A választások előtt még a Fidesznek és az ellenzéknek is fontos volt az Átrium Színház
A Nemzeti Kulturális Alap nem nyújt működési támogatást.
A Nemzeti Kulturális Alap nem nyújt működési támogatást.
És további 300 milliót a Duna Művészegyüttes „megnyugtató elhelyezésére”. Százmilliók jutottak lovas színházra is.
A kormány végre tiszta helyzetet teremtett - mondta a kultúrtaóról, amelyet Fidesz-alapító politikusoknak és sportszerárusoknak utaltak ki.
Szerencsére a Fidesz-alapító politikus cégének, Köves Slomóéknak és fideszes önkormányzatoknak azért jutott az előadó-művészetre elkülönített pénzből.
Most a Petőfi Irodalmi Múzeum és egy kerületi önkormányzat kaptak hatalmas összeget, korábban politikusok cégei is nagyot szakítottak.
A „különösen indokolt” kérelmekkel magyarázza a tárca, miért kaphatott az előadó-művészeti szervezeteknek elkülönített pénzből fideszes politikus, Mészáros Lőrinc üzlettársa és egy hitközség is.
Vidéki művházakba visz színházat a Nemzeti abból a pénzből, amelyet a kormány saját kiírása szerint nem ítélhettek volna meg nekik. Fekete Péter államtitkár szerint nincs semmi probléma.
Tetszhalott cégeket támasztottak fel az elvileg csak előadó-művészeti szervezeteknek adható támogatásból, de jutott félmilliárd a Virtuózoknak is.
Az előadó-művészeti szervezeteknek adható tao-pótló támogatásból kaptak kétszer annyit, mint amennyiből az összes független színház működik.
Az előadó-művészeteknek szánt támogatásból csaknem kétmilliárd forintot az Egységes Magyar Izraelita Hitközség, egymilliárdot egy Nemzeti Színházhoz köthető, még be sem jegyzett szervezet kapott.
Az új támogatási rendszernek pont azok a magánszínházak lettek a vesztesei, ahol Alföldi Róbert előadásai a húzódarabok. Megszűnés és a kuncsorgás között választhatnak.
A jegyárbevételei alapján tavaly 76 millióra voltak jogosultak, így meg kaphatnak 400 milliót.
Mert megállapodott Orbán Viktorral, és a „megállapodás egyik lényeges pontja, hogy ezt a várost én vezethetem” – közölte a főpolgármester.
37,4 milliárd forintnyi többlettámogatás jut az előadó-művészeti szervezeteknek, de még mindig nem tudni, hogyan dönt majd a kormány az elosztásról.
A diósgyőri várra és egyházi épületek felújítására is elég sok pénzt szánnak.
Egy normális országban nem úgy szüntették volna meg az előadó-művészetek tao-támogatását, ahogy azt nálunk tették, nem csoda, hogy kitört a káosz a szakmában, olyan helyeken is, amire talán nem is gondoltak. A színházak végre összefogtak, kérdés, érdekel-e ez valakit.
A jövő évi költségvetésben már szereplő, tízmilliós összeget sem kapják majd meg, ezért adományokból élne túl a Stúdió K Színház. Az egyeztetésekre nem kaptak meghívót.
A főpolgármester levélben és személyesen is arra kéri a miniszterelnököt, hogy gondolja meg magát.
De a támogatási forma átalakításának pontos módjáról még nem született meg a döntés.
Abban mindenki egyetért, hogy a lopások miatt reformra lenne szükség, de most a szakma kikerülésével lépne radikálisat az állam. Színházak is veszélybe kerülhetnek, a hatalom kezébe sokkal nagyobb kontroll kerül.
Állítólag már a kormánynak is elege van a taós visszaélésekből, bár nyilatkozni erről senki nem hajlandó.
Sajó Dávid megosztva kapta a díjat a kulturális tao rendszerének feltárásáért.
Az öt legtöbb tao-pénzt kapó magyar színház egy irodába van bejelentve, ahol az ország egyik legnagyobb tao-machinátora is felbukkan.
Ha ZS-listás énekesek koncertjét látja szimfonikus kísérettel, esetleg közepes előadók arénaestjét hirdetik, akkor ott valószínűleg éppen sok tízmilliós tao-pénzeket tesznek zsebre valakik. A pénz eltérítésére milliárdos rendszer épült ki az utóbbi években.