Sírva vigad a magyar, még a hóhelyzeten is röhögünk, ha már a jelek szerint a BKV, a BKK és az FKF sem tudott megfelelően felkészülni a több napja előre ismertetett, nem is túl nagy intenzitással eső hóra.
Nem ez az első eset, hogy az exminiszterelnök tömegeket ihlet meg – több népi rigmus is őrzi már nevét –, most viszont az internetezők állítják pellengérre. Gyorsan mém lett egyik, rendkívül filozofikusnak szánt, ám annál röhejesebb bejegyzéséből:
Felvettem egy stoppost. Beült hátulra. Nem tudom megismert-e. De húsz perc után ütötte-vágta a kormányt. Ismerősök, családtagok sokaságának példáit mesélte. Ezek azt akaják, hogy dögöljünk meg - mondta. Szerintem ez túlzás - válaszoltam. De ettől még idegesebb lett.
Gyűlik a harag.
De ez így nem old meg semmit.
2012 mémjei már nem csak arról szólnak, hogy a trollok minden különösebb mondanivaló nélkül, önmaguk szórakoztatására gyártják a tartalmat. Az internet népének hangját ma már nem lehet figyelmen kívül hagyni, az online folklór idén állást foglalt, és komolyan befolyásolta a netezők véleményét olyan komoly témákban is, mint az amerikai elnökválasztás, vagy az internetes szólásszabadságot fenyegető SOPA törvénytervezet. Persze ahogy a 2012 legemlékezetesebb mémjeit összegyűjtő, szigorúan szubjektív listánkból kiderül, nem halt még ki a csodálatosan értelmetlen, Monty Python-i szinten abszurd és vicces mém-alfaj sem, sőt. Szavazzon, hogy ön szerint mi volt 2012 mémje!
Alig öt hónappal a feltöltése után elérte a YouTube-on az egymilliárd megtekintést a koreai popsztár Psy Gangnam Style című videoklipje, olyan álomhatárt törve át ezzel, aminek eddig még senki csak a közelébe sem került. A bizarr videóval felturbózott sláger november végén lett hivatalosan is az internet legnézettebb videója, amikor megelőzte Justin Bieber 800 millió megtekintésnél járó Baby című számát.
Pár napja még az év macskáját kerestük, a cikk azonban hamar elévült: megérkezett egy újabb trónkövetelő, AristoCat.
Az arisztokrata öltözködéséről híres kalapos, inges, csokornyakkendős macska nem idei találmány, még 2011-ben jelent meg a Redditen. Az állat elitista látásmódját bemutató mémek akkor nem robbantak túl nagyot, idén decemberben azonban újra kitört az Aristocat-láz, 17-én 24 óra alatt rengeteg példányt készítettek belőle a lelkes internetezők.
A képeken a macska vagy valamilyen bicskanyitogató nézetet fejt ki, vagy a lakájának ad utasításokat, hogy kényelmesebbé tegye saját arisztokratamacska-életét. „Jenkins, készítse elő a legjobb szőnyeget, öklendezni szeretnék” – ez például egy jellemző szöveg tőle.
Az eredeti fénykép egy 1906-os képeslapon szerepelt, „One of the ‘Smart Set” felirattal. Nem ez az első, fehérgalléros életvitelt célzó mém. Bár Magyarországon talán kevésbé ismertek, tavaly óta köztünk van az Lawyer Dog és a Bussiness Cat is. Sőt, Aristocat már választ is inspirált: megszületett Old Money Dog, a pipázó, régivágású eb.
A Denny's amerikai gyorsétteremlánc leszerződött a Hobbit-film mögött álló Warner Brothersszel, és a film felvezető reklámkampányának részeként az éttermeiben hivatalos Hobbit-menüt, és a filmhez kapcsolódó, tradicionális középföldei ételeknek kikiáltott fogásokat mutatott be.
A dolog valahol logikus, hiszen a könyvekből és a filmekből is tudjuk, hogy a hobbitok imádnak enni, és a diétájuk napi hét étkezést (reggeli, második reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, estebéd és vacsora) ír elő, a Denny's menüjének elemei mégis elég bizarrak és viccesek lettek. Elég csak megemlíteni a Gyűrű Hamburgerét, ahol a regénybeli hírhedt varázsgyűrűt természetesen rántott hagymakarika helyettesíti, rögtön három, amiből arra következtethetünk, hogy ez a tünde királyok szendvicse, a legenda szerint ők kaptak ugyanis hármat a hatalom gyűrűiből.
