A búcsúzó Király mellér pattant ki a labda (tegyük hozzá, sérülésből gyógyul), aztán érkezett Thelin, de a kapufát találta telibe. Ez tényleg mázli volt.
Egy bal oldali beadás után Nyman fejelt nem sokkal mellé. Megúsztuk.
A mieink kezdőjében, Lovrencsics szép lövése, a svéd kapus védett
A svédeké, Fiolán pattant meg, szöglet lett belőle, majd egy újabb.
Az ünnepi pillanatok is átfogják ezt a találkozót. Maradjunk abban, hogy tartsuk a két meccse tartó veretlenségi sorozatunkat.
Király Gábor és Juhász Roland a pályán
Hajnal Tamás és Vanczák Vilmos civilben.
A svéd válogatott amúgy a sztárjaik nélkül érkezett Budapestre. Zlatan Ibrahimovic az Eb után visszavonult. A párizsi, franciák elleni vb-selejtező után a sztárok svéd sztárok közül többen is lemondták a budapesti randevút, egy fiatal, de egy nagyon jó csapattal.
A két legnagyobb különbségű győzelem, illetve vereség a mi szempontunkból: 1955-ben, egy barátságos meccsen 7-3-ra nyertünk, Kocsis Sándor 3, Puskás Ferenc 2 gólt rúgott, valamint Hidegkuti Nándor és Szojka Ferenc volt eredményes. A legnagyobb vereséget 1943-ban szenvedtünk el, szintén egy barátságos találkozón 7-2-re kaptunk ki, azon a találkozón a legendás svéd, Gunnar Nordahl kétszer talált be, ahogy Arne Nyberg, és Stellan Nilsson is. Mindhárman a korszak svéd futballjának zsenijei voltak, Nordahl az AC Milan legendája, a legendás Gre-No-Li (Green, Nordahl, Liedholm) csatársor tagja, a vb-ezüstérmes svéd csapat csatára.
Bár 1994 és 2011 között tíz vb-, vagy Eb-selejtezőn kerültünk össze a svédekkel, azért a barátságos meccsekből van a legtöbb. Ez lesz a 29. ilyen összecsapás. A mérleg pedig 13 magyar siker, 7 döntetlen és 8 vereség. Az utolsó két barátságost (1992-ben és 1993-ban) elveszítettük.
Sokáig elátkozott történet volt ez az utóbbi időben, hiszen 1992 és 2010 között a lejátszott 11 meccsből csak egyszer tudtunk nyerni és egyszer volt döntetlen, viszont az utolsó két meccs egyikét megnyertük, a másikon döntetlen született.
Ez a meccs lesz a 34. hivatalos Magyarország–Svédország találkozó, az elsőt 1912-ben rendezték, barátságos meccs volt és 2-2 lett a vége. A mieink még mindig eggyel jobban állnak, 17 magyar győzelem a 16 svéddel szemben és 10 döntetlen.