A nyugati világ legsúlyosabb betegségét célozza a kormány
Ötven éve nem tudják kezelni, Orbán Viktorék kitaláltak valamit.
Ötven éve nem tudják kezelni, Orbán Viktorék kitaláltak valamit.
Kigúnyolták az ausztrál színésznőt.
Az infláció Németországot se kíméli.
A trumpizmus annak a következménye, hogy az amerikai dolgozóosztálynak minden joga megvan a vezetők iránti haragra. Juhász András írása.
Pierre meglátogatta az újranyitott Centrál Kávéházat.
Aki tényleg keresi a megoldást, az sokat spórolhat a tengerentúlon. Vajon nálunk is működik ugyanez?
A Hol a Pénz? legújabb adásában Éber Márk szociológussal arról beszélgettünk, hogy hogyan néz ki a magyar társadalom szerkezete és miért növekedtek az egyenlőtlenségek az elmúlt 30-40 évben.
Más fejlett országokhoz képest az USA-ban elképesztő szakadék tátong a gazdagok és a társadalom többsége között, az egyenlőtlenségek ráadásul évtizedek óta nőnek. A koronavírus, a válság, az intézményesült rasszizmus és fokozatos lecsúszás évtizedek óta tartó érzése puskaporos elegyet alkot.
Az nem igaz, hogy a gazdagok nem fizetnek adót, az viszont igen, hogy ők tudnak legjobban védekezni a vagyonok leértékelődése ellen, míg a középosztály lecsúszást él meg. Jaksity György írása.
Egy középosztálybelinek nem okoz problémát, hogy kifizesse a lakhatási költségeit? Tévhit. Bárkiből bármi lehet, ha eléggé szorgalmas? Hazugság. Két nemzetközi kutatás vizsgálta a fejlett világ társadalmait, az eredmény lesújtó.
Egyre többen élnek a főváros környéki zártkertekben. Egy dolog közös az elszegényedő devizásban és a felsőközéposztálybeli kiköltözőben: itt csak magukra számíthatnak. Sorozatunk második része.
A hátrányos helyzetű térségekben kifacsarodnak a szegénység felszámolását célzó programok, és végül teljesen más funkciót töltenek be.
A magyar középosztály nem valódi középosztály. De még a pénzesebbek is joggal fanyalognak.
Elszabadulnak az egyenlőtlenségek.