A fejlesztések fókuszpontja az egyre jobban fejlődő debreceni repülőtér, idézi Papp László debreceni alpolgármestert a dehir.hu. Az önkormányzat az előző kormányzati ciklusok idején többször is nyújtott be kiemelt pályázatot az Airport Business Park vonatkozásában, de ezek a pályázatok soha nem nyertek. Most azonban újra pályázik a város a Cívis Ház Zrt.-n keresztül, akinek a tulajdonában van az a déli iparterület, ami a repülőtér déli oldalán helyezkedik el. Ez egy 114 hektáros mező, amely az infrastruktúra kiépítésére vár.
Az Airport Business Park már egy szűrőn átment, ehhez a projekthez is miniszteri támogató nyilatkozatra volt szükség, amit meg is kapott. A teljes beruházási költség 4,7 milliárd forint, ennek legfeljebb a felére lehet pályázni, a többit helyből kell előteremteni- mondta Papp. Az új fejlesztést az is indoklja, hogy Debrecen másik határ úti ipari parkja lassan betelik és már nem nagyon bővíthető.
Csaknem egy dollárral emelkedett a nyersolaj hordónkénti ára péntek kora reggel az előző napi záróértékhez képest.
Az áremelkedésben elsősorban az játszott szerepet, hogy csütörtök este az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed gazdaságélénkítő intézkedéseket jelentett be, ami a piaci szereplők szerint növeli a nyersolaj iránti keresletet.
Péntek reggel 7 órakor 73 cent emelkedéssel 116,61 dolláron jegyezték az északi-tengeri Brent olaj hordónkénti árát. Ugyanekkor a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 99 cent emelkedéssel 99,30 dolláron állt. Egy hete pénteken a Brent 114,25 dolláron, a WTI 96,42 dolláron zárt.
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákhoz képest péntek kora reggel a csütörtök esti jegyzésekhez viszonyítva, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed újabb kötvényvásárlást jelentett be.
Pénteken, röviddel fél hét után az euró 280,68 forinton állt a csütörtök esti 281,95 forint után.
A dollár árfolyama 218,17 forintról 215,70 forintra változott péntek kora reggelre.
A svájci frank csütörtök este 232,49 forintot, péntek kora reggel 230,78 forint ért.
A jent 2,7772 forinton jegyezték péntek kora reggel a csütörtök esti 2,8137 forint után.
Az euró 1,3028 dolláron állt a csütörtök esti 1,2914 dollár után.
Joachim Gauck német szövetségi elnök aláírta az állandó euróövezeti válságkezelő rendszerről (ESM) szóló kormányközi szerződés és a fiskális paktum ratifikációjáról rendelkező törvényeket, amelyek így életbe lépnek – közölte csütörtökön az államfői hivatal. A közlemény emlékeztet: az alkotmánybíróság előző nap hozott határozatával lehetőséget teremtett arra, hogy az államfő aláírja a jogszabályokat.
Ugyanakkor az ESM-ről szóló szerződés ratifikációjának lezáráshoz teljesíteni kell az alkotmánybírósági döntéssel meghatározott követelményeket is. Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter szerdán közölte, hogy a kormány gondoskodik a feltételek teljesítéséről, és a ratifikáció heteken belül lezárul. Az ESM-ről szóló szerződést az euróövezet többi tagállama már korábban ratifikálta. Az övezet válságba jutott tagjainak támogatására szolgáló rendszer beindításához feltétlenül szükséges Németország részvétele. Az 500 milliárd eurót megmozgatni képes rendszerhez Berlin 168 milliárd euró értékű garanciavállalással és 22 milliárd euró közvetlen befizetéssel járul hozzá.
Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök, az euróövezeti országok pénzügyminisztereit tömörítő Eurogroup elnöke a karlsruhei döntés után közölte: az ESM operatív működését irányító kormányzó tanács október 8-án alakulhat meg.
Görögországnak egy harmadik mentőcsomagra lesz szüksége az euróövezeti országoktól a Nemzetközi Valutaalap (IMF) magas rangú tisztségviselője szerint. Az IMF igazgatótanácsában Görögországot képviselő Tanosz Katszambasz egyebek mellett utalt arra, hogy Görögország még az első, 110 milliárd eurós mentőcsomag fejében vállalt kötelezettségeknek is csak a 22 százalékát teljesítette 2011-ben.
