A műsor előtt még van idő átfutni a fontos lap fontos cikkét
Verőfényes napsütés van, szól a Quimby, és az érkező buszokból folyamatosan áradnak az emberek a Kossuth térre, a Fidesz rendezvényére. Az emberek szépen ki vannak öltözve, ingben, kiskosztümben: a résztvevők láthatóan komolyan veszik Orbán Viktor harmadik beiktatását.
Selmeczi Gabriella nem ugyanabban a ciklámenszín blézerben virított, mint amiben idén a frakciófotón?
Simonka György fideszes képviselő, akinek cégbirodalma behálózza egész Békés megyét, úgy tűnik, nagyon komolyan készül az eskütételre és a nagygyűlésre.
A mostani ülésen nem lesznek sem napirend előttik, sem interpellációk, és szavazni is csak a miniszterelnök személyéről fognak - így állapodtak meg előzetesen a pártok. Orbán Viktor hivatalba lépéséhez egyszerű többségre van szükség, a Fidesz és a KDNP frakcióinak ugye a kétharmad is megvan, ezért nagyon sok vicces kedvű kormánypártira lenne szükség az izgalomhoz.
A műsor előtt még van idő átfutni a fontos lap fontos cikkét
Érdekes történelmi tudásmorzsa, hogy a rendszerváltás utáni első kormány 1990. május 23-i eskütétele helyett a magyarok az AC Milan-Benfica BEK-döntőt nézhették a tévében. A nézők számára óriási megkönnyebbülést jelentő döntés miatt volt egy kis politikai vihar, elvégre mégiscsak 43 éve - vagy 45 éve, nézőpont kérdése - ez volt az első demokratikusan megválasztott kormány.
Kövér László az összes magyar közjogi méltóságot köszönti - nem soroljuk most mindet fel, ők azok - , rajtuk kívül Erdő Péter esztergomi bíborost és a többi egyházi vezetőt, meg úgy általában mindenkit, aki ott van.
Az Együtt-PM színeiben politizáló független képviselők részt vesznek a parlament szombati szavazásán, de nemmel voksolnak Orbán Viktor miniszterelnökké választására - jelentette be Kónya Péter parlamenti sajtótájékoztatóján. A politikus úgy fogalmazott, Orbán Viktor a választási kampányban nem hirdetett programot, csak azt mondta, "folytatjuk". Az Együtt-PM viszont azt szeretné, ha nem folytatná eddig tevékenységét.
Az MSZP szintén nemmel szavaz a miniszterelnök megválasztására, a szavazás után pedig kivonul a parlamenti ülésteremből - jelentette be a párt elnök-frakcióvezetője szombaton Budapesten. Mesterházy Attila sajtónyilatkozatában a döntést azzal indokolta: nem kívánnak asszisztálni ahhoz, hogy a magyar Országgyűlés pusztán egy pártpolitikai paraván, egy kiüresített díszlet legyen egy pártrendezvény felvezetéseként.
Mert miután elfogadták a napirendet, le is tudták a miniszterelnök-választást. A szavazás eredménye:
Fotós kollégánk a Kossuth térről jelentette, hogy becslése szerint egyelőre mindössze ötezren lehetnek a téren. A téren van egy elkerített VIP-részleg, ahova csak a karszalaggal rendelkezőket engedik be.
És Orbán Viktor felesküszik Magyarországra és az Alaptörvényre, Isten őt úgy segélje.
A 19 női képviselő szólamát természetesen nem nagyon lehet kihallani.
Mi legyen az első teendője annak, aki elkezdi a kormányzást?
- teszi fel Orbán a konfuciuszi kérdést. A válasz: a nevek helyreállítása.
az idézet ellenére egyetlen név jelentését sem állítja helyre, inkább mindenkinek megköszöni a támogatást. Aki részt vett a választási hadjáratban, az ugyanis a magyar szabadságharcos hagyományokat folytatja. Orbán akkor sem felejti el majd támogatóit, ha szándékai szerint ő minden magyart képviselni fog, és ettől "még provokációk sem fogják eltántorítani".
az, hogy a történelemben először a határon túli magyarok is szavazhattak, Orbán megköszöni, hogy nagy többségben - 95,5 százalékban, egyébként - támogatták.
