A macedónok orosz szélsője gyorsan meglépett, aztán szépen csavarta el a labdát Mikler mellett a bal alsóba.
Mačkovšek lőtt most nagyon gyorsan, de így csak fárad a veszprémi védelem, mert nincs idő pihenni.
A végletekig kijátszották, megint Moraes ejtett.
Fej-fej mellett halad a két csapat egyelőre. Tönnesen igazolja, miért ő kezdett Nagy helyett, tíz percnél sem járunk, de már két gólja van.
Nem sok hely volt Mikler mellett, de megtalálta az orosz.
Ebből kettő veszprémi oldalon, a második után még a Vardar-kapus, Milosavljev cipője is leesett, de így legalább nem rohantak egyből a Veszprém kapujáig.
Čupić Mikler lábai között pattintotta be.
Ez a védekezési forma alapvetően fekszik a veszprémi támadóknak, hiszen teret ad az átlövőknek, és lehetőséget ad szélső játékra is. Mackovsek és Tönnesen is gyorsan beköszönt.
Tönnesen kezdett Nagy helyett jobbátlövőben, talán ezért is, hogy új lendületet hozzon. Előtte a Vardartól szabálytalan zárás miatt vették el a labdát, így fordíthatott a Veszprém.
Szép találattal válaszol a Veszprém, sánc fölött átlőtt lövés volt, a hatosfal ellen ezzel is lehet, ezzel is kell próbálkozni.
Nagyon lágy ejtéssel szerez vezetést a Vardar, Mikler hiába nyújtózott, okos gól volt.
A Veszprém kapujában Mikler kezd, Sterbik egyelőre a padon.
Parrondo egyszerre rakta fel a pályára Sztoilovot és Moraest. Ez a húzás azonban nem volt a legjobb. A Veszprém három üres kapus gólt lőtt az elődöntőben, nagy kérdés, hogy a Budakalászról játékosként visszavonuló edző meghúzza-e ezt a taktikai formációt.
Dainis Kristopans volt a Vardar legjobbja a Barcelona elleni elődöntőben, az óriási méretű, 215 centije mellé 135 kilós játékos ráadásul egy gólt sem hetesből szerzett. Ennél is meggyőzőbb, hogy a végére lendült bele, több gólja is 130 km/h-s sebesség fölötti tempóval csapódott a kapuba, az utolsó lövése volt a legerősebb 138 km/h-val, holott sokan 130 fölé sem tudnak menni.
Hogy érzékeltessük, milyen agy is Kristopans, itt egy kép a 2017–18-as BL-szezonból, amikor épp a PSG ellen játszott a Vardar.
A Vardar félelmetes erejét jelzi, hogy felállt a Barcelona ellen hét gól mínuszról, és BL-döntőt játszik. Ez elsősorban a második félidei gólerős játéknak tulajdonítható, 20 gólt lőttek, úgyhogy nagyon fontos, hogy összeálljon ma a Veszprém védekezése.
Sterbik Árpád játéka kérdéses, ami nagy érvágás, ő ugyanis tegnap 50% felett védett. Szintén nagy baj lenne, ha Nagy László hiányozna a védőfalból. A Vardarnál a langaléta Kristopans semlegesítése lesz a kulcskérdés, amihez nagyon is szükség lenne Nagyra. Támadásban pedig ismét számítunk Lékai és Nenadics kiemelkedő játékára, remélhetőleg sokszor fognak ki Miloszavljev kapuson.
Akár a Veszprém, akár a Vardar nyeri a BL-t, az egyik edző elit csoportot hoz majd létre, hiszen David Davisnak és Roberto Garcia Parrondónak is esélye van arra, hogy Talant Dujsebajev után második emberként játékosként és edzőként is BL-t nyerjen. A hármas mindegyik tagja megfordult ugyan a Ciudad Realban a 2000-es években, de együtt sosem játszottak ott mindhárman egy szezonban. Davis és Parrondo viszont a Ciudad Real előtt a Valladolidban is csapattársak voltak.