A második, 130 milliárd eurós mentőcsomag feltételeinek megvalósulását sem tartják elegendőnek a nemzetközi hitelezők: erre utal, hogy további drasztikus megszorító intézkedéseket vár el a görög kormánytól az IMF, az Európai Unió és az Európai Központi Bank trojkája. Bár a görög kormány a 130 milliárd eurós hitelcsomag következő, 31,5 milliárd eurós részletének folyósítása fejében 11,5 milliárd eurós takarékossági programot dolgozott ki, a hitelezők szerint ebből 2 milliárd eurónyi nem kellően megalapozott.
A budapesti tőzsde részvényindexe, a BUX 252,37 pontos csökkenéssel, 18 382,26 ponton zárt csütörtökön. Ez 1,35 százalékkal alacsonyabb a szerdai zárásnál. A forgalom 9,259 milliárd forintos volt. A vezető papírok a nullán záró MTelekom kivételével gyengültek, az OTP, a Mol és a Richter is egy százalék fölötti mínuszban fejezte be a napot.
Vegyesen alakultak az indexek csütörtökön nyitáskor az amerikai értékpapírpiacokon: nagy változás nem volt a szerdai záróértékekhez képest, a piac várja, hogy mit mond az amerikai gazdaságról a Fed elnöke csütörtökön este.
New Yorkban a kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,39 százalék, az S&P-500 index 0,04 százalék mínuszt, a Nasdaq Composite index 0,01 százalék pluszt mutatott.
Szerdán a DJIA indexe 0,07 százalékkal 13 333,35 pontra, az S&P 500-as mutató 0,21 százalékkal 1436,57 pontra, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,32 százalékkal 3114,31 pontra erősödött.
A válság ellenére is növekvő üzletágba, az egészségbiztosításba száll be a CIG Pannónia, és a 400 milliárd forintos piacból minél nagyobb rész kihasítására törekszik - mondta Horváth Béla, a társaság igazgatóságának elnöke, a Best Doctors nemzetközi egészségügyi szolgáltatóval kötött stratégiai együttműködés csütörtöki aláírása után.
A CIG egészségbiztosítását vásárlók a világ legjobb diagnosztikai és kórházi szolgáltatásaihoz jutnak hozzá a Best Doctorson keresztül, amely 30 ország 53 ezer orvosával áll kapcsolatban, és 2008-tól a múlt év végéig 90 százalékkal növekedett - jelentette ki Frank Ahedo, a társaság európai vezérigazgatója.
Görögország két legnagyobb szakszervezete 24 órás általános sztrájkot tart szeptember 26-án, tiltakozásul a tervezett további megszorítások ellen.
A sztrájkot meghirdető két érdekvédelmi szövetség, a magángazdaságban dolgozók vezető szakszervezete, a GSEE, valamint az ADEDY közszolgálati szakszervezeti szövetség mintegy 2,5 millió munkavállalót képvisel, ez a görög foglalkoztatottak mintegy fele.
A Görögországnak hitelezők a következő két évre mintegy 11,5 milliárd eurós pótlólagos megtakarítási csomag elfogadását várják a görög kormánytól cserébe azért, hogy folytatódjon a hitelfolyósítás.
Az új, Budapesten felállítandó központ felel majd a stratégiai vezetésért, tervezésért és felügyeli a Mol-csoport 40 országban működő tagvállalatainak tevékenységét.
A megpályázható állások széles kört ölelnek fel, többek között a beszerzés, a humán erőforrás, az információtechnológia, az értékesítés, a projektmenedzsment és az üzleti elemzés területére keres szakembereket a vállalat. A pályázók 2012. szeptember 26-ig jelentkezhetnek.
A Mol-csoport nyáron jelentette be, hogy átszervezi vállalatirányítását és egy új nemzetközi központot hoz létre a csoporton belül, amely a további növekedést és nemzetközivé válást támogatja.
Oroszország 1,4 százalékos GDP-arányos államháztartási többlettel zárta az idei elő nyolc hónapot az ország pénzügyminisztériumának csütörtöki közlése szerint.