Miközben a pesti egyetemisták hétfő este éppen hidat foglaltak, Szegeden is zajlottak az események: a hallgatók a megyei kormányhivatal elé vonultak. Itt már várt rájuk Török Márk, a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának (SZTE EHÖK) elnöke.
Szándékosan sem tudnánk jobb mémalapanyagot találni egy IKEA áruház parkolójában kóborló prémbundás majomnál. Az állatot Torontóban találták vasárnap, néhány órával később már az internet egyik leghíresebb majma lett. A Tumblren azóta is sokasodnak a majmos mémek, amelyek hol King Kongként, hol a krumplijézus-mémmel keverve ábrázoják a kabátos makákót.
Mint kiderült, tulajdonosai a kocsiban hagyták a Darwin névre hallgató majmot, majd bementek az áruházba vásárolni. A majom azonban kinyitotta a kocsi ajtaját és céltalanul mászkálni kezdett az autók között, végül az áruházba is bement. A kiérkező rendőrök és állatvédők annyit mondtak, hogy senkinek nem esett bántódása, bár a majom kissé megijedt a ráirányuló figyelemtől.
Az öthónapos makákót majomrezervátumba szállították, mert ennek a fajnak a tartása tilos Kanadában. Gazdái másfél hónapos korában jutottak hozzá, de az eset után lemondtak tulajdonjogukról. A hatóságok 240 kanadai dollárra büntették őket.
A hétfői diáktüntetésen készült egyik fotón két lány látható, akik egy oszlop tövében kuporogva bámulják egy laptop képernyőjét. A Tumblren publikált képre számos komment érkezett, vagy felrobbant a szociális demagógia kézigránátja – nézőpont kérdése. A baloldali lány kötött kardigánjának árától a méregdrága Macbookokra adott diákkedvezményig minden szóba került, majd kijegecesedett a közbölcsesség: akinek ennyi pénze van, az ne tandíjmentes képzésre menjen, hanem.
Csak a fotóalanyok közismeretlensége akadályozta meg, hogy megismétlődjön a Magyar Szocialista Párt 2003-as fiaskója, a méltán híres Tormásvirsli-Gate. A tömeges életmód-tanácsadás mellett több, a képet mémmé változtató népköltés is született. Ezek közül néhány az alapfokú felhasználók készségein viccelődik, mások a kommentekre reagálnak.
A történet tanulsága: aki hiteles diáktüntetőnek akar látszani, jobban teszi, ha lyukas lódenkabáttal, vastagkeretes – de nem hipszter! – szemüveggel és százdolláros laptoppal próbál érvényesülni.
XVI. Benedek pápa december elején csatlakozott a Twitterhez, hogy a modern idők kihívásainak megfeleljen, és újabb kommunikációs csatornát nyisson az egyház és a hívek között. A Pontifex (a szó latinul hídépítőt, illetve pápát jelent) nevet kapott twitteres csatorna pár nap alatt több mint félmillió követőt vonzott, annak ellenére, hogy maga Benedek még egyet sem posztolt. A Vatikán azonban bedobta a csalit, és arra kérte a twitteres közösséget, hogy kérdezzenek bátran a pápától a hittel és az egyházzal kapcsolatban, ő személyesen fog válaszolni a legérdekesebb kérdésekre a Twitteren. Az első ilyen online fogadóóra időpontját december 12-re tűzték ki.
Több sem kellett a troll származású twitterezőknek, és az #askponifex hashtaggel ellátott pápai kérdéseket hamarosan elmosta a hülyeség tengere. Százával és ezrével érkeznek a vicces kérdések Benedekhez, van aki arra kíváncsi, hogy az egyházfő látta-e az Emberi százlábú című horrorfilmet, más arról érdeklődik, hogy ha Jézus összeverekedne a képregényhős Rozsomákkal, ki győzne, de érkezett kérdés őszentsége vécéjéről, a kedvenc death metál számáról, és arról is, hogy Isten teremtette-e a McRib szendvicset a McDonaldsban.
