A belorusz hadsereg integrációja az oroszba veszélyes Ukrajnára és Európára nézve Pavel Lakijcsuk, a Stratégia XXI Globalisztikai Központ biztonsági vezető szerint.
Emlékeztetett arra, hogy a belorusz választások előtt újabb megállapodást írtak alá Oroszországgal, ugyanakkor hozzátette, hogy már orosz ügynökök lehetnek a belorusz hadseregben. Lakijcsuk szerint Putyin már régen szemet vetett rá, valamint abban érdekelt, hogy azt bevessék a háborúban. A szakértő úgy véli, hogy a két elnök közti harc tovább folytatódik.
Lakijcsuk hangsúlyozta, hogy a két hadsereg összeolvadása veszélyt jelent Ukrajnára, mely új front létrejöttével fenyeget, de Európa számára sem kecsegtet túl sok jóval, hiszen Belaruszból a balti államok ellen is indítható támadás, vagyis „a jelek nem túl jók” − írta az Unian.
A Moszkva és Kijev között zajló fegyveres konfliktusban Ukrajna győzelme úgy, mint a második világháborúban, „nem fog megtörténni” – jelentette ki Keith Kellogg Donald Trump amerikai elnök ukrajnai különmegbízottja a müncheni konferencián tartott panelbeszélgetésen, ahol a képviselő békére szólította fel a háborúzó feleket.
Legyünk őszinték, Ukrajna bátran harcolt. Először el kell állítani a vérzést, és utána lehet kezelni. Bármi is legyen a terv, mindent jól át kell gondolni. Ha a győzelemre gondolunk, mint a második világháborúban, az valószínűleg nem fog bekövetkezni
– vélekedett a politikus, aki felsorolta azokat a valószínűsíthető engedményeket is, amelyeket szerinte Vlagyimir Putyin orosz elnöknek kellene tennie a konfliktus megállítása érdekében. Szerinte Ukrajna a háború után nem lesz képes visszaszerezni az oroszok által elfoglalt összes területet.
Tisztelt olvasó!
Indul az Index vasárnapi élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!