2016. június 25., szombat 14:44 | aznap frissítve
Nicola Sturgeon skót kormányfő mielőbb tárgyalni szeretne Brüsszellel arról, milyen lehetőségek vannak Skócia Európai Unióban maradására - írja a Telegraph.
Sturgeon szombaton edinburgh-i irodája előtt állva nyilatkozta, szakértőkből álló tanácsadótestületet hoz létere, akik pénzügyi, jogi, diplomáciai döntésekben segítik majd annak érdekében, hogy az ország az unió tagja maradhasson.
Egy második függetlenségi népszavazás mindenképpen az egyik lehetőség, mondta a kormányfő. "A kormány ma reggeli ülésén egyetértett abban, hogy meg kell tenni a szükséges jogi lépéseket, amelyekkel egy esetleges népszavazás még idejében beütemezhető." A kormány ezen kívül azonnali tárgyalásokat kezdeményez az EU-val, hogy megvédje Skócia helyét a közösségben.
Brexit: a legfontosabb tudnivalók egy helyen
- Nagy-Britannia népszavazáson döntött, kilép az EU-ból. Lemondott David Cameron miniszterelnök, a font bezuhant, válságtanácskozások mindenhol – ez volt a Brexit utáni nap.
- 10 kérdés, 10 válasz, mi lesz a Brexit után. A kilépés pontos menetrendjéről itt írtunk.
- Összeszedtük, mi lesz a kint dolgozó magyarokkal, és az Angliában tanuló magyar diákokkal a Brexit miatt.
- Kozmopoliták és kelták az angol vidék ellen, a munkásosztály Brüsszel ellen – nézze meg, kik szavaztak a Brexitre. A brit szavazók egy része már meg is bánta, hogy a jogi agyrémnek számító kilépést választotta, de politikailag már elég nehéz visszacsinálni az egészet.
- London, a skótok, az északírek és Gibraltár – az Egyesült Királyság szétesésének lehetőségéről ebben a cikkünkben olvashat bővebben. Többen attól félnek, hogy más európai országokban is dominóhatás indulhat el.