A jobboldali érzelmű művészeket tömörítő Magyar Művészeti Akadémia vezetője, Fekete György lett a kormány kulturális megbízottja. Fekete György kinevezésén még meg sem száradt a tinta, sajátos nyilatkozataival máris nagy port kavart föl.
A magyar internetezőknek persze több sem kellett, beindították a mémgyár futószalagját, és – egyelőre visszafogott ütemben, de – máris elkezdték gyártani a modern képzőművészeti alkotásokat.
Mivel a finanszírozásról, díjakról és kulturális programokról döntő Fekete friss kinevezése miatt egyelőre nem mutathatott föl jelentős szakmai teljesítményt, az álló- és mozgóképek egyelőre csupán sajátos hajviseletére és korai nyilatkozataira reflektálnak.
Gyanítjuk, hogy olvasóink kreativitásában ezúttal sem kell csalatkoznunk, így önöket is arra biztatnánk, hogy ha fantáziát látnak a kultúrafelelős legendás frizurájában, illetve friss, de máris legendagyanús nyilatkozataiban, ne habozzanak megosztani velünk a saját gyártmányú mémjeiket. Az öt perc hírnevet garantáljuk.
Alig pár napja írtuk meg hogy a milking az új planking, és máris arról kell beszámolnunk, hogy már van új milking is: a shootering. A legújabb „fotózd le magad hülye pózban és tedd fel az internetre” őrület annyiban különleges, hoigy nem az internet angol nyelvű feléről indult ki, hanem Kínából, ahol napok alatt elképesztő népszerűségre tett szert.
Mozgalmas novemberünk volt mémek szempontjából: szomorú eseménnyel indult a hónap, elpusztult minden idők talán legismertebb mémjének valódi megfelelője, Nyan Cat, az alrovatunk fejlécében is megjelenő macskára tízórás videóval emlékeztünk. A katasztrófáknak ezzel még nem volt vége, Sandy utózöngéjeként feltűnt a neten a kidőlt fákkal pózoló szupermodell.
Miután májusban csődvédelmet kért, néhány napja hivatalosan is bejelentette hogy bezár a Hostess Brands amerikai édességgyár. Ez egyben azt is jelenti, hogy eltűnik a boltokból az Amerikában több mint 80 éve gyártott, és roppant népszerű (tavaly 36 millió csomaggal adtak el belőle) vaníliakrémes piskótaszelet, a Twinkies. A kultikus édesség - és annak még exrémebb verziója, a bepanírozott és forró olajban kisütött deep-fried twinkie - megszűnése nagyjából olyan hatással volt az ezen felnőtt amerikaiak generációira, mintha itthon a Túró Rudi gyártásának befejezését jelentenék be. A rajongók rögtön elkezdték felvásárolni a készleteket, és akciókat szervezni Twinkies megmentésére (vaójában az édesség nem tűnik el teljesen, egy kanadai cég továbbra is gyártja).
2011 egyik legismertebb és legérthetetlenebb mémje volt a planking, vagyis a nyilvános helyen hason fekvés, és ennek megörökítése. A planking és klónjai (owling, tebowing és társai) őrülete pár hónap alatt lecsillapodott, majd teljesen el is tűnt, hogy most minden eddiginél értelmetlenebb formában szülessen újjá. Az új mánia neve milking, és Nagy-Britanniából, a Newcastle egyetemről indult el az alábbi videóval:
A BKK már több hónapja hanyagolja a BKV járművein a bajuszos bácsiként emlegetett figurát, múlt héten derült ki, hogy hivatalosan is megszabadultak Kukorelli Péter munkájától. Állítólag a figura megosztotta az utasokat, többen sértőnek érezték, hogy kalapos, bajuszos emberként ábrázolják őket.
A Facebookon kétezer fős rajongói csoport gyászolja a figurát. Az egyik rajongó rövid videója szerint a már állástalan bácsi a BKV járművei helyett a kocsma felé vette az irányt, és alkoholba fojtja bánatát.
