Díjat kaptak a rászorulók segítői
Tíz szociális munkát végző személy és szervezet kapott nagy pénzösszegű támogatással járó Jószolgálat-díjat.
Tíz szociális munkát végző személy és szervezet kapott nagy pénzösszegű támogatással járó Jószolgálat-díjat.
Segítsen eldönteni, ki legyen az év önkéntese, önkéntes szervezete! Lehet, hogy épp az ön voksa dönt a 2020-as Jószolgálat-díjról!
Három napig lehet még jelölni embereket vagy szervezeteket a segítő szakmák legrangosabb kitüntetésére. Hátha épp az ön kiválasztottja lesz a legjobb!
Szeptember 5-én van a jótékonykodás világnapja. Ez alkalomból 9 szociális munkás, segítő és szervezet munkájáról nyílt kiállítás a Március 15. téren.
Egy kerecsendi asszony egyszerre szervezett tábort, tanodát, óvodát, meseterápiát és túlélő-foglalkozást, amiért Jószolgálat díjat kapott. Nem tudtuk elképzelni, hogyan foglalkozhat valaki ennyi mindennel, ezért meglátogattuk Román Katalint, hogy kiderüljön: a történet felét sem tudjuk.
A több mint húsz éve működő Egri RÉV vezetőjével beszélgettünk szégyenről, megaláztatásról, függőségekről és a szociális munkások kilátásairól.
Amikor néhány budapesti szülő rájött, hogy az állam lényegében magukra hagyta őket a halmozottan sérült gyerekükkel, belátták, hogy megoldást csak saját maguktól várhatnak. Így aztán teremtettek egy különleges intézményt, hogy a gyerekeiknek lehessen gyerekkora.
Családi tragédiák, átmeneti otthon, nevelőszülők és minden, ami mögötte van. A Fészek Gyermekvédő Egyesület veszélyeztetett gyermekeknek segít.
Tuczainé Régvári Marietta közel harminc éve vezeti a Szombathelyi Egyházmegyei Karitászt. Rászoruló családokon, gyerekeken, szenvedélybetegeken, hajléktalanokon segít, de állítja, a gondviselés vezette erre a pályára. Ő a Jószolgálat-díj idei életműdíjasa.
Mezei Ádám hol a cigánysága, hol konzervatív beállítottsága miatt nem illett be sehová, mégis megtalálta helyét.
A romagyilkosságok után létrehozott Uccu alapítvány a legnehezebb feladatra vállalkozott: párbeszédet teremteni a roma és nem roma fiatalok között.
Muszáj a fiatalokat is megtanítani arra, hogy tudnak segíteni. Jószolgálati díjra jelöltek egy helyi nyugdíjas asszonyt.
Szilágyi Máté és Szilli Tamás egy borsodi iskola igazgatóját mutatták be, a videójukért különdíjat kaptak.
Lehajolnak azokhoz, akiken más nem segít: kiosztották a szociális szféra idei, magas pénzjutalommal járó díjait.
Indul az idei Jószolgálati-díj közönségszavazása, segítsen eldönteni, ki legyen az év önkéntese, önkéntes szervezete! Január 31. éjfélig lehet szavazni, lehet, hogy épp az öné lesz a döntő!
A Jószolgálat-díj újra elismeri a különböző szociális területeken példaértékű munkát végző személyeket és szervezeteket.
Molnár-Gál Béla egy kazincbarcikai iskola igazgatója, hátrányos helyzetű gyerekeken és borsodi cigány családokon segít, pedig eleinte nem volt könnyű dolga. Rájött, mi kell ahhoz, hogy valódi segítséget adjon.
Kórházba kerülni mindenképp rossz, de gyerekként még inkább el vagy veszve. Fábián Sára 4 éve hozott létre egy alapítványt, ami tanulással és barátkozással segíti a gyerekeket. Az Amigos alapítványban ma már 94 önkéntes dolgozik.
Jószolgálat-díjat kapott az újpalotai FENO, ahol a gondozottak átlagos életkora 36 év, az értelmi szintjük a féléveseké. Az utcán szinte sosem látjuk őket, mert a társadalom nincs rájuk felkészülve.
Kiállítás nyílt a Jószolgálat-díj idei nyerteseiről, és már lehet jelölni embereket, szervezeteket a 2019-es díjra!
Béla atyát az Isten küldte, vélik a balajti cigányok, akiknek a közösségét felkarolta a négygyerekes hittantanár. Egy szokatlan üdvtörténet Borsodból.
A nő, akit a fejsze fejével ütöttek, miközben a kezében tartotta csecsemőjét, vagy akit férje rabszolgaként tartott, mind a kaposvári anyaotthonban próbálnak új életet kezdeni Biró Dániel vezetésével.
Amigos, így hívják azt az önkéntes egyetemistákból álló csapatot, akik beteg gyerekekhez járnak be kórházakba, hogy segítsenek, barátkozzanak, tanuljanak. Fábián Sára hozta létre őket, és ő lett a Jószolgálat-díj önkéntes kategóriájának szakmai különdíjasa.
Az Oltalom Egyesület ott van a legkiszolgáltatottabb emberek mellett, talán nincs még egy ennyire összetett tevékenységi körrel rendelkező egyesület Magyarországon. Idén Jószolgálat-díjat nyertek.
Kisné Lovasi Mária negyven évig dolgozott szociális munkásként. Segített időseken, hajléktalanokon és értelmi fogyatékossággal élőkön. Szülőfaluja karitászcsoportjával pedig folyamatosan támogatja a rászoruló családokat, de ő csak azt mondja, teszi, amit tud.
Tizenegy szociális munkát végző személy és szervezet kapott nagy pénzösszegű támogatással járó Jószolgálat-díjat az MTA Dísztermében pénteken.
Viki már az érettségiről is letett, de önkéntesek segítségével ma már példát mutat a környezetének, és négyesei, ötösei mellett, már ő is gyerekeket oktat. Tanár szeretne lenni. Rengetegen vannak hozzá hasonló helyzetben.
Ismeri az ország legnagyobb szívű önkéntes segítőjét, akiről a szűk környezetén kívül senki se tud? Jelölje Jószolgálat-díjra, hogy ragadós legyen a példája!
Azokat az embereket és szervezetek keresik, akik az életüket tették arra, hogy rászorulókon segítsenek. Az idei év Jószolgálat-díjasairól kiállítás nyílt.