A Tanácsköztársaság zsákutca volt, Horthy ígéretekkel keltett bizalmat
Interjú Gali Máté történésszel, A próbára tett nemzet című könyv szerzőjével.
Interjú Gali Máté történésszel, A próbára tett nemzet című könyv szerzőjével.
Apokaliptikus idők voltak, minden szalmaszálba bele kellett kapaszkodni.
Hamarosan látható lesz a Duna Worldön az Ötödik alosztály – Vörösterror az Országházban.
A Tanácsköztársaság áldozatainak tizede egyetlen nap, egy kunsági faluban halt meg. A száz évvel ezelőtti dunapataji mészárlás története.
Száz éve, a román megszállás idején egy vérengző magyar katona 56 ártatlant végeztetett ki egy idilli tanya mellett. Mi volt a Berényi-féle tömeggyilkosság hátterében?
A fővárosi levéltárban a Tanácsköztársaság túszgyűjtő akcióiról beszélgettek. Az úri túszok egészen a második világháborúig összejártak még.
A legnagyobb művészek dolgoztak azon, hogy a proletárdiktatúra díszletévé tegyék Budapestet 1919. május 1-jén. Az ünnepi dekor megelőlegezte, milyen lesz a totalitárius rendszerek utcai művészete.
Hogy juthattak Magyarországon hatalomra 1919-ben a kommunisták? Podcastban magyarázzuk el Kun Bélát és a vörösterrort Hatos Pállal és Csunderlik Péterrel.
A Várkert Bazárban nincs egyrészt-másrészt, csak hatásos képek. Az Új világ született jobboldali posztapokaliptikus vízió 3D-ben, Kun Béla-trippel.
Már a maga korában is mélységesen megosztó volt és történelemhamisítónak számított az emlékmű, amire a mártír miniszterelnök szobrát lecserélik.
Lekváros Margitsziget, szovjetsör és halálvonat: egy híján száz éve kezdődött a proletárdiktatúra.
Jobban ismerik őket külföldön, mint itthon: feminista bombázók, pamlagon heverő mamák, Sztálin állítólagos merénylője és radikális girl power 1900-ból: miért nincs még kalandregény a Polányiakból?
A székjegyek 6 fillérbe kerültek, a pénzt az úgynevezett „Buchwald-nénik” szedték be.
Száz éve összeesküvés-elméletek uralják a magyar politikát, most végre a Macskafogó hősének kellene szobrot állítani. Interjú Csunderlik Péter történésszel.
Zsidó forradalom, a terror 133 napja, nagyszerű kísérlet? Korrekt dokumentumfilm mutatja meg az 1919-es proletárdiktatúra arcait.
Zsidók a kommunizmusban, felértékelt nyilasok: az új törikönyv bevállalja a tabutémákat, de nem politikai pamflet. Kár, hogy így is túl óvatos.
Plakátok és proletárok a drapériákba burkolt Pesten: '19-es fotók a Fortepanon a tanácsköztársaságból.