Az idén az első négy hónapban még hiány volt az államháztartásban, májustól kezdve azonban többlet, elsősorban a nyersolaj árának emelkedése, illetve a költségvetés kiadásnövekedésének lassulása miatt. A hét havi többlet a GDP 0,9 százaléka volt.
Az orosz pénzügyminisztérium, amely konzervatív becslést ad a költségvetési bevételek várható alakulásáról, azzal számol, hogy az idén 0,1 százalék GDP-arányos államháztartási hiány alakul ki. A szakértők derűlátóbbak, szerintük többlettel sikerül zárni az évet; az UralSib Capital vezető közgazdásza korábban azt mondta, hogy az aktívum a GDP 0,8 százaléka is lehet.
Olaszország összesen 6,5 milliárd euró értékben értékesített állampapírokat, ez a tervezett összeg maximuma.
Olaszország 1,49-szeres túljegyzés mellett 4 milliárd eurónyi 3 éves kötvényt adott el, a hozam 2010 októbere óta legalacsonyabb szintre, 2,75 százalékra esett a július közepén tartott, azonos lejáratú állampapír-aukción kialakult 4,65 százalékról.
A 1,5 milliárd euróért eladott 14 éves kötvény hozama 5,90 százalékról 5,32 százalékra csökkent, míg az 5 éves adósságpapírból 1 milliárd euróért adott el Olaszország, a hozam 4,60 százalékról 3,71 százalékra mérséklődött. A hosszabb lejáratú kötvényre 1,50-szeres, a rövidebbre 1,85-szörös volt a túljegyzés.
Görögországban rekordszintre, 23,6 százalékra nőtt a munkanélküliség az idén a második negyedévben az első negyedévi 22,6 százalékról és az egy évvel korábbi 16,3 százalékról az Elstat, a görög statisztikai hivatal csütörtöki közlése szerint. Ezek szerint 1,17 millióra emelkedett az állástalanok száma, a munkaképes lakosságon belül gyakorlatilag minden negyedik embernek nem volt állása Görögországban.
Az Elstat adatai szerint a 15 és 24 év közöttiek körében 53,9 százalékra nőtt a munkanélküliség a második negyedévben az egy évvel korábbi 43,1 százalékról.Abban tartományban, ahová Athén is tartozik és ahol az ország lakosságának közel a fele él, a munkanélküliségi ráta 23,8 százalékra ugrott a második negyedévben az egy évvel korábbi 15,6 százalékról.
Nagy jelentősége van az ománi koncesszió elnyerésének, hiszen a régióban nem könnyű jó lehetőséghez jutni - mondta Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója a Heti Válasznak.
Az ománi kutatás első három évében 30 millió dollárra rúghatnak a költségek, majd ezt követően akár többszörösére is emelkedhet a kiadás mértéke. Még az is lehet, hogy addigra kiderül, hogy feleslegesen öltük a pénzt a kutatásba - mondta Hernádi. A blokk mindenesetre ígéretesnek tűnik, ha minden jól megy, tizenöt év alatt térülhet meg a beruházás.
A német IfW gazdaságkutató intézet rontotta Németország idei és jövő évi gazdaságnövekedésével kapcsolatos előrejelzését.
A Kielben működő világgazdasági kutatóintézet (Institut für Weltwirtschaft - IfW) csütörtökön közölt legújabb előrejelzése szerint a német hazai össztermék (GDP) 0,8 százalékkal nő az idén az eddigi várt 0,9 százalék helyett.
Az IfW a jövő évre vonatkozó becslését jelentősebben, 1,7 százalékról 1,1 százalékra rontotta.
A második negyedévben 0,3 százalékkal nőtt a német GDP, kisebb mértékben az első negyedévi 0,5 százaléknál negyedéves összevetésben.
Salgótarjánban nyitotta meg első Nógrád megyei üzletét a lakberendezési termékeket forgalmazó dániai Jysk üzletlánc csütörtökön.
Hauer Attila értékesítési és marketing koordinátor az MTI-nek elmondta: három hónapos működés után már nyereséggel számolnak. A bérelt helyen, hat alkalmazottal működő, 950 négyzetméter alapterületű üzletet 250 millió forintért alakították ki - mondta Hauer Attila, hozzátéve: évi 200 millió forintos nettó árbevételt terveznek a 69. magyarországi üzletben.