A Szeged és a Vardar a negyeddöntőben játszott egymással, az első meccs volt a döntő, amin 31-23-ra kapott ki a magyar csapat, és utána hiába nyert 29-25-re, 56-52-es összesített eredménnyel kiesett. Nem ez volt a Vardar szezonjának legnagyobb eredménye, hanem a szombati elődöntő, amiben a félidei hétgólos hátrányból felállva őrölték fel a széteső Barcelonát, és nyertek végül 29-27-re hihetetlen hajrá, és még hihetetlenebb védekezés után, aminek köszönhetően a Barcelona az utolsó 15 percben csak 3 gólt szerzett.
Nagy László vezetésével jött ki a magyar bajnok, és nem lehetett látni a lövőmozdulatoknál, hogy kímélné a vállát.
Sterbik mindig is mackós mozgású volt, de ő mintha egy kicsivel óvatosabban melegítene. Sterbik védési hatékonysága sérülése előtt 50 százalék felett volt. A Vardar kapusával, Dejan Milosavljevvel összeölelkezett, a macedón drukkerek külön köszöntötték. A két edző is ölelkezve köszöntötte egymást.
Még 2012-ben kapta, amikor a döntőben a Kiel 26-21-re megverte az Atléticót. Ezen a listán a korábbi veszprémi is ott van, Renato Sulicót kétszer is kizárták. A legutóbbi piros lapos amúgy Jorge Maqueda, aki a Vardarban volt még tavaly.
1982-ben a Honvéd nyerte a sorozatot 49-34-es összetett eredménnyel a svájci St. Otmar Sankt Gallen ellen. Jegenyés Alpár, Kenyeres József, Kovács Péter, Őri Péter, Illés Sándor, Cseri Péter és Somogyi László volt annak a Honvédnak a kezdője, a vezetőedző Kovács László volt, a kezdők mellett pedig Dankó János, Iványi László, Kárpáti Miklós, Nagy Róbert, Szőke István és Tengely László alkotta még a csapatot.
Akkor a nőknél a Mar Valencia nyert, a férfiaknál pedig a Barcelona, akkoriban még mindkét sorozatban két meccsen dőlt el a döntő. A Mar Valencia egyetlen BL-címét nyerte, a Barcelona viszont megállíthatatlan volt akkoriban, 1996-tól 2000-ig sorban öt bajnokok Ligáját nyertek, kilenc sikerrel máig ők a legeredményesebb klub a BL-ben.
6-1-1 a mérlegük a macedón csapattal szemben, amitől még szeptember legvégén, hazai pályán kaptak ki először és utoljára (25-27-re), még Ljubomir Vranjes irányításával. A februári visszavágóra David Davis összekapta a csapatot, és 29-27-re nyertek, ráadásul úgy, hogy a szünetben még a Vardar ment öt góllal (16-11), vagy ha esetleg nagyobb hátrányba kerülne a Veszprém, akkor sem kellene aggódni.
A macedónok két éve újoncként megnyerték a sorozatot, és tavaly a három francia csapat mellett is itt voltak. A 2017-ben győztes csapatból hatan maradtak, a két beálló, Moraes és Sztoilov, a három szélső Gyibirov, Siskarjov és Čupić, valamint Igor Karačić.
A horvát Čupić 2016-ban a Kielcével nyert. A 2017-ben győztes Vardarból Sterbik a Veszprémben van, és sérülése ellenére benevezték.
A lengyel Kielce a második félidőben helyenként megszorongatta a Barcelonát, de végül 40-35-re a katalánok nyertek.
Nagy László válla megsérült ugyan a szombati elődöntőben, de még aznap este jelezte, hogy rendben van, és játszani fog – mellette a sérült kapust, Sterbik Árpádot is nevezte a Veszprém.
A 38 éves Nagy eddig két BL-t nyert a Barcelonával, hatszoros magyar bajnok és hatszoros magyar kupagyőztes, nyert két SEHA-ligát, négy-négy spanyol bajnokságot és kupát, egy EHF-kupát és egy EHF Klubcsapatok Eb-t.
A válogatottban 209 meccsen 749 gólt dobott pályafutása során, 2004-ben és 2012-ben negyedik lett az olimpián, emellett pedig van egy világbajnoki 6. helye is. A Handball Planet szaklap 2011-ben az év legjobb férfi kézilabdázójának választotta.