A választás előestéjén – illetve majd a választás napján – a pártok még mindig sokat kopogtatnak a csatatérállamokban, hogy így próbálják meggyőzni potenciális szavazóikat: menjenek el szavazni.
Hétfőn Kamala Harris is beállt az aktivisták közé, hogy bekopogjon a választókhoz, erről egy rövid, 45 másodperces videót is feltöltött a közösségi oldalára.
A videóban egy középkorú nő nyit ajtót, aki megöleli az alelnököt, majd Harris azt mondja neki, reméli, kiérdemelte a szavazatát, mire a nő azt válaszolja, hogy már leszavazott rá.
Az egész esemény valószínűleg előre le volt egyeztetve, ugyanakkor a Demokrata Párt komolyan veszi a kopogtatást: a CNN-nek a kampánystáb egyik tagja elmondta, hogy percenként ezer ajtón kopogtattak be hétfőn és majd kedden, a választás napján.
Pennsylvania idén is az egyik legfontosabb csatatérállam, ahol a legutolsó kutatások szerint a két jelölt között mindössze századnyi különbség van, így még bármelyikük megnyerheti az állam 19 elektori szavazatát.
Tim Walz, a demokraták alelnökjelöltje vasárnap Georgia államban kampányolt.
A minnesotai kormányzó Atlanta körzetében a választókhoz szólva azt mondta, hogy két nappal a választás előtt „elég optimista”, de arra számít, hogy a verseny nagyon éles lesz − írja a BBC.
Körzetenként egy-két szavazaton múlhat a győzelmünk
– mondta.
A verseny valóban rendkívül szoros. A felmérések a hét ingadozó államban a hibahatáron belül vannak.
Miközben Michiganben kampányolt, Kamala Harrist arról kérdezték, hogy milyen záróbeszédet mondana a michigani arab-amerikai szavazóknak − akik közül sokan megdöbbentek a Biden-kormányzat gázai háborúval kapcsolatos hozzáállása miatt − írta meg a The Washington Post.
Világosan kifejtettem, hogy szörnyű, hogy ennyi ártatlan palesztin hal meg. Be kell fejeznünk a háborút, és ki kell szabadítanunk a túszokat. Az Egyesült Államok elnökeként mindent meg fogok tenni, ami tőlem telik, hogy ezt a célt elérjük
− mondta az alelnök vasárnap.
Donald Trump gyűlésein gyakran előfordulnak orvosi vészhelyzetek. Nem ritka, hogy a támogatók az arénák előtt vagy a közönség soraiban összeesnek − írja a The New Yorker.
Úgy tűnik, hogy a legtöbb egészségügyi probléma a Trump színpadra lépése előtti órákban történik, de ha valaki Trump beszéde közben esik össze, akkor a volt elnök általában szünetet tart, amíg a mentősök ellátják a gyűlésen részt vevő személyt, és a tömeg néha spontán elkezdi énekelni a himnuszt, hogy kitöltse a csendet.
Október közepén Pennsylvaniában két ember fél óra után elájult, és Trump a színpadon járkált, amíg az orvosok magukhoz térítették őket.
Szeretne még valaki elájulni? Kérem, emelje fel a kezét!
− viccelődött, és felkészült a kérdések és válaszok folytatására.
Üdvözöljük olvasóinkat az amerikai elnökválasztásról szóló percről percre tudósításunkban!
Az előző nap legfontosabb történései az alábbiak voltak:
Az eseményeket percről percre követjük a választás végéig. Tartsanak velünk ma is!