Itt a veszélyhelyzet: példátlan szigorítások jönnek
180 igennel egy nem ellenében az Orbán-kormány megkapta a rendkívüli felhatalmazást a koronavírus miatt a rendeleti kormányzásra.
180 igennel egy nem ellenében az Orbán-kormány megkapta a rendkívüli felhatalmazást a koronavírus miatt a rendeleti kormányzásra.
Az ellenzéki frakciók támogatni fogják a rendkívüli jogrend 90 napos meghosszabbítását – tudta meg az Index. A Párbeszéd viszont garanciákat kér.
Semjén Zsolt rendkívüli parlamenti ülésnap összehívását kezdeményezte.
Az ellenzék szerint a kormány intézkedései nem elegendőek a járvány miatt kialakult egészségügyi és gazdasági válság kezelésére.
A csütörtöki kormányinfón a veszélyhelyzet visszavonásának menetrendjéről és az új egészségügyi válsághelyzet jogintézményéről is kérdeztük a Miniszterelnökséget vezető minisztert.
Az ingyen parkolás és az adókedvezmények megszűnnek, de a hiteltörlesztési moratórium még nem. A 15 ezres érintésmentes fizetés is marad.
A javaslat még nem jelent meg a parlamenti rendszerben, de az igazságügyi miniszter már elárult néhány részletet.
A hétfői kormányülés fő témája is ez, közölte az igazságügyi miniszter a közösségi oldalán. A bírák a rendes bírósági működés visszaállítását kérik.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára szerint azért vonhatják vissza a rendkívüli jogrendet, mert sikeres volt a védekezés.
Már májusban beterjeszthetik az Országgyűlés elé az erre vonatkozó törvényjavaslatot.
Júniusban szavazhat róla a parlament. Erről Gulyás Gergely beszélt egy tévéműsorban.
A Fidesz visszataszító belpolitikai háborúba kezdett, ami veszélyezteti a magyar emberek biztonságát. Tóth Bertalan írása.
A Fidesz a szokásos csapdahelyzetet hozta létre: az ellenzéknek olyan döntést kéne legitimálni, amit több millió magyar elutasít. Böcskei Balázs és Mikecz Dániel írása.
A rémhírterjesztés büntetésének szigorítása helyett a közérdekű járványügyi adatok eltitkolása legyen bűncselekmény. Arató Gergely írása.
A különleges jogrendet a diktatúrától az különbözteti meg, hogy érvényesülnek az alkotmányos garanciák. A TASZ, a Helsinki Bizottság és az Amnesty véleménye.