Az értékesítési és marketing koordinátor elmondta: a legutóbbi – szeptembertől augusztusig – tartó üzleti évet még nem zárták le, így végleges szám még nincs, de körülbelül 15 milliárd forint lesz a magyarországi hálózat nettó árbevétele. A nyereségről még nem tudott tájékoztatást adni, de mint mondta, az adózás előtti eredményük biztosan pozitív lesz. A cégcsoport mintegy 400 embert foglalkoztat Magyarországon.
A Jysk első boltját 1979-ben nyitotta meg Lars Larsen Dánia második legnagyobb városában, Aarhusban, az első külföldi boltjuk 1984-ben nyílt meg Németországban. A JYSK-csoportnak ma a világ 34 országában vannak üzletei, és mint Hauer Attila elmondta, két hét múlva a kétezredik áruházat nyitják meg Norvégiában. A csoport éves forgalma 2,5 milliárd euró, a hálózatnak csaknem 17 ezer alkalmazottja van. Székyné Sztrémi Melinda, Salgótarján polgármestere az MTI-nek elmondta: a cég megkeresésére az önkormányzat javasolta a vásárcsarnok mögötti telket, mert ez a város rehabilitációjának egyik központi területe. Bevásárlóközpont jellegű városközpontot szeretnének itt kialakítani.
Devizapiaci kereskedők csendes kereskedéssel, kivárással számolnak napközben, de alapvetően kedvező hangulatban várják a befektetők, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed bejelent-e valamilyen gazdaságösztönző intézkedést.
Reggel kissé erősödött a forint a főbb devizákkal szemben, ugyanis csütörtökön délelőtt fél tíz után nem sokkal az eurót 282,50 forinton jegyezték a reggeli 282,86 és a szerda esti 283,22 forinttal szemben. Fél tizenkettőre azonban megfordult az árfolyam alakulása, akkor egy euróért már 284,05 forintot kellett adni.
A dollárral szemben hasonló módon teljesített a forint. Az amerikai fizetőeszközt 218,70 forinton jegyezték a reggeli 218,82 forint, és a szerda esti 219,53 forint után, de után a hazai fizetőeszköz gyengülése miatt már 219,95 forintot kellett adni egy dollárért.
A svájci frank jelenleg 233,18 forinton állt a 233,81 reggeli és a szerda este jegyzett 234,23 forint után, ami apró erősödést jelent. A japán jent 2,8104 forinton jegyezik most a reggeli 2,8152 és a szerda esti 2,8208 forint után.
Felfüggesztették a Rába kereskedését pár percre a tíz százalékot meghaladó emelkedés miatt. A 9 óra utáni felfüggesztéskor a Rába árfolyama 736 forinton állt, és közel 14 millió forint volt a forgalma. A kereskedés folytatását követően tovább drágult a papír, délelőtt háromnegyed 11-kor 769 forinton jegyezték a Rábát a BÉT-en, ez az árfolyam 14,95 százalékkal magasabb a szerdai záróárnál. Az utóbbi 12 hónapban a Rába árfolyama 498 és 797 forint között mozgott.
A járműipari társaság szerdán tette közzé a BÉT honlapján, hogy a kedvező stratégiai kilátások, a cég piaci és pénzügyi pozícióinak további erősödése, valamint a Rába részvény jelenlegi árszintje miatt a Rába vezetői a részvényvásárlás mellett döntöttek.
A Rába menedzsmentje szerint a részvények árfolyama már a közeljövőben elindulhat a cég valós helyzetét jobban tükröző szintek felé, meghaladva az 1000 forintos névértéket.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 32,79 pontos csökkenéssel, 18 601,84 ponton nyitott csütörtökön, a szerdai záró értékéhez képest 0,18 százalékkal gyengült. 11 órakor 1,02 százalékos gyengüléssel 189,96 pontot veszített értékéből.
