Egy óra gála, harminc perc gyötrelem, ikszelt Firenzében a Fradi

2023. október 5., csütörtök 22:59 | hét hónapja frissítve

Bravúros döntetlent ért el a Ferencváros a Fiorentina otthonában, de nagyon közel volt a még nagyobb siker, hiszen a 66. percben még két góllal vezetett, sőt, még a 94. percben is előnyben volt a magyar bajnok. Az is igaz ugyanakkor, hogy a végén annak is örülni lehetett, hogy a firenzeiek nem fordították meg a meccset...

A Ferencváros a Csukaricski elleni hazai 3–1-es győzelemmel, a Fiorentina pedig a Genk otthonában elért 2–2-vel kezdte a csoportkört, így a magyar bajnok csoportelsőként várta az előzetesen legkeményebbnek ígérkező párharcát.

Illetve azzal a tudattal, hogy az egész mezőny legjobb formájában lévő együttese volt – persze a csoportkörös gárdák közül a második legmagasabb keretértékkel (246,6 millió euró a Fradi 48,2 milliójával szemben) bíró firenzeiek nem véletlenül számítottak a kvartett toronymagas favoritjának.

Néhány percnyi hazai fölény után átvette az irányítást, és vezetést szerzett a Fradi

Az első néhány perc a papírformának megfelelően az olaszok fölényéről szólt, ám előbb Roland Mandragora lőtt a léc fölé, majd Lucas Beltrán veszélyes beadását blokkolták a védők.

No, igazából ezt követően az első félidőben viszont kisebb túlzással az történt, amit a Fradi szeretett volna!

Már a 8. percben nagy lehetőség alakult ki a meccs előtti sérülés miatt beugró Pietro Terracciano hibája után, de Marquinhos tekerését azért hárította, a kipattanó után pedig Varga Barnabás ismétlése a blokkon halt el.

Maradt támadásban a Ferencváros, Sigér Dávid átlövése saját emberen akadt el, majd Riccardo Sottil mellé szálló emelése és Lucas Martínez Quarta fejese után az első igazán nagy ziccert is felírhattuk: Kristoffer Zachariassen beadása után Marqinhos közeli lövése a kapust már talán verte volna, de egy blokk meghiúsította a magyar vezetést.

A 25. percben viszont már semmi sem akadályozta meg a vendéggólt:

Zachariassen labdaszerzése után Mohamed Ben Romdan jobb oldali beadását Varga Barnabás pörgette a hosszú alsóba (0–1).

A Paksról érkező válogatott támadó idénybeli 17. tétmeccsén a 17. gólját szerezte meg, ráadásul van még hét gólpassza is.

Éledezett a gól után a Fiorentina, de legnagyobb lehetőségénél Samy Mmaee testtel blokkolt, Dibusznak pedig csak egy ráadásban érkező fejesnél kellett játékba avatkoznia, miközben azért a Fradi továbbra is élénk volt a túloldalon, így teljesen megérdemelten mehetett előnnyel a szünetre.

Egy tizenegyes elvéve, de jön az újabb gól és a nagy helyzetek

És a fordulást követően Varga Barnabás rögvest büntetőt harcolt ki, ám mielőtt elvégezhette volna a csoportkörbeli második tizenegyesét a videobíró les miatt elvette.

Nem jelentett ez újdonságot, a szerb csapat elleni nyitányon is visszavontak egy megadott tizenegyest, mondjuk ott később kapott egy másikat is a Fradi.

Nem törte meg ez a zöld-fehérek lendületét, és szinte egyből jött az újabb gól:

Mohammad Abu Fani szögletét Ibrahim Cissé fejelte a léc segítségével a kapuba (0–2).

És ettől kedvet kaptak a vendégek! Nem sokkal később Zachariassen indításából Ben Romdan találta el a kapufát, majd Christian Ramírez tette próbára a kapust – nagy fölényben játszott a magyar bajnok!

Feléledt a Fiorentina, szépített, majd jött a VAR...

Ez, és a hármas csere már ébresztőt fújt a házigazdának, a nyomás egyórányi játék után nagy helyzetet hozott: Nicolás González lövését Quarta blokkolta akaratlanul, Giacomo Bonaventura ismétlése pedig fölé szállt.

González maga is próbálkozott nem sokkal később, de ő sem talált kaput, a második félidő derekán viszont megtört a jég két cserejátékos révén:

Fabiano Parisi szabadrúgása után Antonín Barák fejese talált utat a hálóba (1–2).

Ez már a közönséget is felrázta, Dejan Sztankovics pedig kettős cserével igyekezett a csapatát, jött Abu Fani és Ben Romdan helyére Muhamed Besic és Owusu, de így is maradt támadásban a házigazda, és Arthur beadása után González fejese szállt mellé.

A hajrához érve következett González újabb lökete, ami a bevetődő Sigéren csattant, majd Bonaventura emelését a nem sokkal korábban ötödik ferencvárosiként „besárguló” Dibusz Dénes simogatta szögletre.

A 79. percben viszont az ötödik hazai csere is rögvest letette névjegyét, Jonathan Ikoné lövését még védte Dibusz, Nico González viszont közelről már nem hibázott.

