Index Vakbarát Hírportál

új poszt érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Bevallása szerint a színpad később remek terápiának bizonyult.

    A Jászai Mari-díjas színművész a Duna Ridikül című műsorában vendégeskedett, ahol arról is beszélt, hogy édesanyja szenvedélybetegsége miatt ideje korán kellett felnőnie. Mint kiderült, kislányként gyakran érezte magát magányosnak, a kötődési nehézség pedig az egész életére rányomta a bélyegét. A parentifikáció – amikor egy gyermek szülői szerepeket kénytelen átvállalni – már kiskorában ránehezedett a színésznőre.

    Engem egy szenvedélybeteg édesanya nevelt, akit emiatt ideje korán elveszítettem. Nehéz volt érzelmileg utat találni, kapcsolódni hozzá. A gyerekkoromat leginkább a magányosság hatotta át, halk szavú és visszahúzódó kislány voltam. A színpad később remek terápiának bizonyult: nem a komfortzónámból dolgozom, hanem a megélt traumáimat forgatom bele a hivatásomba

    – kezdte Gregor Bernadett, aki nem tagadja, érzelmi életét máig meghatározza a védekezés és a függetlenség.

     A kapcsolódás nélküli gyerekkor miatt úgy éreztem, hogy a szeretet nem alanyi jogon jár, azért meg kell küzdeni, azt ki kell érdemelni. A magamra utaltság érzése felnőtt koromat is meghatározza, nem akarok soha senkinek az útjába lenni, és csak magamban bízom meg feltétel nélkül

    – mondta a színésznő, hozzátéve: két gyermek édesanyjaként állandó és feltétlen szeretetet biztosít fiainak. Bár úgy véli, 23 évesen, első gyermeke születésekor még éretlen és bizonytalan anya volt, a második fia érkezésénél viszont már tudatosan és következetesen igyekezte nevelni gyermekeit.

  • Rengeteget fogyott az utóbbi időszakban az énekesnő, ami az életének számos részére kihatással volt.

    Tóth Vera nem csupán új stílusa, de látványos fogyása miatt is a figyelem középpontjába került az utóbbi időben. Az énekesnő azt mondja, régóta nem zúdult rá olyan kommentáradat, mint amit a Csináljuk a fesztivált! döntője után tapasztalt. Ezúttal a Palákiék világa vendégeként arról beszélt, hogy még keresi önmagát, de úgy érzi, a közönség ebben nem támogatja. Mint ismert, az inzulinrezisztenciája miatt életmódot váltott és megreformálta étkezését, több pozitív változást is magával hozott.

    „22 éve élek a rivaldafényben. Mennyi időm van arra, hogy kitaláljam magamat? Pár hete szétszedtek az emberek a Csináljuk a fesztivált! döntőjében viselt ruhám miatt... Mennyi időt kapok én arra, hogy rájöjjek, mi áll nekem jól? Miért nem tudnak az emberek velem türelmesek lenni? Azt a döntős ruhát és hajat én választottam. Miért kell az embert kinyírni, ha valami nem úgy sikerül vagy nem tetszik mindenkinek? Én nagyon-nagyon tetszettem magamnak, a mai napig is, azzal a kinézettel. Erre mondom én azt, hogy az emberek nincsenek felkészülve az én változásomra. Nem tudják feldolgozni azt, hogy változom” –  idézi a 24.hu az egykori megasztárost, aki úgy gondolja, nem köteles elviselni a negatív kritikákat csak azért, mert ismert ember.

    Adjanak nekem időt! Hadd találjam meg a kinézetemben és az öltözködésemben magamat! Segítenek nekem ebben, de ahhoz, hogy százszázalékosan ki tudjon alakulni, hogy mi a jó, idő kell. És én nagyon gyorsan elveszítettem azt a 25 kilót, amivel kevesebb vagyok most, úgy, hogy semmilyen tervem nem volt, hogy elveszítsem ezt a 25 kilót

    – jelentette ki Tóth, hozzátéve: bár sokat fogyott, egészségügyi problémái még mindig nem oldódtak meg, ezért arra kéri az embereket, legyenek erre tekintettel. „Színpadi ember vagyok és ez egy színpadi kinézet. Emésszék már meg, hogy a színpadon így nézünk ki!” – zárta le.