A Hírcsárda álhírblog szerint mivel „a Bajuszos Bácsi visszatetszést keltett főleg a női utasokban a diszkriminatív volta miatt” mostantól bajuszos néni várja majd az utasokat. A Bajuszos Emberke Rajongói oldal pedig galériát készített, amelyben közéleti személyiségek a bácsit ábrázoló kitűzőben állnak ki az állásából méltatlanul eltávolított öregúrért.
Az utasok petíciót is indítottak a közkedvelt jelkép megmentéséért: „Pár éve feltűnt a budapesti tömegközlekedés járművein egy kedves, bajuszos bácsi, aki sokunk nagy örömére egyre nagyobb szerepet kapott az utastájékoztatásban, sokszor kétdimenziós testi épségét kockáztatva az utasok érdekében. Akkor azt gondoltuk, végre itt egy figura, mely akár kinőheti a szerepét, és Budapest szimbolikus alakjává válhat, mint Berlinben Ampelmann, aki kezdetben a gyalogosok jelzőlámpájának figurája volt, ma pedig számtalan ajándéktárgyon bukkan fel alakja” – fogalmaznak. Az állítással egyetért az Urbanista blog is, ami már két éve felismerte a bácsi körül alakuló rajongást.
A petíció aláírói szerint „Bajusz Úrnak van helye a budapesti utcákon és járműveken, elvesztésével pedig szürkébb és unalmasabb lesz az utastájékoztatás.” Már négyszázan jelezték, hogy nem értenek egyet a BKK döntésével.
Ha tovább gazdagítaná a mémet, küldje el az alkotását a Mémeskút címére.
Obama győzelme az amerikai elnökválasztáson mélységesen elkeserítette republikánus kihívója, Mitt Romney táborát. A választás tisztaságát és az eredményt a legelkötelezettebb hívek sem vonták kétségbe, kétségbeesésükben inkább fenyegetőznek, hogy elhagyják az országot, és Kanadába költöznek, mert még az is jobb, mint ami Amerikára vár Obama második ciklusa alatt. Ez eddig még nem különösebben érdekes, és annyira sem izgalmas, mint egy hídfoglalás hasonló esetben – az elégedetlen amerikai választóknak azonban sokkal jobb jétszótere akadt a frusztrációjuk kiélésére: az internet.
Pontosabban a Fehér ház We, the People nevű petíciós oldala, ahol bárki elmondhatja a kormánynak, mi nyomja a lelkét, és ha a problémája legalább 25 ezer támogató aláírást kap, a kabinetnek kötelessége napirendre venni a témát, és tárgyalnia a megoldásáról. Hogy mennyire nem üres kirakatgesztusról van itt szó, azt jól jelzi, hogy a hírhedt SOPA törvénytervezetnél az itteni petíció mögött felsorakozó tömeg volt az utolsó csepp a pohárban a Fehér Ház számára, ami hivatalos állásfoglalásban jelezte a kongresszus és a szenátus felé, hogy jobban át kéne gondolni a szabályozást (ami egyébként gyakorlatilag az internet korlátlan cenzúrázásának jogát adta volna a szórakoztatóipari lobbi kezébe). A törvényhozás hamarosan ki is hátrált a SOPA mögül, és nem szavazták meg az eleinte egyöntetű támogatást élvező javaslatot.
Furcsa, kör alakú építményt fényképezett le egy kínai blogger Fushunban, Kína egyik észak-keleti tartományában. Az épületről egyelőre nem lehet sokat tudni, a kínai média is csak a fénykép után kezdett el foglalkozni vele.
Annyit tudunk, hogy az Élet körének nevezett épület 157 méter magas, és 16 millió dollárba kerül. A létesítmény háromezer tonna acélból készül, és tizenkétezer leddel díszítik. Egy fushuni tisztségviselő szerint semmi funkciója nincs az épületnek, de nagyon jó a kilátás a tetejéről, annyi haszna van, mint az Eiffel-toronynak. Az épület tetejére négy lift visz fel a látogatókat.
A kínai közösségi oldalakon már terjednek a találgatások, mi lehet az épület funkciója. A tippek között van csillagkapu, dimenziókapu, időgép, és ezeknek a netes mémgyár is emléket állított. Ha ön is látott, esetleg készített olyan képet, ami a galériában nem szerepel, küldje el erre az emailcímre.