Csakhogy a videobíró ezúttal a Fradival volt, les miatt nem lett egyenlítés!

A csattanó viszont a hazaiaké lett

A 85. percben a Varga helyére érkező Alekszandar Pesics előtt adódott „meccslabda”, a kontra végén viszont a kapus kezébe lőtt nagy helyzetben.

A rendes játékidő végén még Christian Kouamé helyzeténél kellett védenie Dibusznak, majd a hétperces ráadásban Arthur nyesése kerülte el a bal alsót, mielőtt Ikoné közelről értékesített ziccerével csak egyenlített végül a Fiorentina (2–2).

Sőt, a végén még annak is örülhetett a Fradi, hogy Nico González a 96. percben centikkel mellé lőtt, így nem pont nélkül távozott a magyar csapat, amely így továbbra is vezeti a csoportját.

Ön szerint hogyan szerepel a Ferencváros az Európa-konferencialiga csoportkörében?

• 7091
    A kvartett második helyezettjeként a playoffkörbe kerül.
  • 3153
    Lemarad a továbbjutásról, a harmadik helyen zár.
  • 2522
    Csoportelsőként zár, és rögvest a nyolcaddöntőbe jut!

Európa-konferencialiga, 2. forduló, F csoport

Fiorentina (olasz)–Ferencváros 2–2 (0–1)

Firenze, Artemio Franchi Stadion, 28 000 néző. V.: Schlager (német)

Fiorentina: Terraciano – Kayode, Martínez Quarta, Ranieri, Biraghi (Parisi, a szünetben) – Bonaventura (Ikoné, 79.), Maxime Lopez (Arthur Melo, 58.), Mandragora (Barák, 58.) – N. González, Beltrán, Sottil (Kouamé, 58.). Vezetőedző: Vincenzo Italiano

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, I. Cissé, C. Ramírez – Ben Romdan (Besic, 67.), Sigér – Marquinhos (Civic, 83.), Abu Fani (Owusu, 67.), Zachariassen (Abena, 89.) – Varga Barnabás (Pesics, 83.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Gólszerző: Barák (67.)., Ikoné (94.), ill. Varga B. (25.), I. Cissé (50.)

A csoport másik meccsén:

Csukaricski (szerb)–Genk (belga) 0–2 (Heynen 10., Paintsil 21. – 11-esből)

A csoport állása: 1. Ferencváros 4 pont (5–3), 2. Genk 4 (4–2), 3. Fiorentina 2 (4–4), 4. Csukaricski 0 (1–5)

A csoport:
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Slovan Bratislava (szlovák) 0–1 (0–0)
KÍ Klaksvík (feröeri)–Lille OSC (francia) 0–0
Az állás: 1. Slovan Bratislava 6 pont, 2. Lille 4, 3. Klaksvík 1, 4. Olimpija Ljubljana 0

B csoport:
Breidablik (izlandi)–Zorja Luhanszk (ukrán) 0–1 (0–1)
KAA Gent (belga)–Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2–0 (1–0)
Az állás: 1. Gent 4 pont (3–1), 2. Zorja Luhanszk 4 (2–1), 3. Makkabi Tel-Aviv 3, 4. Breidablik 0

C csoport:
FC Ballkani (koszovói)–Dinamo Zagreb (horvát) 2–0 (1–0)
Asztana FK (kazah)–Viktoria Plzen (cseh) 1–2 (0–0)
Az állás: 1. Viktoria Plzen 6 pont, 2. Ballkani 3 (2–1), 3. Dinamo Zagreb 3 (5–3), 4. Asztana 0

D csoport:
Bodö/Glimt (norvég)–Club Brugge (belga) 0–1 (0–1)
Besiktas (török)–FC Lugano (svájci) 2–3 (1–0)
Az állás: 1. Lugano 4 pont (3–2), 2. Club Brugge 4 (2–1), 3. Besiktas 1 (3–4), 4. Bodö/Glimt 1 (0–1)

E csoport:
AZ Alkmaar (holland)–Legia Warszawa (lengyel) 1–0 (0–0)
Aston Villa (angol)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 1–0 (0–0)
Az állás: 1. Zrinjski Mostar és AZ Alkmaar 3–3 pont (4–4), 3. Aston Villa és Legia Warszawa 3–3 (3–3)

G csoport:
PAOK (görög)–Eintracht Frankfurt (német) 2–1 (1–0)
Aberdeen FC (skót)–HJK Helsinki (finn) 1–1 (0–0)
Az állás: 1. PAOK 6 pont, 2. Eintracht Frankfurt 3, 3. HJK Helsinki 1 (3–4), 4. Aberdeen 1 (2–3)

H csoport:
FC Nordsjaelland (dán)–PFC Ludogorec (bolgár) 7–1 (4–1)
Spartak Trnava (szlovák)–Fenerbahce (török) 1–2 (0–0)
Az állás: 1. Fenerbahce 6 pont, 2. Nordsjaelland 3 (8–4), 3. Ludogorec 3 (5–7), 4. Spartak Trnava 0