  • Még szokják, hogy a lányuk már kirepült a családi fészekből.

    Mihályfi Balázs, A mi kis falunk színésze már a hatvanadik életévében jár, de soha nem volt ilyen jó formában, hiszen két évvel ezelőtt újra elkezdett aktívan sportolni egy edző segítségével. Mint mondta, szerencsére jó géneket örökölt, másfelől gyerekként is versenyszerűen úszott és kajakozott. A színművész tánctudását is megcsodálhattuk a Dancing with the Stars legutóbbi évadában, amikor lányával, Mihályfi Lucával közösen szerepelt.

    Korábban talán csak egyszer, a szalagavatóján táncoltam Lucával. Boldog voltam, hogy újra megadatott ez a lehetőség, ráadásul legutóbb a tévénézők szeme láttára. Néhány évvel ezelőtt az édesanyjával még nem is sejtettük, hogy Luca milyen sokoldalú tehetség, jól táncol és szépen énekel. Kamaszként csak a fürdőszobában dudorászott, erre tessék, pár évvel később már az X-Faktor döntőjébe is bejutott! Nem hiába mondják, hogy az igazi tehetség mindig utat tör magának

    árulta el a Meglepetésnek az édesapa, akinek 22 éves lánya két hónappal ezelőtt költözött el a szülői házból, mivel közös életet kezdett táncos szerelmével, Hegyes Bertalannal.

    „Megbolondít, hogy a lányunk már nem lakik velünk, s nem hallom a szuszogását. Azt hiszem, én sokkal nehezebben viselem Luca hiányát, mint az édesanyja. A lányos apukák már csak ilyenek... Pedig tudom, hogy Berci nagyon rendes fiatalember, vigyáz a lányomra, de akkor is nehéz feldolgoznom, hogy a feleségemmel kettesben maradtunk a házban” – vallotta be Mihályfi Balázs.

  • Szerinte jóval többet ért litográfiája, mint amennyit a kereskedők felajánlottak.

    Egy Salvador Dalí képpel érkezett a Kincsvadászok stúdiójába József a műsor csütörtök esti adásában. A világhírű művész alkotására Till Attila és Kelen Anna is rácsodálkozott, bár a szakértő gyorsan leszögezte, annyira nem nagy értékű a grafika, lévén egy 4880 példányban készült sorozat egy darabja, ráadásul a férfi által elképzelt 1-1,2 millió forintos álomár a magyar piacra magas.

    „Ez nem egy festmény, ez egy sokszorosított eljárással készült litográfia. Nyolcvanas évek eleje... A hazai vásárlóközönséget, piacot ismerve én kétlem, hogy ezt itthon el lehet adni.”

    József aztán szerencsét próbált a kereskedőknél is, akik látatlanban is osztoztak Kelen véleményével, azt tanácsolták neki, inkább külföldön próbálja meg eladni a képet.

    Nekem ez a közel ötezres példányszám, ez nagyon nagynak tűnik. Szerintem itt a Dalí aláírás is litografált, véleményem szerint nem egyedi, nem ceruza. Bocsánatot kérek, ebbe egy ecsetvonás nincs” – jelentette ki Fertőszögi Péter, miután közelről is megvizsgálta a műtárgyat. A licit végül nála, 170 ezer forintnál állt meg, amelyet József nem fogadott el. 

    Sajnos nem sikerült megegyeznünk, nem nagyon akarták kifizetni azt az árat, ami az értéke lett volna. Az internetes licitoldalakon 4-5 ezer euró körül vannak ezek a képek, én ennek a töredékét kértem tőlük, és ők még a töredékét szerették volna kifizetni, ami nyilvánvalóan nevetséges” – mondta távozása után.

  • A Nagy Duettben csillogtatja meg ezúttal a tudását.

