Potyák? Álomgólok? 3-0-ról 3-4? Itt vannak!

2014.03.06. 00:28

Ritkán mondunk olyat, hogy barátságos meccsekről bűn lemaradni, de most megtesszük: ezen a szerdán minden volt, ami futballszemnek ingere. Nagy gól a franciáktól, vicces potya és Cristiano-dupla a portugáloktól, betalált Drogba, és 0-2-ről jött vissza Elefántcsontparttal. Nyertek szűken az angolok, a németek, a spanyolok. Ekvádoré a nap teljesítménye Ausztráliában, Neymar hármat rúgott Dél-Afrikának.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!

Románia-Argentína 0-0
    Dél-afrikai Köztársaság - Brazília 0-5 (0-2)
    Algéria-Szlovénia 2-0 (1-0)
    Görögország-Koreai Köztársaság 0-2 (0-1)
    Montenegró-Ghána 1-0 (1-0)
    Bosznia-Hercegovina - Egyiptom 0-2 (0-0)
    Kolumbia-Tunézia 1-1 (1-1)
    Oroszország-Örményország 2-0 (2-0)
    Irán-Guinea 1-2 (0-2)
    Japán - Új-Zéland 4-2 (4-1)

• Pedro gólja elég volt a győzelemhez, az olaszok nem voltak meggyőzőek, a végeredmény 1-0 Del Bosque csapatának.

• mert egy szöglet után Xabi Alonso szögletre csúsztatta a labdát, a mozdulat nem volt veszélytelen. A kontrából mehettek a spanyolok, a végén Buffon ütötte ki a lövést.

• A kameruniak az első hatvan percben tartották magukat, de aztán jött egy nagy védőhiba, amit aztán sorra követtek a gólok, a vége 5-1-es portugál győzelem lett. Cristiano Ronaldo két góllal fejezte be a mérkőzést.

• Az olaszoknak végre volt egy lehetőségük, de a támadó túl körülményes volt, a spanyolok tisztáztak a 81. percben.

• Ezt is Cristiano Ronaldo lőtte a teljesen széteső kameruniak között. Az egyik védőről pattant elé a labda, másik kettő elaludt, így kapura tudott fordulni, már 5-1 a portugáloknak, és még mindig van hat perc.

• A kameruniak összeomlottak a végére, most is egy szélen vezetett portugál támadás után kaptak gólt. Ronaldo elment a bal szélen, becselezte magát az ötös közelébe, majd éles szögből lőtt, a kameruni kapus csak beleérni tudott a labdába, amit a hosszún érkező Edinho vágott be. Még 15 perc van a mérkőzésből.

• Az olasz védelem enyhén szólva nem állt a helyzet magaslatán, egy becsúszás után pattant a labda Pedro elé, aki laposan lőtt, a labda a nehezen értelmezhető mozdulatot bemutató Buffon alatt ment be. A 64. percben spanyol-olasz 1-0.

Pedro gólja Spain vs Italy 1-0
  • Chedjou hátul passzolgatott a kapusával, majd túl rövid lett az átadása, odaadta a labdát Meirelesnek, aki begurította az üres kapuba. Még fel sem dolgozták a vendégek, mi történt, amikor a portugálok átrohantak a védelmükön, Coentrao az ötös sarkáig gyalogolt, onnan a rövidbe lőtt, ezúttal a kapus számította el magát. Egy perc, két gól, 3-1 Portugáliának.

Raul Meireles gólja Portugal vs Cameroon 2-1
  • így továbbra sincs spanyol vezetés, pedig nagy lehetőség volt a gólszerzésre. Ötven perc után 0-0.

• a spanyol-olaszon, 0-0-ról folytatják a csapatok.

• Az ausztrálok ellen már az első félidőben háromgólos hátrányba kerültek, aztán az 57. percben beindult valami. Martinez betalált, négy perccel később pedig Castillo hozta fel a csapatot egy tizenegyessel. A 77. percben Valencia már egyenlített, a hosszabbításban pedig a győzelem is meglett, Mendez találatával nyertek 4-3-ra.

Mindkét csapat ott lesz a nyári világbajnokságon.

Australia vs Ecuador 3-4 összefoglaló

• Megszenvedtek a dánok ellen a Wembley-ben, végül Sturridge 82. percben szerzett gólja döntött a barátságos mérkőzésen. Roy Hodgson azonban nem lehet elégedett a látottakkal.