Csütörtökön jelent meg oldalunkon az „Ultrakonzervatív akadémiára bízná a kormány a kultúrát” című cikk. Az anyagnak nem várt hatása is lett: egy része, a Fekete György Nagyanyám tekintete című művét bemutató fotó elszabadult, és önálló életre kelt. A legjobbakat összeszedtük egy galériában.
A Magyar Művészeti Akadémia elnökének munkája kiváló mémalapanyagnak bizonyult: az alkotás már önmagában is érdekes asszociációkra ad okot, de a fotója remek Photoshop-alapanyag, hiszen csak a résbe kell másolni valami vicceset.
A játékrajongó netezők a Portal nevű videojáték teleportnyílását vizionálták Fekete eredeti alkotásába. A játékban egy fegyverrel kék és narancssárga színű portalokat lőhetünk ki különböző helyekre, majd az egyikből átlépve a másik helyén jutunk ki. A játékból már egy lézeres robot, de a játékkészítő stúdió alapítója, Gabe Newell is bekerült a tekintet helyére. Nem maradhatott ki szeptember egyik mémsztárja sem, Tard, a morcos macska. Látott hasonló mémet vagy készített? Küldje el nekünk!
Közhely, hogy a magyar közéletet durván átszőtte a politika, nagyüzemben folyik az árokásás, és olykor évtizedes barátságok mennek rá a politikai háborúskodásra. Talán kicsit optimistábban tekintünk a hazai helyzetre, ha látjuk, hogyan megy ugyanez Amerikában, ahol már az is politikai elkötelezettséget mutat, hogy az ember honnan rendel pizzát.
Rebecca Black és a péntek esti bulizásról szóló, faék egyszerűségű slágere, a Friday 2011 egyik legnépszerűbb mémje volt, a videoklip százmilliós nézettséget produkált a YouTube-on, és pár hét alatt több negatív osztályzatot gyűjtött össze, mint a videómegosztón hagyományosan a leginkább gyűlölt előadónak számító Justin Bieber bármelyik száma. Néhány hónapos tündöklés után Rebecca Black méltán tűnt el a süllyesztőben, most azonban itt az utódja, Nicole Westbrook, aki mögött véletlenül éppen a Friday szerzője és felfuttatója, Patrice Wilson producer áll.
A való életre reagáló online mémek nagy része negatív érzelmek között születik, valakinek vagy valaminek a kigúnyolása a cél vele. Az online népművészet humora kíméletlen, és nem ismer tabut. Éppen ezért meglepő, hogy egy olyan, a világ minden részén jellemzően megosztó személyiségként megjelenő figura, mint az amerikai elnök a mémvilágban abszolút pozitív szereplőként jelenik meg. Márpedig Barack Obamával éppen ez a helyzet: egyszerűen szeretik őt a netezők.
Ez persze nem egészen a vak véletlen műve: Obama nagyon tudatosan használja az internetet és a közösségi médiát, aktívan twitterezik, facebookozik, és olyasmiket is bevállal, mint egy közösségi interjú a Redditen. Az internet népe saját maguk közül valóként tekint az elnökre (nem úgy, mint például a kihívó Mitt Romneyra, aki bőven kapott hideget-meleget a mémgyárosoktól), aki gyakran feltűnik mémek szereplőjeként, szinte mindig pozitív szerepben.
A New Yorkban élő brazil szupermodell, Nana Gouvêa az internet új antisztárja, és az online folklór gúnyolódásának első számú célpontja. Gouvêa a Sandy hurrikán pusztítása után adott interjút egy brazil lapnak, amiben arról beszél, hogy nagyon élvezte a vihart, izgalmas volt, és mivel nem lehetett kimenni az utcára, végre kettesben tölthetett pár romantikus napot a férjével.
A modell aztán persze kimerészkedett az utcákra, amikor elvonult a hurrikán, erről tanúskodnak azok a fotók, amelyeken romok, kidőlt fák és autóroncsok között pózol, tipikus szexi modellbeállításokban. Brazíliában rögtön felhördült a közvélemény, és az ízléstelen nyilatkozat, illetve fotók keltette felháborodás hullámai hamarosan átcsaptak portugál nyelvű net határain.