    Hét év kihagyás után, március 16-án debütál Liptai Claudia és Till Attila műsorvezetésével A Nagy Duett legújabb, hetedik évada a TV2-n. Ezúttal is tíz sztárpár száll versenybe, és ahogy azt a korábbi szériákban már megszokhattuk, egy híres magyar énekes, illetve egy szintén ismert személy alkot egy duót. Mint az kiderült, köztük lesz Gáspár Győző is, aki Dér Heni oldalán fakad majd dalra, hiszen a showman eltökélte, hogy most bebizonyítja a kétkedőknek: igenis tud énekelni. Ezt a TV2 pénteki sajtótájékoztatóján jelentette ki.

    26 éve állandóan azt kapom, hogy »te sehol nem lennél, ha a két lány nem lenne melletted... A két lány tud énekelni, te nem tudsz énekelni, és örüljél, hogy van Katinka meg Zsuzsi« (Kunovics Katinka és Völgyi Zsuzsi – a szerk). És minden évben azt kaptam, hogy én nem vagyok Andrea Bocelli. A Nagy Duettben meg szeretném mutatni, hogy én igenis Andrea Bocelli leszek

    – idézte a Story Gáspárt. Dér Heni hozzátette, szeretnék Gáspár Győző egy kevésbe látott arcát is megmutatni majd a nézőknek, így azon lesz, hogy minélt többször próbálja meg kimozdítani a a komfortzónájából a swomant.

  • Bárki próbára teheti a tudását.

    Új évaddal tér vissza a TV2-n a Legyen Ön is milliomos!, derült ki a csatorna hivatalos közösségi oldalán posztolt beharangozójából. A Palik László vezette kvízműsor első évada rendkívüli népszerűségnek örvendett, és bár többnyire civil versenyzők tették próbára tudásukat a produkcióban, természetesen hazai sztárokból sem volt hiány.

    Most viszont ismét várják azok jelentkezését, akik úgy érzik, rendelkeznek azzal a tudással, mellyel hazavihetik akár az elképesztő 50 milliós főnyereményt is, ha helyesen válaszolnak mind a 15 kérdésre.

    A legendás kvízműsor folytatódik: Jelentkezz te is a Legyen Ön is Milliomos következő évadába

    – olvasható a TV2 bejegyzésében.

    v

  • A sárga csapatot erősíti majd.

    Március 9-én visszatér a Tv2 képernyőire a Farm VIP, ahol újabb 16 híresség próbálhatja ki a tanyasi élet nehézségeit. Köztük lesz Bálint Antónia is, aki az elmúlt években meglehetősen kevés televíziós szereplésre mondott igent. 

    „Kérdeztétek sokan, hogy kellett-e ez nekem? Kellett-e nekem a Farm VIP? A válaszom: igen” – kezdte a modell Instagram oldalán, majd a Bors kérdésére elárulta, miért vállalta el a reality-t.

    Mindig is természetes ember voltam, ez volt az első ok, amiért elvállaltam. A másik pedig, hogy telefon, és laptop nélkül tudjam élni az életemet.

    Persze előtte kikérte tinédzser gyermeke véleményét is, aki támogatta édesanyját a dologban.

    „A lányom elég nagy már, és megbeszéltem vele a döntés előtt, hogy elvállaljam-e. Azt mondta, menjek nyugodtan” – folytatta a sárga csapat leendő tagja, aki azt sem tartja kizártnak, hogy egyszer budapesti székhelyét egy jóval nyugodtabb milliőre cserélje.

    „Nagyon a fővároshoz kötnek a munkáim, így a közeljövőben ez nem valószínű. De ha valami szerelem a fejemre esne, és a vidéki élet mellett döntenénk közösen, akkor szerintem nem lenne ellene kifogásom.”

  • Menyasszony lett a műsorvezető.

    Ahogy arról az Index is beszámolt, eljegyezték Gelencsér Tímeát. Az egykori szépségkirálynő kezét párja, Simon Mátyás karibi vakációjuk alatt kérte meg, annak is az egyik legszebb állomásán, Aruba egyik flamingókkal teli partján – méghozzá egy szintén rózsaszín kővel díszített gyűrűvel. 

    Az idilli lánykérésről a műsorvezető most több fotót is megosztott Instagram-oldalán, amihez megható sorokat is írt.

