A 98 éves David Saunders holttestét egy oregoni szállodában boncolták fel, amit 500 dolláros (150 ezer forintos) belépőjegy ellenében bárki megnézhetett – írja a New York Times.
Miután meghalt koronavírusban, a feleség ajánlotta fel a holttestet tudományos célokra. Elsőként a Louisianai Állami Egyetemnek akarta a tetemet felajánlani, de ők nem fogadták el, mert a férfi fertőző betegségben halt meg. Ezután egy temetkezési vállalkozó irányította a nevadai Med Ed Labshoz, amely katonai, kormányzati, üzleti és nonprofit szervezeteknek biztosít holttesteket. Ők adták el a férfi tetemét a Death Science társaságnak, amely a Furcsaságok és Különlegességek Kiállítása részeként mutatta be a boncolást.
A Death Science képviselője elmondta, hogy nekik nem volt hozzáférésük az okiratokhoz, a testet, az eszközöket és a boncmestert a Med Eb Lads biztosította, mint ahogy a helyiséget is ők bérelték, és tisztában voltak vele, hogy a résztvevők „nem kizárólagosan orvostanhallgatók”. Mindezért összesen 10 ezer dollárt (hárommillió forintot) fizettek.
Nathen Sheppard hadnagy, a portlandi rendőrség szóvivője elmondta, hogy az eset ütközhet a polgári joggal, azonban „semmilyen büntetőjogi tényállást nem valósít meg”.
Az Ocugen nevű amerikai vállalat bejelentette, hogy benyújtották a hatóságoknak vészhelyzeti engedélyeztetésre 2 és 18 év közöttieknek a Covaxin nevű, Indiában fejlesztett oltóanyagot – írja a Guardian.
Az Ocugen klinikai vizsgálatokból származó adatai az Egyesült Államokon kívüli országokból származnak, és csupán kevés gyereken tesztelték. Ezért lehetséges, hogy ez nem lesz elegendő ahhoz, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) megadja az engedélyt.
A Bharat Biotech által fejlesztett Covaxin szerdán kapta meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vészhelyzeti ajánlását, de egyelőre csak felnőttek számára.
Indul az Index hétvégi hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.