England vs Denmark 1-0 összefoglaló
  • Az első félidőt nagyon megnyomták, két szép gólt is szereztek a hollandok ellen hazai pályán. A második félidőben már nem igazán tették oda magukat, így is simán meglett a győzelem. A végeredmény 2-0.

France vs Netherlands 2-0 összefoglaló

• a félidő vége előtt Pedro kavarta meg az olasz védelmet, betört szélről, be akarta emelni a kapu elé a labdát, de nem érkezett ott csapattárs, az olaszok pedig szögletre mentettek, úgyhogy marad a 0-0.

• Viszonylag eseménytelenül telt az elmúlt húsz perc a francia-holland meccsen Párizsban, aztán van Persie került helyzetbe a franciák kapuja előtt, de Mangala tisztázott. Marad a 2-0-s hazai vezetés.

• Az angolok uralták a játékot, a gól viszont eddig elmaradt, ezt a 82. percben Sturridge törte meg, 1-0-ra vezetnek a dánok ellen a hajrában. A liverpoolos Sturridge egyébként huszonnyolc meccsen húsz gólnál jár, ha a válogatott és klubcsapat meccseit is figyelembe vesszük.

• Belgium-Elefántcsontpart 2-2 (Drogba gólt lőtt)

Írország-Szerbia 1-2

Lengyelország-Skócia 0-1

Wales-Izland 3-1

Ireland vs Serbia 1-2 összefoglaló
  • A kameruniak legjobbja volt az első félidőben Aboubakar, ő szerezte az egyenlítő gólt is a 45. percben.

Vincent Aboubakar gólja - Portugal vs Cameroon 1-1
  • Chilét verték Stuttgartban, felkészülési meccsen. Egy gól volt, ezt Götze lőtte az első félidőben, a többit jobb elfelejteni. Klose nem lett gólrekorder, pedig kezdett, továbbra is Gerd Müllerrel holtversenyben a legeredményesebb német válogatott.

• Morten Rasmussen került helyzetbe, Joe Hartnak kellett nagyot védenie. Nem sokkal később a másik oldalon már a legendás kapus, Peter Schmeichel fia, Kasper védett egy angol lövést. Húsz perccel a vége előtt 0-0.

• Az első félidőben még temettük őket, erre tessék. A második félidőben előbb Radó lőtt be egy tizenegyest, majd a hajrában, három perccel a vége előtt egyenlíteni is tudott, így 2-2 lett a vége.

• Már a 62. percben járnak a dánok elleni hazai mérkőzésen a Wembley-ben.

• A portugál válogatott sztárja a 21. percben megszerezte a Eto'óval felálló kameruniak ellen otthon.

Cristiano Ronaldo gólja - Portugal vs Cameroon 1-0

• Dél-afrikai Köztársaság - Brazília 0-5 (0-2)

• A 3. percben máris vezethettek volna az olaszok Cerci lövése után, a kipattanót már leszedte Casillas.

ALESSIO Cerci kapufára pattant lövése - Spain vs Italy

• Így kezdenek a csapatok:

Spanyolország: Casillas; Azpilicueta, Javi Martinez, Ramos, Alba; Busquets, Thiago, Cesc; Iniesta, Diego Costa, Pedro

Olaszország: Buffon; Maggio, Paletta, Barzagli, Criscito; Marchisio, Motta, Montolivo; Candreva, Osvaldo, Cerci.

• a második félidőben Chile egyenlíthetett volna, azóta viszonylag nyugalom van. 10 perc telt el a második félidőből, 1-0 a németeknek.

• Bukarestben ugyan nem volt gól, de mindkét csapatnak voltak nagy lehetőségei, a végén a románok kapusa elképesztő bravúrral tolta ki Lavezzi lövését, így maradt a 0-0. A magyar válogatott egy csoportban szerepel a románokkal az Eb-selejtezőkön, nem lesz könnyebb dolgunk, mint legutóbb.

Romania vs Argentina 0-0 helyzetek összefoglalója
  • úgy, hogy nem tudták otthon lejátszani az Egyesült Államok elleni meccset. Cipruson nyertek 2-0-ra.

Ukraine vs USA 2:0 összefoglaló