    Szerintem az életben az egyik legnehezebb feladatunk megtalálni a párunkat. Azt a társat, aki őszintén és magadért szeret, aki a barátod és bizalmasod, aki melletted áll, bármi történjék, aki mindig meghallgat és mindig figyel. Akivel minden nehézség könnyebben átvészelhető, aki nap mint nap mosolyt csal az arcodra, aki boldoggá tesz, és akivel egyszerűen minden jó. Akivel el tudod képzelni a jövőt és a közös családot, mert nincs min aggódnod, hiszen tudod, hogy bármi történjék, ketten együtt úgyis megoldjátok. Akivel az élménygyűjtés a kedvenc időtöltésed, mert amikor majd idősek lesztek, akkor ezek a pillanatok lesznek a régi szép idők. De most a jelenben vagyunk, egy boldog jelenben, ahol a válasz egyértelmű. Igen, naná, hogy megyünk közösen a végtelenbe és tovább

    – fogalmazott Gelencsér, akinek rengeteg követője gratulált a hozzászólások között.

  • 13 évvel ezelőtt nyerte meg a tehetségkutatót.

    Egy csapásra fordult nagyot a világ Mészáros János Elekkel 2012-ben: az akkor 41 éves férfi megnyerte a Csillag születik című műsort. Az Alcsútdobozról érkezett agrármérnök annak idején nemcsak a zsűrit, de a nézőket is levette a lábukról aranytorkával, énekesi karrierje érdekében pedig a tehetségkutató után rövidesen fel is mondott addigi munkahelyén, hogy csak a zenének hódolhasson.

    „Ez olyan volt nekem, mint amikor az ember 20-25 év munka után kap egy féléves szabadságot, és olyannal foglalkozhat, amit mindig szeretett volna, csak nem volt rá lehetősége. Én mindig szerettem volna énekelni, de hát abból nem tudtam volna megélni. Úgy tűnt, ebből már soha nem lesz semmi.”

    Az utóbbi években meglehetősen keveset hallani Mészárosról, pedig ő továbbra is sorra járja az országot – évi 95-100 koncertet ad. Igaz, főleg kisebb, meghittebb helyszíneken, főleg idősek otthonában, művelődési házakban, városnapokon lép fel, az éneklésben ugyanis sosem az ezzel járó hírnév vonzotta. Sokkal fontosabb neki, hogy lássa közönsége reakcióját, és boldogságot okozhasson a hallgatóságának.

    „Nekem sem úgy volt, hogy mindjárt az első versenyen győztem. Érezni kell azt az inspirálást belülről, hogy szeretnének adni” – mesélte az RTL-nek a férfi, aki azt tanácsolja minden tehetségnek, próbálják ki magukat a hamarosan újrainduló Csillag születikben.

  • Magánéletéről direkt nem oszt meg tartalmakat.

    Gáspár Evelin egy ideje mintha eltűnt volna a közönség szeme elől. Nem véletlen, a fiatal már a kamera másik oldalán dolgozik a TV2-nél. Erről és a közösségi média hatásairól az nlc-nek mesélt.

    „Jó ideje a háttérben vagyok, ott is dolgozom, legutóbb a Farm VIP című műsorért feleltem. Az előkészületektől az utolsó kockáig ott voltam, azt mondhatom, hogy egy igen ütős reality lett. Én a sárga csapat mellett voltam, és hát a csapattagok nevei láttán gondolhatják a nézők, hogy nem volt könnyű dolgom” – kezdte Gáspár, hozzátéve: ez a „visszavonulás” szándékos, közösségi oldalain sem oszt meg privátabb jellegű tartalmakat.

     „Tudatos, hogy nem posztolok a magánéletemről, nem szeretném, ha ez alapján ítélnének meg az emberek.”

    Nemrégiben közzétett nyaralós fotóira ugyanakkor rengeteg pozitív visszajelzés érkezett, amiért Gáspár szerkesztés nélkül publikálta őket.

