében, és lassan nem múlik el nap Matolcsy-luxuslakás-biznisz nélkül. Jöhet a magyar euró. Vagy mégsem. Heti gazdaság.
Bedobta a törölközőt az Uber, országszerte tombol a munkaerőhiány, az olaszok miatt retteghet egész Európa. Ez történt a héten a gazdaságban.
A héten kiderült, kié lett az MKB bank, hogyan lesz két kormány a kormányon belül és hogy mit gondol a kormány a gazdasági bevándorlásról. Heti gazdasági összefoglalónk következik.
Összeszedtünk hét olyan hírt a gazdaságból, amelyek talán elkerülték a héten a figyelmét.
Rég szívatta már így meg magát önszántából egy ország. Mi lesz most a brit gazdasággal? Hazaküldik a magyarokat? Heti összefoglaló.
Jön a brexites szavazás, ami beláthatatlanul felforgathatja egész Európát. Mi elfogadtuk a költségvetést, jól kiköltekezik a kormány. Emellett a hirdetéseivel épp átrendezi a médiapiacot, érdekes húzások derültek ki a Quaestor környékéről, és tart balhé a takarékok körül.
Alaposan átszabják az adórendszert, keményen nekimentek az FHB-nak, nagy bajban a kukáscégek, erős fordulat a kitiltási ügyben. Ha már most unja a focis híreket, olvassa el inkább, mi történt a héten a gazdaságban!
A gyatra GDP-adat után újabb szám miatt fájhat a kormány feje. Az is kiderült, hogy mi lett a kormány kedvenc és gyűlölt üzletembeivel tavaly. Heti gazdaság.
A nyár közepén több helyen leállhat a szemétszállítás, kötelező lehet a boltokban a magyar alma és a magyar tej, Matolcsy pedig tovább tömi az alapítványait. Itt a hét hét legfontosabb gazdasági híre.
Felminősítették Magyarországot, vizsgálják az MNB-alapítványokat, és lett egy új képzelt ellenségünk.
Nagyot fékezett a magyar gazdaság és Norbiék cége is. Szétszedik a képviselők az új költségvetést, puhul a NAV, kastélyszálló épül Felcsúton. Ez történt a héten a gazdaságban.
Durván drágul a cigi és a benzin is, a csirkekedvelők és az étterembe járók viszont örülhetnek, csakúgy mint a kastélytulajdonosok. Betiltják az Ubert, átszervez a Tesco, ráülne a kormány az állami cégek titkaira. Heti gazdaság.
Már majdnem mindent tudunk az MNB alapítványainak pénzköltéseiről, csak azt nem, hogy fog-e valaki felelni ezért. Uber vs. kormány és 2017 számokban – ez volt a héten a gazdaságban.
Nem veszett el a közpénzjelleg, így már mindenki tudhatja, hogy Mészáros Lőrinc, Matolcsy György unokatestvére, a Garancsi István-féle Market Zrt. is vastagon kapott MNB-s alapítványi pénzeket. Kiderült, hogy 10 magyarból 4 a létminimum alatt él, és elindult a kitiltási per.
Áll a bál a világban az utóbbi idők egyik legnagyobb kiszivárogtatása miatt: politikusok, sportolók magyarázkodtak vagy buktak meg. Összeszedtünk mindent, amit a panamai offshore-ügyről eddig tudni érdemes.
Az Alkotmánybíróság és a Kúria szerint sem veszíti el közvagyon jellegét az MNB pénze. A kormány rendelettel költekezhet, a magyar állam appokat nyúl le és százmilliós pereket várhat. Itt a 7 legfontosabb gazdasági hír a hétről.
Sztrájkra készülnek az Audi és még több autóipari cég dolgozói, a kormány beáldozza a Kliket, csak hogy elhallgassanak a tanárok, az MNB meg földesurat játszik a saját kastélyában. Itt a heti gazdasági összefoglaló.