Ekkor a vezető részvények közül a MOL 17 700 ponton állt 0,89 százalékos gyengülés után, az OTP 3986 ponton volt 0,96 százalékos gyengüléssel, a Richter 0,58 százalékos értékvesztés után 39 270 forintot ért, a Magyar Telekom papírjai 418 ponton álltak 0,71 százalékos értékvesztés után.
Csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacokon is csökkentek az indexek a kereskedés elején. A frankfurti DAX index 0,04 százalék, a londoni FTSE-100 index 0,11 százalék, a párizsi CAC-40 index 0,14 százalék veszteséget jelzett.
Árnyalatnyit erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre a nemzetközi piacokon. Az eurót 7:00 óra körül 282,86 forinton jegyezték a szerda esti 283,22 forinttal szemben. A dollár 219,53 forintról 218,82 forintra, a svájci frank 234,23 forintról 233,81 forintra gyengült, a japán jen 2,8152 forintra csúszott le az szerda esti 2,8208 forintról. Kereskedők nem várnak erőteljesebb árfolyammozgást, a piacok csütörtökön elsősorban arra figyelnek, hogy bejelent-e az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed valamilyen gazdaságösztönző intézkedést.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29,67 pontos, azaz 0,16 százalékos emelkedéssel, 18 634,63 ponton zárt szerdán.
Az OTP 4014 forinton fejezte be a napot, ez 1,13 százalékos növekedést jelent, a Mol 17 825 forinton, ami 1,51 százalékos visszaesés. A Richter 39 495 ponton zárt, ez 1,26 százalékos pluszt jelent, az Egis 17 410 forinton, ami 1,30 százalékos mínuszt. Az MTelekom 421 forintot ért a nap végén, ami 0,47 százalékal kevesebb mint tegnap ilyenkor.
A kétezer milliárd dolláros piacot egybefogó AEC, a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségének (ASEAN) gazdasági közössége 2015 legvégén kezdheti meg működését - jelentette be az ASEAN főtitkársága szerdán.
Az AEC a tíz ASEAN-ország - Brunei, a Fülöp-szigetek, Kambodzsa, Indonézia, Laosz, Malajzia, Mianmar, Szingapúr, Thaiföld és Vietnám - piacainak fokozatos közeledését tűzte ki céljául. A közösség, létrejöttével, az országok 600 millió lakosú, kétezer milliárd dolláros piacát fogná össze, a javak, tőke és képzett munkaerő szabad áramlásával egységes piacot és termelési bázist, egy, a jelenleginél versenyképesebb gazdasági régiót, valamint stabil és egyenlő gazdasági fejlődést megteremtve.
tíz ország 2007 óta fokozatosan csökkenti a társaival szemben fenntartott import vámtarifát, amelynek értékét az évtized közepére nulla közelébe csökkentik a tervek szerint. A gazdasági közeledés jegyében 2011-től a régiós kis- és középvállalatok teljesítményének fokozása is középpontba került az ASEAN-on belül.
Valamivel három százalék alatti ütemre lassul az orosz gazdasági növekedés a második fél évben - adta közre Andrej Belouszov orosz gazdaságfejlesztési miniszter.
Az idei első hat hónapban a hazai össztermék (GDP) összességében még 4,4 százalékkal nőtt, de az első fél év utolsó hónapjaiban már lassult a bővülés. A második fél év első hónapjában, júliusban már csak 2,6 százalékkal nőtt a GDP, több mint két éve a legkisebb ütemben.
Hivatalos előrejelzés szerint idén 3,5 százalékkal nő az orosz gazdaság a tavalyi 4,3 százalék és az egy évvel korábbi ugyancsak 4,3 százalék után.
Elsősorban az élelmiszer- és energiaárak emelkedése miatt az augusztusi éves infláció 3,9 százalékra ugrott a júliusi 3,1 százalék és a júniusi 1,6 százalék után - közölte a bolgár statisztikai hivatal.
A havi infláció 0,5 százalék volt augusztusban a júliusi 1,2 százalékot követően. A bolgár kormány 2,8 százalék körüli év végi inflációra számít. A bolgár munkaügyi minisztérium azt is közölte, hogy augusztusban 10,7 százalékra mérséklődött a munkanélküliség a júliusi 10,8 százalékról. Tavaly augusztusban a ráta alacsonyabb, 9,45 százalékos volt. A kormány 11 százalék körüli munkanélküliséggel számol az idén.