    „Nyilván nem tökéletes a testem, én is látom, de én meg vagyok elégedve magammal. Az utóbbi időben kicsit elhanyagoltam az edzéseket, ami meg is látszik rajtam, de mindennap teszek azért, hogy jobban nézzek ki.

    Jó lenne, ha a Photoshop helyett az influenszerek és a civilek is a természetességet hirdetnék. 20 éve vagyok a médiában, azóta szerepelek folyamatosan, hidd el, nincs olyan negatív jelző, amit még nem használtak volna rám,

    szóval már meg se kottyan, ha esetleg a narancsbőröm miatt vesznek elő. Ha csak öt olyan ember van, akit ezek a fotók ráébresztenek arra, hogy jobb, ha magát adja, akkor már elértem valamit.”

  • Örömmel fogadta el a felkérést.

    A Farm VIP ötödik évada hamarosan adásba kerül, ugyanis a TV2 realityje március 9-én debütál, amelyben hosszú idő után újra a képernyőn láthatjuk majd Lapite Oludayót, azaz Fekete Pákót. Mint kiderült, a Sárgák csapatát ezúttal Aurelio, Bálint Antónia, Barnai Judit, Dopeman, Horváth Gréta, MC Ducky, Pumped Gabo és Pákó alkotja, míg a Pirosak csapatát Blága Tünde, Dávid Petra, Kapi Levente, Kiara Lord, Kováts Gergely Csanád, Lukács Miklós, Nagy Zsolt Leo és Szalontai Szilvi. Most a Bors kérdezte a mulatós műfaj nigériai nagykövetét, aki a jelek szerint nehéz időszakot tudhat maga mögött.

    „Én is nagyon-nagyon elsüllyedtem. Nem találtam a helyemet, nehéz volt újrakezdeni. Nem volt fellépésem, zene. Egyedül maradtam, mint egy magányos farkas” – mesélte Pákó, aki éveken keresztül mélyponton volt, majd megismerkedett a kedvesével, aki mindenben támogatja, útmutatással szolgál, és a legnehezebb időkben is mellette áll.

    Most nem panaszkodom, mert a szerelmem adott nekem erőt és biztatást. Azóta szerencsére rengeteg dalom és fellépésem van, tolom az ipart keményen. És akkor az egyik nap kaptam egy felkérést: »Pákó, indulni kell a Farm VIP-be!« Én meg azt mondtam, hogy végre visszaidézhetem a gyerekkoromat, amikor a kecskékkel meg a birkákkal kellett foglalkozni

    – magyarázta a lapnak Lapite, aki időközben magyar–nigériai kettős állampolgár lett, de bevallotta, hogy volt egy kis probléma az állampolgársági vizsgán.

    Az állampolgárság az úgy volt, hogy én már levizsgáztam, de nem sikerült. Azért, mert én vittem magammal a vizsgára a stábot, a kamerákat, és ez az ottaniaknak nem tetszett.

  • Gyakornoki állást kínáltak fel az egyik fiatal eladónak. 

    A Kincsvadászok című műsor második évadában volt már olyanra példa, hogy nem csupán a különleges tárgyak, de maguk az eladók is lenyűgözték a kereskedőket. Fejes Tamás például megduplázta ajánlatát egy rézbojlerért, annyira szimpatikusnak találta az azt eladásra kínáló, extrém megjelenésű hölgyet, aki az adásban a lábtetkóját is megvillantotta. 

    A műtárgy-kereskedő show csütörtök esti adásában ismét egy különleges eladó lépett a kereskedők elé, aki előadásával teljesen levette a lábáról a szakértőket. A fiatalember, Demeter Balázs, aki kivételes előadói vénával van megáldva, egy általa valóságos ékszernek becézett petróleumlámpát szeretett volna értékesíteni, amelyről úgy ítélte meg, hogy nem passzol a saját gyűjteményébe, de annak hibáit sem titkolta el. Mint kiderült, Demeter történelem-földrajz szakos tanárnak készül, és három éve gyűjt régiségeket, de abból is főleg azokat, amelyek a paraszti kultúrához tartoznak.