A politika veszélyesebb, mint a háború, mert ott csak egyszer ölhetik meg az embert.
idézi Orbán Churchillt egy héten belül már másodjára, mert ugyanezt mondta el Németországban is.
Azokat sem hagyja az út szélén a Fidesz, akiknek nincs tévéjük, vagy Hír TV-jük. A párt honlapja élőben közvetíti a Kossuth térről a nagygyűlést, ide kattintson.
most már másodjára a győzelem következményeivel kell szembenézni. A győzelemhez vezető úton túlerővel kellett szembenézni, ez a túlerő pedig Orbán szerint a Fidesz szokásos mumusaiból áll: "szitává lyuggatott költségvetés", nemzetközi bürokraták, monopolhelyzetben lévő cégek, stb. stb.
a magyar politika nem tanulta meg a vita és az egyetértés helyes arányát, ezért érzi a közvélemény azt, hogy egy helyben toporgunk. A mostani választás azt mutatja, hogy a választók nem akarták újranyitni a vitákat.
A munkaalapú gazdaság, az Alaptörvény, a jogok és felelősségek meg a "második rendszerváltás" alapelvei nem lehetnek vita tárgyai, a hogyanról azonban folyhat párbeszéd.
"Hallgatás, beleegyezés, mondja a magyar", ezért aki otthon maradt, az is a kormánnyal értett egyet - idézi az ellenzéki mozgósító jelszót ironikusan Orbán.
A Kossuth téren az emberek kivetítőn nézik Orbán Viktor beszédét, helyeslően morajlanak, lelkesen tapsolnak, és amikor Orbán azt mondta, hogy "fogadjuk el az ellenzék másféle felfogását", akkor harsányan nevetni kezdtek, mintha székely viccet hallottak volna.
Orbán szerint a "féktelen rend" és a "szélsőséges nacionalizmus" is az, de az "értelem és józan ész szabályainak" ellentmondó gazdaságpolitika, a "munkanélküliség támogatói", és az is, aki "az ezeréves Magyarországot fel akarja áldozni egy Európai Egyesült Államok oltárán". viszont az EU-ból való kilépés szándéka is szélsőséges. Ez utóbbit egy újabb megmikrózott bonmottal indokolja:
Aki nem ül a vacsoraasztalnál, az ne lepődjön meg, ha az étlapon találja magát.
Ki lehet az a három kormánypárti képviselő, aki nem szavazta meg Orbánt? Sajnos az új parlamenti honlapról ezt egyelőre nem tudjuk kideríteni, de ha nincs jó indokuk, nem lennénk a helyükben.
A következő négy évben a Nemzeti Konzultáció politikája is folytatódik! Nekem nincs is több kívánságom.
2010-ben úgy döntöttünk, hogy szakítunk a 20 éve meglévő liberális társadalomszervezési elvekkel
Ezek a "tetszetős" liberális elvek az erősebb jogát alapozták meg, ezért Orbán nehezen követhető fejtegetései szerint a kormány egy "ősi erkölcsi törvényt", "a lélek mélyéről jövő késztetés", "a belső meggyőződés", azaz a "lelkiismeret" szavát helyezte vissza jogaiba:
Ne tegyünk mással olyat, amit nem akarnánk mi magunk elszenvedni, de cselekedjük meg azt, amit szeretnénk, ha velünk is megtennének.
Kérjük, senki ne árulja el Orbánnak, hogy az liberalizmussal való szakítás jegyében lényegében megismételte a liberális erkölcsfilozófia alapvetését, mert ennek beláthatatlan következményei lehetnek!