Bulgária hazai összterméke (GDP) 0,5 százalékkal nőtt a második negyedévben, az idei első három hónaphoz képest 0,3 százalékkal emelkedett.
"A növekedés mellett csak a központi bank által bejelentett mechanizmus jöhet szóba" - mondta Rajoy a Helsinki Sanomatnak. "Teljesen kizárt, hogy az egész országra kiterjedő mentőcsomagot kérjünk" - szögezte le a Kauppalehti üzleti napilapnak.
Mario Draghi, az EKB elnöke szeptember 6-án jelentette be a szervezet új kötvényvásárlási programját, amelynek keretében felső korlát nélkül vásárolhat a bajba jutott euróövezeti államok kötvényeiből. A sterilizált, elsősorban 1-3 év lejáratú papírokra koncentrált vásárlások feltétele, hogy az adott tagállam ezt kérje, és érvényben legyen egy szigorú feltételrendszerrel bíró európai mentőcsomag.
Mariano Rajoy elmondta: kormánya figyelmesen meg fogja vizsgálni, hogy milyen feltételekkel párosul az EKB program, de azt nem fogadja el, hogy máshonnan utasítsák költségvetési lépésekre. "Készen állok csökkenteni a hiányt, de mások nem mondhatják meg, hogy ezt hogyan hajtsuk végre" - fogalmazott a miniszterelnök.
A kereskedés kezdetén a frankfurti Xetra DAX index 0,34 százalék nyereséget, a londoni FTSE-100 index 0,08 százalék veszteséget, a párizsi CAC-40 index 0,20 százalék nyereséget, az EU Stoxx 50 index pedig 0,31 százalék nyereséget mutatott.
Kedden az európai tőzsdék London kivételével erősödéssel zártak. Miközben a vezető európai részvények árfolyamát követő EU Stoxx 50 index 1,15 százalékkal 2557,65 pontra, a frankfurti Xetra DAX index 1,34 százalékkal 7310,11 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 0,89 százalékkal 3537,30 pontra emelkedett, addig a londoni FTSE-100 index 0,02 százalékkal gyengült és 5792,19 ponton végzett.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 26,51 pontos emelkedéssel, 18 631,47 ponton nyitott szerdán. Az OTP árfolyama a nyitás utáni percekben 4000 forint közelébe, 3997 forintig emelkedett, de jelentős, 2,2 százalékos pluszban volt a másik bankpapír, az FHB árfolyama is. A vezető papírok közül az MTelekom 0,5 százalékos pluszban állt a nyitás utáni percekben, de erősödésben volt a Mol és a Richter is.
Júliusban a növényi termékek ára az év eleje óta tartó csökkenés után 5,3 százalékkal emelkedett, míg az élő állatok és állati termékek ára 9,3 százalékkal nőtt a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán közzétett adatai szerint. Összességében a mezőgazdasági termelői árak így 6,6 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest. Az idei első félévben a mezőgazdasági termelői árak 5,1 százalékkal emelkedtek a tavalyi év első hét hónapjához viszonyítva.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe az elmúlt közel öt év legmagasabb szintjén zárt: 0,52 százalékkal (69,31 ponttal) 13 323,60 pontra emelkedett. Az S&P 500-as mutató 0,31 százalékkal (4,50 ponttal) nőtt, és 1 433,58 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,02 százalékkal (0,50 ponttal) 3 104.53 pontra erősödött.
A Mol részleges tulajdonában álló horvát INA a horvát Vinkovci mellett fekvő Privlaka kutatási mezőn kőolajat talált a Deletovci-1 Zapad kutatófúrás során – közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden. A cég tájékoztatása szerint a kút a legutóbbi tesztadatok szerint napi 600 hordónyi kőolaj-kitermelést tesz lehetővé.
A budapesti tőzsdeindex 18 302,18 ponton, 32,31 pontos csökkenéssel, 0,18 százalékos mínuszban kezdte a napot. A BUX az első percekben 18 272 és 18 333 pont között, tehát hétfői záróértéke alatt változott. A vezető részvények mindegyike enyhe mínuszban volt a nyitás után szűk félórával.