Azonosították az 1945-ben meghalt magyar katonákat
A második világháborús környei hősi halottakat a Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársainak sikerült azonosítaniuk.
A második világháborús környei hősi halottakat a Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársainak sikerült azonosítaniuk.
A Szent Erzsébet Nővérek Kongregáció tagjainak életét a Vörös Hadsereg katonái oltották ki.
Hitler értelmetlenül áldozta fel saját katonáit, de ettől még nem lesznek hősök az Auschwitzba deportáló őrök. Miért nincs emléktáblája a pesti gettó megmentőjének?
Egy amerikai aukción hirdették meg a bunkerből írt levelet. A Führer hat nap múlva végzett magával.
Az 1945 egy év alatt csaknem egymillió dollárt hozott össze az amerikai mozik kasszáinál.
Enyedi Ildikó lett a legjobb rendező.
Hogy töltötték a karácsonyt a lágerekbe deportált magyarok? Mikor ülhettek le először a villamosokon a kocsivezetők? És vajon miért volt fontosabb 1944-ben 15 ezer embernek Budapest ostrománál az Újpest-Fradi meccs? Ezek voltak 1914 és 1989 között a magyar lapok karácsonyi hírei.
A film látványvilága gyönyörű, mégis ijesztően valószerű.
Román gulág, csehszlovák puccs, lengyel út, világpolitikai alku: mikor tervezték el Közép-Európa szovjetizálását, és hol másolták legszolgaibban a moszkvai receptet?
Az 1945 lesz a Zsidó Filmfesztivál nyitófilmje.
Ezúttal Hollandiában, egy film és irodalom kapcsolatáról szóló fesztiválon, amelyen 120 film versenyzett.
Az 1945 című, két, a világháború után hazatérő zsidóról és az őket fogadó faluról szóló magyar film nyerte el a legjobb játékfilm díját a freistadti filmfesztiválon.
A nézők állva tapsolták meg Török Ferenc filmjét.
80 film szerepelt a zsidó filmfesztiválon, az 1945 a narratív kategóriában kapott díjat.
"A harc most a sajtó területére tevődik át": 1945 után úgy megváltoztak a médiafogyasztási szokások Magyarországon, hogy a hatalmat kiszolgáló propagandalapok alig bírták a tempót.
Nagyon gyorsan dadogni kezdek, ha nem azt mondom, amit gondolok – mondja Rudolf Péter, aki úgy érzi, ahhoz már nincs köze, ha egy politikai oldal a magáénak érzi a szavait. Interjú az 1945-ről, olimpiáról, egyetembezárásokról.
Török Ferenc filmje, az 1945 hatalmas meglepetés a Berlinalén, amiben Rudolf Péter egy pöffeszkedő kiskirályt játszik. De miért nem születnek még ilyen magyar filmek?
Török Ferenc visszatért, Rudolf Péter zseniálisat alakít az 1945-ben. Feszült vidéki western a világháború utolsó napjaiban.
Az 1945 a legjobb narratív film kategóriában kapott közönségdíjat a miami zsidó filmfesztiválon.
Az 1945-öt bemutatják még Miamiban is. Magyarországon április elején lesz először látható.
Török Ferenc új filmje, az 1945 a háború utáni újrakezdésről szól. A színészt alig lehet benne felismerni.
Lehet még hinni 1945 mítoszában, a szovjet háttér előtti demokráciaflashben? Balos és jobbos szemüvegek, tudományos kétségek a történelem „nulla évéről”.
Nagy történelmi hazugság hősies mítoszt kreálni az 1945. februári kitörésből, amikor a Budán körbezárt magyar és német csapatok – Hitler parancsa ellenére – nyugat felé haladva próbálták elérni a német arcvonalat. Az eredmény: a második világháború egyik legvéresebb és legértelmetlenebb katonai akciója.
70 éve volt az egész Magyarországot lázba hozó 1945-ös választás, ami rádöbbentette Rákosiékat, hogy csak erőszakkal szerezhetik meg a hatalmat.
Rettegő falusiak, tömeges nemi erőszak, rablás és zabrálás, válogatás nélkül elhurcolt férfiak. Hetven évvel a háború után soha nem látott iratokat bányásztak elő a szovjet megszállás mindennapjairól.