Az olimpiai sztár, akiről nem tudtuk, hogy szükségünk van rá, pisztolyával elfoglalta az internetet!
További Mémeskút cikkek
- „Nyolc menetet bírni egy 20 évessel!” Ezek a legjobb mémek a Tyson–Paul-meccsről
- Nemcsak a demokratákat, de az internetet is felrobbantotta Biden visszalépése
- „Kamala Trump” és a „Biden–Putyin-találkozó” – mémek készültek Joe Biden legújabb bakijairól
- Itt vannak a mémek Szentkirályi Alexandra visszalépéséről
A nyári olimpia az egyik legnézettebb és legizgalmasabb sporteseménynek számít, hiszen mindig tartogat olyan emlékezetes pillanatokat, amik miatt akár évek múlva is szóba kerülnek az ötkarikás játékok, és nem mindig a sportteljesítmény miatt. Idén ez Juszuf Dikecnek hála azonban egy ezüstéremmel is társul: az 51 éves török sportlövő ugyanis mindenféle drága eszköz nélkül, zsebre vágott kézzel szerzett érmet hazájának, ami nemcsak egy emlékezetes pillanattá, hanem mémek végtelen alapanyagává is vált.
Az olimpia mindig szolgál olyan élményekkel, amik miatt minden negyedik évben az egész világ a tévében követi az eseményeket: legyen szó akár egy idegtépő, izgalmas végjátékról, a sportszerűségről vagy pedig az olyan szórakoztató, ám emberi jelenetekről, mint a 2000-es, Sydney-ben megrendezett olimpián Eric, az angolna becenévre hallgató Eric Moussambani esete, aki mindössze nyolc hónappal az olimpia előtt kezdett meg úszni tanulni, hogy aztán hazáját, Egyenlítői-Guineát képviselje az ötkarikás játékokon.
Az olimpia mindig tartogat emlékezetes pillanatokat, amik sokszor nem csak a sportolói teljesítményről szólnak.
Idén ezt a szerepet pedig az 51 éves török sportlövő, Juszuf Dikec tölti be, aki mindenféle high-tech eszköz nélkül, zsebre dugott kézzel szerzett párosban ezüstérmet.
Az idén egyébként ötödik olimpiáján járó Dikec emiatt nagyon rövid idő alatt világszenzációvá vált: még az olimpia hivatalos X-oldala is megemlékezett róla és koreai kollégájáról, Kim Je-jiről mint „a sztárok, akikről nem tudtuk, hogy szükségünk van rájuk”.
De még az ötkarikás játékokat közvetítő Eurosport közösségi oldalán is „final boss energy”, azaz a videójátékokban lévő végső ellenfelekhez hasonlították a döntőben nyújtott teljesítményét az alábbi videóban, míg egy másik posztjukban a híres brit fiktív kémhez, James Bondhoz hasonlítóan azt írták, a neve Dikec, Yusuf Dikec.
De nézzük meg, mik a legjobb mémek, amiket az internet népe gyártott a hirtelen híressé váló, 51 éves török sportlövőről!
Egyes mémelők szerint lazasága miatt akár Quentin Tarantino híres 1994-es filmjében, a Ponyvaregényben is feltűnhetett volna, akkor valószínűleg a Jules Winnfieldet alakító Samuel L. Jackson sem panaszkodott volna Vincent Vegának, hogy puska kellett volna a melóhoz.
De volt olyan, aki szerint nemcsak a Ponyvaregényben, hanem a Star Warsban is segítségére lehetett volna a lázadóknak, hogy legyőzzék a Birodalmat – a poszt szerint egyébként nem is kellenének jedik, amennyiben a török visszatér.
Nem kizárólag filmek, hanem az Eurosporthoz hasonlóan sokan a videójátékok irányába indultak el. Valaki már egészen a vadnyugatra képzelte, amikor a Rockstar Games nagyon sikeres Red Dead Redemption 2-poszterére montírozta rá főhősünket – reméljük, azért az ő története nem úgy ér véget, mint a játékban Arthur Morgané.
De nem kizárólag a vadnyugaton állná meg a helyét, hanem akár bérgyilkosként – sokan egyébként azon viccelődtek, hogy Törökország biztos nem egy sportolót, hanem egy bérgyilkost küldött az olimpiára. Még a lopakodásra épülő bérgyilkos-szimulátor, a Hitman sorozat hivatalos X-oldala is megosztotta ezt a mémet, mondván, ezzel a fiktív 47-es ügynök álcájáról lehullt a lepel.
Egy másik posztjukban azt is megfejtették, miért indulhatott el az olimpián Dikec – egyébként diplomatikusan gratuláltak az ezüstérméhez.
Mások pedig úgy gondolják, nemcsak neki, hanem koreai kollégájának, Kim Ye-jinek is játszható karakternek kéne lenni a Tekken X verekedős játékban – valaki már meg is csinálta az ő bemutatkozó videójukat.
De voltak, akik nem csak a filmek és a videójátékok irányába mozdultak el, hanem a képregények vagy a mangák világába helyezték Dikecet, aminek főszereplőjeként el tudnák képzelni az 51 éves nyugalmazott török csendőrt.
De nemcsak őt, hanem koreai kollégáját is.
Viszont voltak olyanok, akik nem bonyolították túl az alaphelyzetet, és elképzelt bérgyilkos vagy vadnyugati törvényen kívüli helyett úgy gondolják, Yusuf Dikec csak egy laza, pontos sportlövő – aki vélhetően, ha a szabályok engedték volna, cigivel a szájában vett volna részt a versenyen, amit így simán meg is nyerhetett volna.
Voltak aztán, akik azt hasonlították össze, hogy másokkal ellentétben nem hordott olyan lencsét, ami javítja a pontosságot, és segít elkerülni a látás elmosódását, ahogy fülvédőt sem viselt a zaj ellen, egyszerűen csak egy dioptriás szemüveget és egy pár füldugót használt. Ezt ahhoz hasonlították, hogy a mostanság trendi munkának számító adatelemzők helyett ő egy régimódi, az Excelhez értő könyvelő.
(Borítókép: Yusuf Dikec 2024. július 30-án, Párizsban. Fotó: Alain Jocard / AFP)