Egy várandós nő és magzata is meghalt az M3-ason történt tragédiában
Egy ukrán rendszámú kisbusz okozta a balesetet.
Egy ukrán rendszámú kisbusz okozta a balesetet.
Egy embert ki kellett menekíteni otthonából.
Szerinte nem kellene az integrációt minden áron erőltetni.
Péntek reggel minden jogosultnak átutalták a számára megítélt kártérítés felét, az összeg hiányzó részét egy hónapon belül ugyancsak megkapják.
A lap szerint legkésőbb június 30-án el kellett volna indítani a kifizetéseket, de ez nem történt meg.
Háborús helyzetként emlékeznek a gárdisták 2011-es járőrözésére Gyöngyöspatán. A település mára az etnikai feszültségek szimbólumává nőtte ki magát. Felidézzük, mi vezetett ide.
Horváth László, a térség fideszes országgyűlési képviselője szerint a jogerős bírósági ítéletet végre kell hajtani.
Kikerült a törvényjavaslatból, de a kormányfői megbízott szerint így is cél, hogy pénz helyett oktatási programot ítéljen meg a bíróság annak, akit hátrány ért az iskolában.
Már a parlament előtt a javaslat.
Sem álló helyzetben, sem mozgásban nem válaszolok a Hír TV kéréseire, mondta az MSZP-s politikus az Indexnek.
A romák szerint győzött az igazság. A nem romák felháborítónak tartják a döntést, szerintük "fentről nem látják a bírók, mi történik valójában". Nem hozta meg a várva várt békét az ítélet, feszült a légkör a településen.
A fideszes képviselő szerint rossz és igazságtalan döntést hozott a bíróság az iskolai szegregációs perben. A jövőben lehetetlenné tenné, hogy a Soros-szervezetek hasonló pénzszerző akciókra szánják el magukat.
Több mint tíz évig szegregáltan oktatták a roma diákokat az iskolában. A kormány pénz helyett természetben akarta kárpótolni őket, a Kúria viszont kimondta, hogy csak pénzzel lehet kártalanítani.
A Nyílt Társadalom Alapítványok egyik vezetője szerint Orbánék elvárják a romáktól, hogy tűrjék el a szegregáció és a szegénység ördögi körét. Publicisztika.
Kovács Zoltán a Politico egyik véleménycikkét véleményezte.
Elutasították Horváth Aladár feljelentését. A roma jogvédő becsületsértés és hivatali visszaélés miatt perelte be a miniszterelnököt.
A gyöngyöspatai romák kártérítését felfüggesztette az állam, ami sokak szerint a jogállam megsértése. Romák, nem romák indultak a Kossuth térre.
A díjhoz járó pénzt az Emmi adja, az átadón a minisztérium államtitkára is méltatta a kitüntetést.
Harminc éve nem ment úgy neki kormányfő a cigányoknak, mint Orbán. A szavai azt üzenik, hogy a romáknak akkor se lehet igazuk, ha azt bíróság mondja ki – állítja Setét Jenő roma jogvédő.
Nincs semmi rendkívüli abban szerinte, hogy egy kézilabdameccset választott Orbán vasárnapi évértékelő beszéde helyett.
Dömötör Csaba elárulta az új nemzeti konzultáció első két kérdését. Kíváncsiak, hogy a magyarok egyetértenek-e a kormánnyal.
A nyilvános tárgyalás várhatóan április közepén lesz, de a időpontja még nem nyilvános.
Nem akarják, hogy a kormány a kérdésfeltevésével azt sugallhassa: elfogadható a romák diszkriminálása.
Egy ismert néprajzkutató meggyilkolása miatt hirdettek fáklyás felvonulást Sályra.
Börtönbizniszen hízó ügyvédek és még sok egyéb. A kormánypártok frakció Balatonfüreden beszélték át a következő pár hónapot.
A kérelem célja, hogy minél hamarabb döntés szülessen a gyöngyöspatai iskolaügy kérdésében.
Horváth László szerint eddig tilos volt beszélni a gyöngyöspataihoz hasonló oktatási problémákról. Járóka Lívia is megszólalt Gyöngyöspatáról.
A kormány Gyöngyöspata-ügyi miniszteri biztosa iskolarendészetet és bekamerázott osztálytermeket helyezett kilátásba.
A fideszes arroganciáról és Tibi atyáról is beszél az Indexnek adott interjúban Balog Zoltán miniszterelnöki biztos. Orbán volt minisztere szerint a kormányfő egyoldalúan beszélt Gyöngyöspatáról, a köztévé pedig komoly hibát követett el Karácsonnyal.
A romák ragaszkodnak a pénzbeni kártérítéshez, az államtitkár a tanárok megvédéséről beszélt.
