Elképesztő pénzeket fizetnek a magánegészségügyért a magyarok
Közöttük egyre több a fiatal.
Közöttük egyre több a fiatal.
Korábban arról kérdeztük az Index olvasóit, hogyan gondolkodnak a látásjavítással kapcsolatos eljárásokról. Kiértékelő cikkünkből kiderül, hogy a szemüveg vagy kontaktlencse népszerűbb-e, a rövidlátók vagy a távollátók vannak-e többségben. Emellett azt is megtudhatják, hogy ki alkalmas lézeres szemműtétre, és mennyi idő a műtét utáni lábadozás.
Számos tévhit kering a lézeres szemműtétekkel kapcsolatban, és ezek közül a talán a legtöbb nem is a műtétre, hanem a gyógyulási folyamatra vonatkozik. Azonban a legújabb technológiának köszönhetően akár már a műtét másnapján vezethetünk, egy hét után síelhetünk.
Homályos látás távolra vagy közelre, elmosódó betűk, állandó szürkés homály a szemünk előtt? Az öröklött vagy a korral kialakuló látáshibák szinte mindenkit érintenek. A jó hír, hogy legtöbbünk látása javítható a legújabb technológiákkal.
Habár tudatosan mozgatjuk szemünket, az akaratlan szemrezdülések problémát jelenthetnek egy lézeres szemműtét esetén. De nem a legújabb 7D-s szemkövetésre képes gépnek! Hogy ez pontosan mit is jelent, és hogyan dolgozik egy hipergyors lézer, arról szakemberrel beszélgettünk.
Ellentétben az első, mechanikus eszközökkel végzett látásjavító műtétekkel, ma többféle ultramodern, ráadásul fájdalommentes módszer létezik. A jelenleg legkíméletesebb eljárást és a látásjavítás jövőjét Ferincz István kutatófizikus, a Focus Medical ügyvezető igazgatója segítségével boncolgatjuk
Mennyi ideig tart? Tényleg fájdalommentes? Mi lesz utána? Mennyire fogunk élesen látni? Kolléganőnk úgy döntött, hogy rászánja magát a műtétre.
Magyar találmánynak köszönhetjük, hogy ma már fájdalommentes és rövid a beavatkozás. Mi van a gyógyulással? Visszaromlik a szem? Utánajártunk.