Nincsenek kihalófélben – Négyszáz éve kezdődtek az amerikai indián háborúk
Az indiánok ma is köztünk élnek.
Az indiánok ma is köztünk élnek.
Első alkalommal sikerült egy régen elhunyt történelmi személy DNS-e által megtalálni a rokonát.
Kivizsgálnák az amerikai őslakosok bentlakásos iskoláinak múltbeli felügyeletét.
A Rushmore-hegy szobrait turisták milliói keresik fel, csak éppen jogtalanul vették el a helyet az őslakosoktól. Trump hamarosan a helyszínen.
A polgárháború hivatalos befejezése sem hozott megnyugvást a dél-amerikai országban.
Hirtelen dúsgazdaggá lettek az addig éhező indiánok, amikor olajat találtak földjeik alatt. Aztán a legtöbbjüket kisemmizték vagy brutálisan meggyilkolták. Emiatt született meg az FBI.
A fehér ember fogalmai szerint szegények vagyunk, de nem kell a pénzük: napszemüveges törzsfőnök és 400 mérföldes lovastúra az ősök igazságáért. Sziú nagykép.
1948 után távozik az MLB-ből Wahoo törzsfőnök.
Csak a jogot az indiánok kipaterolására.
Thor Heyerdahl azt akarta bizonyítani, hogy indiánok népesítették be Polinéziát. Ez nem jött össze, de a Kon-Tiki expedícióval legendás utazóvá vált.
A 10% körüli alkoholtartalmú, gyalázatos minőségű lötty olcsóbb mint a víz, és egy 180 éves törvény miatt brutális a kereslet rá.
Abúzus, öngyilkosság, alkoholizmus – a kanadai indiánok bentlakásos iskolába kényszerítésének katasztrofális következménye lett. Nálunk is újra és újra fölmerül ez az ötlet, ami főként romákat érintene. Pedig lehetne jól csinálni, és van is rá magyar példa.
Nem kapott engedélyt a 3,7 milliárdos olajvezeték utolsó szakasza az indiánok és a környezetvédők tiltakozása miatt. Trump elnök viszont még beleszólhat a dologba.
Rendkívüli állapotot hirdetett ki egy kanadai indián közösség a megszaporodó öngyilkosságok miatt.
Amerika őslakosságát a gyarmatosítók betegségei tizedelték meg, az indiánok viszont nem fertőzték meg semmivel az európaiakat. De miért nem alakultak ki halálos betegségek az újvilágban?
Először csak mutatóban vittek haza a „disznóknak és nem embereknek való” italból.
Egy 20 négyzetkilométeres óriásváros romjait tárják fel Amerikában.