2019-04-10T191628Z 2054803584 RC1A567E72A0 RTRMADP 3 SOCCER-CHAM
  • Manchester United: De Gea – Young, Smalling, Lindelöf, Shaw – Dalot, McTominay, Fred, Pogba – R. Lukaku, Rashford. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer

Barcelona: Ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Arthur – Messi, L. Suárez, Coutinho. Vezetőedző: Ernesto Valverde

• Ajax: Onana – Veltman, De Ligt, Blind, Tagliafico – Van de Beek, F. de Jong, Schöne – Zijes, Tadics, David Neres. Vezetőedző: Eric ten Hag

Juventus: Szczesny – Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro – Bentancur, Pjanic, Matuidi – Bernardeschi, Mandzukic, C. Ronaldo. Vezetőedző: Massimiliano Allegri

• A portugál klasszis kisebb sérülés miatt a Juventus legutóbbi három mérkőzését kihagyta, de most ismét ott lesz a pályán. Jó hír ez az olaszoknak, az előző körben ugyanis Ronaldo mesterhármasával verték az Atlético Madridot.

• A Manchester United az eddigi 18 párharcából 12-szer, míg a Barcelona 20-ból 14-szer vette sikeresen a BL- vagy BEK-negyeddöntőit a korábbi években. A legutóbbi pont nem sikerült egyik csapatnak sem. Az MU 2014-ben a Bayernnel szemben, a Barcelona tavaly az AS Romával szemben esett ki. A Barca az elmúlt három idényben mindig a negyeddöntőben esett ki: az Atlético, a Juventus és a Roma állította meg a katalánokat.

• A portugál klasszis eddigi pályafutása során 160 BL-meccsen játszott, ezeken 124 gólt lőtt. A második Lionel Messi 131 mérkőzés után 108 gólnál jár. Csak ők ketten jutottak 100 találat fölé a BL-ben, a harmadik Raúlnak 71 van.

• Nyolc éve, Londonban Pep Guardiola szomorította Sir Alex Fergusont.

• A Manchester United eddig 54, a Barcelona 72 európai kupameccset játszott spanyol, illetve angol klubok ellen. Míg a Barca fölényben van az angolok ellen (33-21-18), addig a Manchester Unitednek nagyon nem megy a spanyol csapatokkal szemben, 54 meccsből csak 13-at sikerült megnyerni, 19 vereség és 22 döntetlen mellett.

• A két csapat 12-szer találkozott eddig az európai kupákban: az Ajax két győzelem mellett hatszor kikapott, négyszer pedig döntetlent ért el. A Bajnokok Ligájában egy győzelem mellett három döntetlent és négy vereséget tud felmutatni a holland csapat, viszont az az egy győzelem mindennél többet ér:

Az 1973-as BEK-döntőben az Ajax 1-0-ra győzte le az olasz csapatot.

A Juve persze nem maradt adós, az 1995/96-os idény döntőjében visszavágott. Ez volt az utolsó év, hogy az Ajax BEK/BL-döntőbe jutott, illetve az utolsó, amikor a Juventus megnyerte a sorozatot.

• A két klub 1984 és 2011 között pontosan tizenegyszer találkozott egymással európai kupameccsen. Összességében a katalán csapat áll jobban, 4 győzelem, 4 döntetlen és 3 vereség a mérlege. Az első meccset az 1984-es KEK-negyeddöntőben a Barca nyerte a Camp Nouban 2-0-ra. Legutóbb a 2011-es BL-döntőben, Londonban nyertek a katalánok 3-1-re. Összesen háromszor találkoztak döntőben (két BL, egy KEK), és 2-1-re a Barcelona vezet. Egyenes kieséses szakaszban a három párharcból kétszer az MU ment tovább. Az 1998–1999-es BL-ben a csoportkörben volt kétszer is 3-3. Érdekesség, hogy az eddigi négy manchesteri meccsből egyet sem nyert meg a Barcelona.