    „Egy olyan különleges tárggyal érkeztem, amit minden tájegységen, sőt még minden faluban is másképpen hívnak és biztos, hogy tetszeni fog a kereskedőknek” – jegyezte meg Till Attilának és Megyes Balázsnak a fiatalember. Ahogy Tillát, úgy a kereskedőket is elkápráztatta a bemutatkozásnál.

    Ritka vagy, mint a fehér holló! Itt vagy ilyen fiatalon és néprajzi jellegű tárgyakért rajongsz és gyűjtöd is! Pont erről beszélgetünk mindig a többiekkel, hogy hiányzik ez a generáció, és erre most itt állsz előttünk! Kifejezetten örülünk! És hogy azért adsz el valamit, hogy valami hasonlót vegyél majd, ez szuper!

     – áradozott dr. Katona Szandra, aki akkor is elámult a többi kereskedővel együtt, amikor a fiatal eladó ízes szót használt: mint mondta, a tárgy egy részen meg van "sercenve".

    „Én használok is népi szavakat, amiket mamáéktól hallottam, mint például a betácsílni. Mert régen volt a tácsi kendő, a gyereket abban hordozták az asszonyok. Így a betácsílni, amikor valamit be kell csongolyítani, be kell tekerni valamibe” – fogalmazott Demeter, aki aztán olyan ajánlatot kapott, amilyenre a műsorban még nem volt példa: Nagyházi Lőrinc felajánlott neki egy gyakornoki állást.

    Amúgy ha érdekelne, gyakornokokat mindig szívesen látunk

    – mondta a kereskedő az eladónak, aki rögtön le is csapott a lehetőségre. Ajánlatot azonban csupán Nagyházitól kapott a liciten, a 20 ezer, majd 30 ezer forintos összeget viszont alacsonynak találta, ezért azzal a lehetőséggel már nem élt. Végül úgy kapott 35 ezer forintot, hogy Fejes Tamás beledobott plusz 5 ezer forintot, hogy "legyen most már vége".

  • Legközelebb feltehetően kétszer meggondolja, miben megy az edzőterembe.

    Talán nincs olyan edzőterembe járó ember, aki ne találkozott volna kéretlen tekintetekkel, miközben különböző gyakorlatokat végzett. Nincs ezzel másképp az Instagramon igen aktív fitneszedző, Kaila sem, aki öltözéke, pontosabban a nadrágja miatt tűnt ki.

    Kaila eredetileg arról írt Instagram-bejegyzésében, hogy azoknak is helyük van az edzőteremben, akik plus size méretekkel rendelkeznek, s hogy senkinek sem lenne szabad szégyenkeznie a teste miatt. Az üzenetéhez készített videó, amelyet éppen egy konditeremben vett fel, igencsak nagy port kavart az interneten, de nem kifejezetten azért, amit hozzáfűzött. Első pillantásra ugyanis úgy tűnik, Kaila elfelejtett nadrágot húzni, amikor edzéshez készülődött, hiszen halvány rózsaszínű leggingse szinte tökéletesen egyezik bőrszínével. Az Instagram-felhasználók közül többen meg is jegyezték kommentben, hogy azt hitték, Kaila félmeztelenül súlyzózott.

    A tartalomgyártó elárulta, annyira előnytelennek vélte leggingsét, hogy kis híján hazament az edzés kellős közepén, aztán rádöbbent arra, hogy az a nő, aki lenni szeretne, nem hátrálna meg a bizonytalansága miatt.

    „Azt hittem, csak úgy vagy felöltözve, mint Micimackó!” – jegyezte meg az egyik kommentelő.

    (via The Sun)

  • Rácz Jenő arról számolt be az Instagram-oldalán csütörtök este, hogy fine dining éttermében, a Rumourban a Trónok harca című sorozat egyik szereplője, Kristofer Hivju norvég színész is megkóstolta a menüt. A Michelin-csillagos séf egy közös képet is készített a Tormund szerepét játszó színésszel, aki egy videó tanúsága szerint a konyhában is megfordult, ahol személyesen mondott köszönetet a személyzetnek.

    Az óriásölő Tormund a Rumourban

    – írta bejegyzésében a séf, akinek éttermében nemrég John Cena amerikai színész is járt.

Rovatok