Roman Mikulec szlovák belügyminiszter a központi válságstáb szerdai ülése után kijelentette,hogy nagyobb rendőri védelmet biztosítanak az egészségügyi szakembereknek – írja a Paraméter. A belügyminiszter szerint azért van szükség az oltócsapatok, valamint a kórházi alkalmazottak védelmének megerősítésére, hogy ne érje őket verbális és fizikai támadás az oltást ellenzők részéről.
Tény, hogy az egészségügyi szakemberek kapcsolatba kerülnek olyan emberekkel, akik fenyegetik őket, éppen ezért szükséges, hogy intézkedéseket foganatosítsunk, amelyek megakadályozzák ezeket az incidenseket
– fogalmazott a miniszter.
A központ válságstáb már el is fogadott néhány erre vonatkozó intézkedést, ezek közül néhánynak az alkalmazását azonnali hatállyal meg is kezdték.
A belügyminiszter szerint Hamran István, a nemrég kinevezett szlovák országos rendőrfőkapitány határozza meg, hogy mekkora kapacitást és erőforrást lehet az egészségügyi alkalmazottak fokozott védelmére fordítani, egyúttal más biztonsági erők, például a hadsereg és a pénzügyőrség segítségét is kérik. Az aktuális helyzetet az egészségügyi miniszterrel fogják figyelni.
Roman Mikulec szerint nemcsak az egészségügyi személyzetre, hanem a közeli hozzátartozóikra is kiterjed majd a védelem. Kiemelte: fontos, ha bárki fenyegetve érzi magát, jelezze a rendőrségnek.
A Yale Egyetem és az Észak-Karolinai Egyetem kutatásából kiderül, meddig tarthat a természetes fertőzést követően kialakuló immunitás, az adatok pedig nem túl biztatóak azok számára, akik megbetegedésük után azért nem akarnak oltást felvenni, mert úgy gondolják, hogy már védettek – írja az Infostart.
Az újrafertőződés három hónap után vagy annál rövidebb időn belül is megtörténhet, ezért azoknak, akik természetes úton fertőződtek meg, be kell oltatniuk magukat. A korábbi fertőzés önmagában nagyon kevés hosszú távú védelmet nyújthat a későbbi fertőzésekkel szemben
– állítja Jeffrey Townsend, a Yale biostatisztika-professzora, a tanulmány vezető szerzője.
A MedicalXpress cikke szerint ez az első kutatás, amely az újrafertőződés jelenségét oltatlanok körében vizsgálta.
A világon 235 805 910 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 816 244 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szerda reggeli adatai szerint. Ez 417 567 új fertőzöttet és 7389 elhunytat jelent egy nap alatt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 nevű betegségnek ez idáig a legtöbb fertőzöttje
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely a kínai Vuhan városából terjedt el.
Falusiak támadtak Guatemala középső részén a koronavírus elleni oltási kampánnyal megbízott egészségügyi dolgozókra – közölte kedden az ország egészségügyi minisztériuma.
A tárca tájékoztatása szerint a Maguilá nevű faluba érkező mintegy tízfős csoport tagjait a helybeliek bántalmazták, több órán át fogva tartották, és csak a kiérkező rendőrök és önkormányzati vezetők rábeszélésére engedték el őket.
Beszámolók szerint a lakosok az oltóanyagot is meg akarták semmisíteni, az ampullákat földhöz vágták vagy kövekkel zúzták szét.
A helyi egészségügyi központ vezetője, Gabriel Sandoval újságíróknak arra panaszkodott, hogy az emberek közül sokan nem is hisznek a betegség létezésében.
A 18 milliós Guatemalában – amely Közép-Amerika legnépesebb országa – az oltási kampányt egészségügyi dolgozók végzik, akik sok esetben házról házra, a legtávolabbi régiókban gyalog kénytelenek járni. Több térségben azonban az emberek nem hajlandóak felvenni az oltást, egyesek vallási meggyőződésükre, mások innen-onnan hallott értesülésekre hivatkozva.
Guatemala lakosságának eddig csak mintegy 14 százaléka vette fel az oltás mindkét dózisát.
A baltimore-i Johns Hopkins egyetem keddi összesítése szerint az országban a világjárvány kezdete óta 569 440 ember kapta el a koronavírust, és 13 794-en haltak bele a vírus okozta Covid–19 szövődményeibe.