Gyászol a mémvilág: Chris Torres texasi animátor, a LOL-Comics webes képregény szerzője, a világ egyik leghíresebb mémje, a Nyan Cat alkotója a macskás őrület hivatalos weboldalán jelentette be, hogy elpusztult a mém alapjául szolgáló macskája, Marty. A Nyan Cat egy pop-tart süti (mikróban egy perc alatt elkészíthető, Amerikában népszerű sütemény) testű szürke macska, aki a végtelen világűrben repül, szivárványt húzva maga után, miközben éktelen tinglitangli zene szól. Csodálatosan értelmetlen, de 2011 egyik legnépszerűbb mémje volt, még a YouTube is lecserélte egyszer a videók gördítősávját nyancatesre. A zene egyébként a japán Utauloid Momo Momone Nyanyanyanyanyanyanya című száma.
Martyt 2010 decemberében szerezte be a gazdája egy állatmenhelyről, és a Vissza a jövőbe főhőséről, Marty McFlyról nevezte el. A világhíressé vált animációt 2011 áprilisában készítette róla. Idén októberben Marty megbetegedett, fertőző hashártyagyulladást (feline infectious peritonitis) diagnosztizáltak nála. November elsején a gazdája karjaiban múlt ki. Emléke animgif formában örökké szívünkben él, tartsunk is a tiszteletére egy tíz órás, nem kifejezetten néma gyásszünetet:
Az összeesküvés-elméletek szerint George Lucas azért időzítette a Sandy hurrikán legrosszabb napjára cége eladásának bejelentését, hogy ne foglalkozzon vele annyit a sajtó és a közvélemény. Ha tényleg ez volt a szándéka a Star Wars hirtelen négymilliárd dollárral gazdagabbá vált atyjának, nagyon nem jött be a terv: napok óta azon csámcsog az internet, hogy vajon miért adta el a Lucasfilmet és filmjogait, jó üzlet volt-e, és mihez fog kezdeni a Star Warsszal a folytatás-trilógiát már be is jelentett új gazda, a Disney.
Elképesztő mémáradatot indíthat el az a keddi hír, hogy a Disney négymilliárd dollárért megvette a Lucasfilmet. Memetikai szampontból az előjelek biztatóak, hiszen Disney-, Csillagok háborúja-, sőt George Lucas-mémekből is volt jó néhány, ráadásul már a hírt elsőként kommentelők között is volt pár olyan mondat, amit kőbe kellene vésni, nem is beszélve a felmerülő szóviccekről (például a pletykák szerint mostantól minden Star Wars-terméken lesz donaldkód).
Az Egyesült Államokban több ezren tették közzé képeiket és videóikat a Sandy hurrikán pusztító tombolásáról, ahogy a vihar egyre közelebb került a keleti parthoz. Sokan osztanak meg azonban hamis fotókat, amelyek nem is a mostani vihar ideje alatt készültek. És még ennél is többen lájkolják azokat a képeket, amelyekről kis gondolkodással bárki megállapítja, hogy semmi közük nincs a valósághoz, és valószínűleg egy akciófilmből lettek kivágva, vagy Photoshopban készültek. Úgy tűnik, a kamu Sandy-képek posztolgatása az új mém.
A Szabadság-szobrot ábrázoló fényképről a Snopes.com már 2010-ben kiderítette, hogy hamis. A képeslapokat megszégyenítően közhelyes fotóra egy 2004-as nebraskai szupercellát montírozták rá, hogy legalább annyira izgalmas legyen, mint egy B-kategóriás akciófilm. A képet egyébként több mint kétszázezren osztották meg Facebookon.
Hétfőn terjedt el az interneten az ismeretlen katona sírjáról készült fotó, de azt senki sem tudja biztosan, hogy ennek mi köze van a viharhoz - azon túl, hogy esik rajta az eső. Bármelyik őszi városnéző túrán belekeveredhetünk egy hasonló szituációba. A fotó egyébként Arlingtonban készült.
A fenti fénykép nyilvánvalóan Hollywoodban készült. A Holnapután című filmben látható ez a jelenet, amelyben egy szökőár lerombolja New Yorkot. A film 2004-ben került a mozikba, és azóta biztosan legalább ötvenszer leadták a magyar tévécsatornákon, hiszen egy hátborzongatóan nívós alkotásról van szó a zseniális Roland Emmerich rendezésében, akinek olyan csodálatos filmtörténeti mérföldköveket köszönhetünk még, mint az 1998-as Godzilla vagy a 2012.
