Jó tréfa volt, hogy Anglia bejelentkezett az Európa-bajnoki címre

2016. április 1., péntek 13:45

Két válogatott kivételével minden Eb-csapat két felkészülési meccset játszott márciusban. A franciák tökéletesen készülnek a hazai tornára, a németek vereségét nem lihegnénk túl, a többi, papíron negyeddöntőbe várt csapatnál viszont válaszok helyett inkább újabb kérdések jöttek. A mi csoportunk sűrűbbnek tűnik, mint a decemberi sorsoláskor.

A csoport

Franciaország

Eredmények: 03. 25. Hollandia (idegen) 3-2, 03. 29. Oroszország (otthon) 4-2

Románia

Eredmények: 03. 23. Litvánia (o) 1-0, 03. 27. Spanyolország (o) 0-0.

Albánia

Eredmények: 03. 26. Ausztria (i) 1-2, 03. 29. Luxemburg (i) 2-0

Svájc

Eredmények: 03. 25. Írország (i) 0-1, 03. 29. Bosznia-Hercegovina (o) 0-2

Így állnak most: Franciaország nagyon simán vezeti a csoportot, mostanra valódi Eb-esélyessé léptek elő, mögöttük viszont kezd egy szintre beállni a hármas. Svájc és Románia védelme egyaránt erős, de még a góltalanság ellenére is inkább Svájcot látjuk kicsit előrébb. Albánia a csoport és talán az egész mezőny leggyengébb csapata.

Eredmények: 03. 25. Lettország (o) 0-0, 03. 29. Írország (i) 2-2

Így állnak most: Jelenleg nem látjuk az Eb-döntőben Angliát, de a csoport nem okozhat nekik gondot. Bale-lel és Ramsey-vel Wales ott lehet a második helyen Szlovákia és Oroszország előtt. Az sem kizárt, hogy utóbbi kettő csak ikszel egymással, és a csoportban ragad.

Eredmények: 03. 24. Wales (i) 1-1, 03. 28. Szlovénia (o) 1-0

Így állnak most: Nem nagyon kell magyarázni, miért a németeké az első hely, Lengyelország is egyértelművé tette a második helyét, de Ukrajna és Észak-Írország között is nagy a különbség. Az erőviszonyokat nézve talán a legjobban elkülönülő csoport, teljesen világos a sorrend.

D csoport

Spanyolország

Eredmények: 03. 24. Olaszország (i) 1-1, 03. 27. Románia (i) 0-0

Csehország

Eredmények: 03. 24. Skócia (o) 0-1, Svédország (i) 1-1.

Törökország

Eredmények: 03. 24. Svédország (o) 2-1, 03. 29. Ausztria (i) 2-1

Horvátország

Eredmények: 03. 23. Izrael (o) 2-0, 03. 26. Magyarország (i) 1-1

Így állnak most: Még bízunk Spanyolországban, de ha májusban is így játszanak, már komoly büntetőpontokat kell kiosztanunk. A budapesti 1-1 ellenére maradnak mögöttük a horvátok, a töröké a harmadik hely, a lassú, de stabil cseh fejlődés még nem elég a harmadik helyhez.

Eredmények: 03. 24. Törökország (i) 1-2, 03. 29. Csehország (o) 1-1

Így állnak most: Az olaszok nagyobb zakót kaptak, mint Belgium, utóbbiban több fontos ember hiányzott, mint az olasz keretből, ennek ellenére, még ha csak egy hajszállal is, de erősebbnek tűnik Antonio Conte csapata. A csoport második felében a keményen dolgozó svédek előzik a keményen dolgozó íreket.

Eredmény: 03. 26. Horvátország (o) 1-1

Így állnak most: Változatlan a sorrend a legutóbbi jelentéshez képest, de folyamatosan sűrűsödik a négy csapat. Portugália a legerősebb, de a nagy tornákon valahogy mindig csalódást okoznak, Ausztria sem volt valami meggyőző a márciusi meccsein. A magyar válogatott felfelé mozdult a horvátok elleni döntetlennel, de nem vagyunk jobbak náluk. Izland ellen a győzelem, Ausztria és Portugália ellen (főleg a bolgár meccs alapján) a döntetlen sem kizárt eredmény.

A magyar válogatott barátságos meccsének értékelését itt olvashatja el bővebben.