Az Európai Unió lakosságának többsége úgy véli: a koronavírus-járvány ellenére javult az életminőség és a gazdasági helyzet az európai régiókban – derül ki az Európai Unió szeptember és október között végzett, kedden közzétett felméréséből.
Az MTI a felmérés eredményei alapján arról számolt be, hogy az elmúlt három évet vizsgálva háromszázalékos növekedés mellett az európaiak 83 százaléka jónak ítéli az életminőséget abban a régióban, ahol él.
A válaszadók között 68 százalék azok aránya, akik szerint jó a régiójukban a gazdasági helyzet. Ez az adat két százalékpontos emelkedést mutat 2018-hoz képest. A felmérésben részt vevők 71 százaléka vallja magát derűlátónak a lakóhelyéül szolgáló régió jövőjét illetően.
Ez azt jelenti, hogy Európában három százalékponttal többen bizakodók, mint 2018-ban voltak.
Fokozott készültségben az új-zélandi parlament, miután Wellingtonban és szerte az országban több ezer oltásellenes, erőszakkal fenyegetőző tüntető gyűlt össze a Guardian beszámolója szerint.
Trevor Mallard házelnök azt mondta, hogy 1984-es megválasztása óta ez volt a legmagasabb biztonsági szint, amit el kellett rendelni, a parlament szinte minden kapuját és bejáratát lezárták.
Az elmúlt napokban több támadás is érte a rendőröket a tüntetők által, Auckland közelében a hatóságok egyik emberét például megharapta az egyik demonstráló. A várost hónapokra lezárták a járványügyi korlátozások miatt, Jacinda Ardern miniszterelnök korábban úgy fogalmazott: azt szeretné, ha karácsonykor az aucklandiek is elutazhatnának a sziget más részein élő rokonaikhoz.