A széles körben megosztott fotók közt akadnak olyanok is, amelyek valóban szerepeltek az újságok címlapján – csak éppen nem most, és nem a Sandy hurrikánról készültek. A fenti képet 2011-ben fotózták egy színes ablaküvegen át, és a Wall Street Journal című üzleti napilap hozta le.
A fenti fotó is eredeti, csak éppen az óceán túlpartján készült, Londonban, így ennek sincs köze a Sandy hurrikánhoz. De legalább ez vicces. További képek bármelyik fotóra kattintva a galériában megtekinthetők.
Amióta a mémgenerátorok segítségével pillanatok alatt tudunk létrehozni feliratos képeket, gyakorlatilag nincs olyan esemény, ami ne hagyna nyomot a netes kultúrában is. Nem kivétel ez alól Sandy, a hurrikán sem.
Az internetezők között van, aki texasiként úgy van ezzel az egésszel, mint mi itt Magyarországon: mivel közvetlenül nem érint minket, nem tudjuk felfogni a súlyát - erről is készültek mémek, hogy egyesek csak ülnek otthon és maszturbálnak, mások felborult kerti bútoraik miatt fognak örökké emlékezni Sandyre.
Neve egyébként megegyezik a Grease nevű híres musical szelíd kislányból ribanccá fejlődő női főszereplőjével, és az amerikai mémkultúra pont ilyennek látja a hurrikán kifejlődését is. Mások pedig elmaradt Halloween-partijukat siratják, vagy éppen örülnek a kimaradt óráiknak - kivéve Bad Luck (szerencsétlen) Briant, aki online tanul. Galériánkban megnézheti a legjobb hurrikános mémeket.
Az amerikai elnökválasztási kampány dominálja mostanában az online folklór fantáziáját. A legújabb mém kivételesen nem Mitt Romney elszólásából született, de ezúttal is rajta csattan az ostor. Obama elnök az utolsó elnökjelölti tévévitán osztotta ki látványosan republikánus ellenlábasát, aki a hadi kiadások növelését azzal indokolta, hogy a hadsereg borzasztó állapotban van, példának okáért a haditengerészetnek ma kevesebb hajója van, mint 1916-ban volt.
Obama rögtön lecsapta a magas labdát, és azt mondta, lóból és bajonettből is kevesebb van a hadseregben, mint száz éve, viszont amíg Romney nem figyelt oda, született pár újdonság a haditechnikában, mint a repülőgép-hordozó hajók vagy az atomtengeralattjárók. Mostanában ezek döntik el a háborúkat, nem a hajók száma, mint a Torpedóban – semmisítette meg kényszeredetten mosolygó ellenfelét az elnök.
Amikor már azt hittük, az amerikai elnökválasztási kampány nem termelhet még több és még viccesebb mémet, a második elnökjelölti tévévitán Mitt Romney republikánus jelölt újabb muníciót adott az online folklórnak, ami egy nap alatt szállóigévé tette, és az internet legnépszerűbb témái közé emelte azt a bizonyos, nőkkel teli irattartót.
Romney egy nézői kérdésre válaszolt, ami az amerikai nők munkapiaci hátrányos megkülönböztetéséről szólt, arról, hogy feltűnően kevés a nő magas pozícióban, illetve azonos munkáért átlagban kevesebbet fizetnek nekik, mint a férfiaknak. A kérdés arra vonatkozott, hogy a jelöltek mit akarnak tenni a jelenség ellen, Mitt Romney pedig egy történetet mesélt el válaszul arról, hogyan lett az ő massachusettsi kormányzósága alatt a kabinetjében az egész országban legmagasabb a nők aránya. "Azt mondtam, hé, nem tudnánk találni pár nőt, akik hasonlóan képzettek? Elmentem pár női szervezethez segítséget kérni. Egész irattartókat hoztak nekem, tele nőkkel" – fejezte be a sztorit Romney, amivel persze arra akart utalni, hogy vannak az országban minden pozícióra és állásra alkalmas nők, csak energiát kell fordítani a megtalálásukra.