Már a középosztályt is elérte a budapesti lakhatási válság
A kiskeresetűeknek és a pályakezdőknek a család támogatása nélkül esélyük sincs lakhatásuk hosszú távú biztosítására a fővárosban.
A kiskeresetűeknek és a pályakezdőknek a család támogatása nélkül esélyük sincs lakhatásuk hosszú távú biztosítására a fővárosban.
Orbán Viktor érkezésekor azt állította, Magyarország munkaalapú társadalmat hozott létre, a nőket és a férfiakat egyenlő bánásmód illeti meg.
Szerinte a magyar kormány álláspontját több mint tíz év tapasztalatai támasztják alá.
Az ellátórendszer nem omlott össze, de csaknem minden második dolgozó elveszítette munkáját.
Attól tartanak, hogy az iparűzési adó csökkentése veszélyezteti az önkormányzati feladatok ellátását.
Ungár Péter nyílt levélben kérte Kincses Gyulától, hogy a szociális dolgozókért is emeljen szót, ne csak az egészségügyi dolgozókért.
Növelné a szociális területre fordított állami költségvetést az LMP.
A Hol a Pénz? legújabb adásában két közgazdász vendégünkkel arról beszélgetünk, mit tehetnek a kormányok a járvány okozta válság tompítására, hogy mire jók és mire nem a magyar kormány eddigi lépései, és mivel lehetne segíteni azokat, akik kimaradnak a kormány csomagjaiból.
Az állam nem készít felmérést, ezért kutatók civil szervezetet alapítottak, hogy megmérjék, hányan élnek a mélyszegénységben. Hiába teljesít jól a gazdaság, hiába teljes a foglalkoztatottság, vannak, akik egyáltalán nem részesülnek ezek előnyeiből.
Van egy zuglói ügy, ami nem igazán került elő a kampányban, ez pedig a minimumjövedelem, amivel Zugló kísérletezni kezdett. Az önkormányzati ciklus végén megnéztük, milyen eredményekkel.
A saját lakás megszerzése már a középosztálynak sem könnyű. Diákok, politikusok, hajléktalanok tüntettek a megfizethető lakásokért. Karácsony felszólalt, Tarlóst kartonbábuval pótolták.
A TASZ kérésére közgazdászok megbecsülték a költségeket. A tervezet nem aratott osztatlan sikert a szociálpolitikusok között.
Tíz éve 28 500 forint a nyugdíjminimum, amit csak 69 ember kap, mégis százezrek életét befolyásolja, mióta hozzákötötték több támogatás értékét.
Tévhit, hogy az időseket támogatja az állam. Hiába az Erzsébet-utalvány, egyre többüknek nem jut ellátás. A gondozásuk nőkre hárul.
Végigszámoltunk egy olyan esetet, amiben egy magyar nő a hozzáférhető legtöbb családtámogatást veszi fel.
Az év végéig még kapja az ingyenpénzt a program 2000 résztvevője, de utána nem támogatja tovább a programot a finn állam.
A kórházszerű nagyintézményeknek vége, ígéri a kormány.
Fogadkoznak az uniós vezetők, hogy a szociális pillértől minden szép és jó lesz, egyelőre egy listára futotta.
Az elmúlt két évben 610 000 000 000 forint ment el a közmunkaprogramra, de annak egy része öncélúvá vált, így elkezdték átalakítani. Azt is szeretnék, hogy kevesebb legyen a közmunkás.
A szociális ellátórendszerben egyénre szabott szolgáltatáscsomagokat hoznának létre.
A gyed extra bevezetése ellenére sem akarnak visszamenni dolgozni a gyerek 3 éves kora előtt.
2,6 millió embernek nő majd a nyugdíja.
Az új kormány ígéretet tett arra, hogy kísérletezni fog az alanyi jogon járó jöveedelem bevezetésével.
Öt éve nem ültek össze kormánypártiak és velük kritikus szakemberek egy konferencián. Megmutatjuk, hogy miről vitáztak, és mire jutottak.
Minden önkormányzat döntési helyzetbe került: a jóindulatukon múlik, hajlandók-e erre költeni.
Nem hiszik, hogy csak közmunkával meg lehet oldani a problémát, a romló állapotokért pedig magukat is felelősnek tartják. Meglepő önkritika több kormánypárti politikustól.