A Wagner-csoport egyik tagja elmondta, neki és harcostársainak „fogalmuk sem volt” arról, mi történt a Vlagyimir Putyin elleni lázadási kísérletkor – írja a Sky News.
A Glebként emlegetett fiatalabb parancsnok volt, aki az akció kellős közepén találta magát. Amikor a lázadás elkezdődött, az oroszok által megszállt Luhanszk régióban lévő laktanyában pihent az egységével. Elmondása szerint július 23-án reggel kaptak hívást, hogy csatlakozzanak egy Ukrajnából induló, Wagner-harcosokból álló menetoszlophoz.
Egy parancsnok értesítette őket, aki a zsoldoscsoport mára száműzött főnökének, Jevgenyij Prigozsinnak a parancsára cselekedett. Gleb az nyilatkozta, senkinek sem mondták el, hová tart a menetoszlop, és meglepődött, amikor rájött, hogy távolodnak a frontvonaltól.
A Wagner-harcosok nem ütköztek ellenállásba, amikor átlépték az orosz határt a Rosztov régióban.
Nem láttam határőröket. De a közlekedési rendőrök tisztelegtek nekünk útközben
– mondta Gleb.
Az Országos Rendőr-főkapitányság közleménye szerint Magyarország területére július 22-én az ukrán–magyar határszakaszon 7522 fő lépett be. A román–magyar határszakaszon belépők közül 7830 fő nyilatkozott úgy, hogy Ukrajnából érkezett.
A beléptetettek közül a rendőrség 84 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, ami 30 napig érvényes.
Az orosz erők nehéztüzérséggel támadták a dnyipropetrovszki területet – írja az ukrinform.net.
A támadás következtében megrongálódtak az elektromos távvezetékek.
Szerhij Liszak, a térség katonai adminisztrációjának vezetője szerint az orosz erők kétszer is támadást indítottak a nikopoli járásban, és Marhanetsz községet és Nikopol városát is nehéztüzérséggel lőtték.
Eltűnt Jevgenyij Boriszov volt odesszai katonai tiszt, akit illegális meggazdagodással és a katonai szolgálat rendjének megsértésével gyanúsítanak. A nyomozás jelenleg is folyik – írja az Unian ukrán hírügynökség.
A bűnüldöző szervek tisztjei ma jelentették nekem a volt odesszai katonai komisszárral kapcsolatos helyzetet. Tájékoztatták őt a törvénytelen meggazdagodás és a katonai szolgálat rendjének megsértése tényállásával kapcsolatos gyanúról. Logikus, hogy ez a történet nem fejeződött volna be egyszerű felmentéssel
– mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Megjegyezte, hogy az Állami Nyomozó Iroda és a Főügyészség folytatja a szükséges nyomozást. Az elnök hozzátette, hogy minden olyan részletet, amely nyilvánosságra hozható, ismertetnek a nyilvánossággal.
Az Ukrajinszka Pravda szerint Boriszov egy villával, valamint több autóval is rendelkezik Spanyolországban, ezek összértékét 4 millió euróra becslik (kb. 1,5 milliárd forint). A lap korábban egy videóban mutatta be a villát.
Indul az Index vasárnapi élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!