Korábban a menekültekkel hozta párhuzamba őket, Balog pedig szeretetteljes szegregációról beszélt. Összeszedtük, miket nyilatkoztak kormánypárti politikusok a romákról.
Horváth László innentől miniszeri biztosként fog harcolni a "szegregációs biznisz" ellen.
A kormányinfó fő témája a koronavírus volt, akciótervet dolgoznak ki a védelemre. Több katona megy a határra, egyezkednek a gyöngyöspataiakkal.
Uzsonnára várja szombaton a roma nemzetiségi önkormányzat. Az ígérgetések ellenére eddig senki nem kereste meg a gyöngyöspatai romákat.
Rétvári Bence államtitkár azt mondta, az önkormányzat levélben fogja keresni az érintetteket, hogy pénz helyett képzéseket kínáljanak.
Feljelentést tettek a rendőrségen. Közben az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának ülésén is Gyöngyöspatáról faggatták az Emmi helyettes államtitkárát.
De a minisztérium szerint a nekik megítélt pénz nem segítség.
Szalayné Sándor Erzsébet szerint a kialakult helyzet akaratlanul is erősítheti a többségi társadalom romaellenes sztereotípiáit.
A zárt csoportból szivárogtató fideszes képviselő és a romákat képviselő alapítvány vezetője csapott össze Facebookon.
A gyöngyöspatai romák és a rabok elleni harcnak sok analógiája van a migránsozással, már csak Soros miatt is. De a dolog több szempontból is bonyolultabb, és feszegeti a jogállamiságot is. Kérdés, bejön-e a húzás a Fidesz támogatottságát feltornázni igyekvő kormányfőnek.
Szerinte azért tették mindezt, hogy a fogvatartottak ezzel bizonyíthassák az embertelen viszonyokat - írja a hírügynökség.
Polgár András nehezményezi, hogy törvénysértő módon megakadályoznak egy bírósági döntést, és nem adják oda a jogerősen megítélt kártérítést.
Az elismeréssel járó pénzösszeget az Emmi adja, ő viszont nem hajlandó elfogadni a magyar kormány pénzét.
Nem indít végrehajtási eljárást a diákokat képviselő alapítvány, a Kúria ítéletére várnak. Orbán kijelentette, nem adnak pénzt.
Becsületsértés és hivatali visszaélés megalapozott gyanújával fordult a bírósághoz Horváth Aladár, a Roma Parlament Egyesület elnöke.
Provokációnak tartja a raboknak megítélt kártérítést és a gyöngyöspatai romáknak járó pénzt is.
Pénteken lejár a szegregált romáknak járó kártérítés fizetési határideje. Az állam továbbra sem fizet, ehelyett egy másik megoldást talált ki. Összeszedtük, honnan indult az egész ügy, hol tart most, és mi jöhet ezután.
A kormányszóvivő szerint politikai haszonszerzés céljából akarnak csődbe vinni egy önkormányzatot.
A miniszterelnök nem érti, miért jár 100 millió forint a gyöngyöspatai cigányoknak. Elmentünk a városba, ahol reményvesztett cigány fiatalokkal és dühös magyarokkal találkoztunk.
Orbán szerint a gyöngyöspatai cigány diákok szegregációs kárpótlása mindenféle munka nélkül kapott pénz.
Úgy akarják lezárni a múltat, hogy több jogsértés és megaláztatás már ne érje a gyöngyöspatai romákat.
Ha Orbán gyerekeit szegregálták volna az iskolában, joggal kérné ki magának a kormányfő mai mondatait.
A kormányfő szerint a bírósági ítéleteknek nem szabadna sértenie az emberek igazságérzetét. Utasítást adott arra, hogy a fogva tartásuk körülményei miatt nemzetközi pert nyert raboknak ne fizessenek.
A szegregáció következményeiért továbbra is a romákat hibáztató Horváth László mintha megfeledkezett volna az ügyben korábban betöltött szerepéről.
Az önkormányzatotot azért ítélték el és kötelezték kártérítésre, mert etnikai alapon elkülönítették a gyerekeket az iskolában.
A gyerek nyakán bevérzés látszódott. A rendőrség testi sértés gyanúja miatt indított nyomozást.
Ha az állam tömegesen sérti meg a roma származású állampolgárok jogait, akkor a jogsértésnek milliós anyagi vonzata van.
Tankerületi vizsgálat indult az egyik vezető ellen testi bántalmazás miatt az iskolában.
Az árokba borult autóból feszítővágóval szabadítottak ki egy embert a tűzoltók, de már nem tudták újraéleszteni.
Az állam köteles kártérítést fizetni azoknak a roma gyerekeknek, akiket éveken keresztül szegregáltan oktattak. Így döntött első fokon a bíróság.