Az ukrajnai konfliktus jogi rendezése évtizedekig is elhúzódhat – idézte az MTI Kirilo Budanovot, az ukrán hírszerzési főigazgatóság vezetőjét, aki Oroszország és Japán konfliktusára utalt, amelyek 1945 óta nem írtak alá békeszerződést Tokiónak a déli Kuril-szigetekre támasztott követelése miatt.
Ez a területi probléma [a Kuril-szigetek tulajdonjogának problémája] több mint 70 évre nyúlik vissza. Ez a forgatókönyv itt is nagyon valószínű
– fogalmazott Budanov az NV holland hetilapban megjelent kommentárjában.
Szerinte megállapodások aláírása és jogi lezárás nélkül az ukrajnai konfliktus sokáig elhúzódhat, és továbbra is fennmaradhat, de a mostanihoz hasonló intenzív ellenségeskedés nélkül.
Mihajlo Podoljak ukrán elnöki tanácsadó a közösségi oldalán arról írt, hogy „a pokolba vezető út diplomáciai illúziókkal van kikövezve”.
Ezért amikor Oroszországról beszélünk, rá kell jönnünk, hogy csak Oroszország veresége nyitja meg a rendezés lehetőségét. Minden más csak illúzió
– fogalmazott Podoljak az X-en.
Elmondása szerint az orosz csapatok kivonása vagy kiutasítása Ukrajna területéről az egyetlen módja az igazságosság, a nemzetközi jog helyreállításának és a globális de-eszkaláció biztosításának.
„Ezért nem szabad Oroszországot az agresszió folytatására és eszkalálására bátorítani azzal, hogy kétségeket fogalmazunk meg Ukrajna ellentámadási és előrenyomulási képességével kapcsolatban” – tette hozzá a tanácsadó.
Szerinte „ma már csak a fegyvergyártásba való beruházás, a fegyverek fokozott átadása Ukrajnának és az Oroszországgal szembeni heves elítélő retorika indokolt”.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!